22. 3. 2023

BK Vlci Žďár vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 74:45 (13:9, 34:25, 53:39)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tesla Pardubice – 50:47 (6:8, 21:18, 35:36)

Uplynulý víkend nás čekaly další dva důležité zápasy v nadstavbové skupině play out, kde bojujeme o udržení ligy U17 na příští rok. V obou utkáních proti nejlepším týmům v soutěži jsme předvedli bojovné výkony. Proti Žďáru nám bohužel nevyšel druhý poločas a nakonec jsme prohráli o vysokých 31 bodů. S Teslou to byla jiná pohádka, soupeře jsme dokázali udržet na uzdě a bojovali jsme s ním až do konce, kde jsme nakonec urvali těsné vítězství o 3 body.

Posted in Menu, NOVINKY, U17
6. 3. 2023

Náš tým čekaly uplynulý víkend velmi důležitá utkání proti pražským týmům Jižní Supi a BA Sparta Praha. Jelikož se nadstavbová skupina Play-Out blíží ke konci, tak je potřeba vyhrát každé domácí utkání. Soupeřům jsme navíc měli co vracet, protože při posledních zápasech na jejich palubovkách jsme prohráli vysokým rozdílem.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Jižní Supi – 61:58 (14:22, 30:37, 46:52)

Vstup do utkání s Jižními Supi byl velmi vlažný a opět jsme zaspali první minuty. Ke konci čtvrtiny jsme se už dokázali vzchopit a hrát disciplinovaně. Celý zbytek utkání se nesl ve znamení stahování náskoku. Vše vyvrcholilo v poslední čtvrtině, kdy jsme skvěle bránili a dovolili jsme soupeři vstřelit pouze 6 bodů. V útoku jsme se naopak chytli a vstřelili jsme několik košů z rychlého protiútoku. V poslední minutě jsme se pak poprvé chopili vedení, kdy Daniel Novotný proměnil dvě šestky. Infarktovou koncovku jsme zvládli a vybojovali jsme důležité vítězství.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BA Sparta Praha – 55:85 (17:18, 29:39, 41:65)

V nedělním utkání nás čekala značně náročnější BA Sparta Praha. Vstup do utkání byl povedený, dokázali jsme ubránit jejich dva nejlepší hráče a sami jsme skórovali jednoduché koše. V druhé čtvrtině se však již soupeř začal rozehrávat a vstřelovat úspěšně trojky. I přes to jsme dokázali se soupeřem držet krok a v poločase jsme prohrávali o 10 bodů. Zlom však přišel ve třetí čtvrtině, kdy se naši hráči nedokázali koncentrovat na důslednou obranu a soupeř z toho těžil. Poslední čtvrtina už byla pomyslným hřebíčkem do rakve, kdy jsme dostali 20 bodů ve čtvrtině a naše obrana takřka neexistovala.

13. 2. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Basket Poděbrady – 72:51 (15:23, 31:30, 54:41)

V sobotu 11.2. nás čekalo další utkání v rámci play-out skupiny B ligy U17. Na domácí palubovce jsme hostili soupeře z Poděbrad, který je aktuálně na poslední příčce a pro náš tým to bylo velmi důležité utkání, abychom zvětšili šance na udržení ligy.

Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně a soupeř toho náležitě využil. Díky neproměněným šoupákům a laxní obraně jsme soupeři dovolili dát v prvních 10-ti minutách 23 bodů! Do druhé čtvrtiny jakoby nastoupil úplně jiný tým. Začali jsme zodpovědně a tvrdě bránit, čímž jsme mohli soupeře potrestat v rychlých protiútocích. Na útočné polovině jsme hráli velmi týmově a na některé akce byla radost pohledět. Střelou v poslední vteřině čtvrtiny se nám podařilo ukořistit vedení.

Pokyny před druhým poločasem byly jasné: pokračovat ve stejném nasazení, zodpovědně bránit a v útoku hrát týmově. Vstup do třetí čtvrtiny byl snad nejlepší v této sezóně. Na soupeře jsme vlítli jako uragán a nedali mu šnaci se vzpamatovat. Díky tomu, že trenér Poděbrad točil pouze 7 hráčů, na soupeři bylo znát, že jsou unavení a nestíhají s námi držet krok. My jsme naopak využili všech 9 borců a tím jsme soupeře unavili. Za zmínku také stojí mimořádně skvělý útok, když jsme ve třetí čtvrtině vstřelili 23 bodů. Poslední čtvrtina se z naší strany nesla ve stejném duchu. Nepolevili jsme v nasazení a soupeře jsme stále tlačili, jak na obranné tak útočné polovině. Vítězství o 21 bodů bylo zasloužené, neboť tři čtvrtiny jsme byli jasně lepším týmem.

24. 1. 2023

Tesla Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 75:40 (18:9, 36:18, 63:29)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Vlci Žďár n. Sázavou – 75:43 (17:17, 40:28, 55:33)

O víkendu jsme nastoupili do nejdůležitější části sezony – play out. Hrajeme o udržení ligy do příštího roku. Čekal nás velmi silný soupeř z Pardubic a oslabení vlci ze Žďáru n. Sázavou. V sobotním utkání proti Tesle jsme zaspali už na začátku. Soupeř si bez váhaní vzal vedení a už nás k němu nepustil. Nás opět brzdila nekoncentrovanost a hloupé ztráty. Celkově se nám utkání nepovedlo a prohráli jsme velmi vysokým rozdílem.

V neděli jsme si chtěli spravit chuť, který přijel v okleštěné sestavě. Bylo to pro nás jediná šance si odčinit hrůzostrašnou porážku z předchozího dne. I přes vyrovnanou první čtvrtinu, jsme v druhé části hry dokázali diktovat tempo a dobře bránit. V druhé polovině jsme už kontrolovali stav utkání a došli jsme si pro 2 body za vítězství.

10. 1. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 47:52 (12:9, 22:23, 32:33)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Žďár n. Sázavou – 61:55 (17:12, 33:36, 51:42)

O víkendu čekaly naše U17 poslední utkání v základní skupině B celostátní ligy. Očekávali jsme těžká utkání, protože Kolín i Žďár jsou na špici tabulky. I přes to jsme ale chtěli ukořistit alespoň jedno vítězství před následujícím play-out skupinou.

Sobotní utkání proti Kolínu bylo ve znamení obran na obou polovinách hřiště. Se soupeřem jsme se přetahovali o vedení až do koncovky, kde nám bohužel nestačily síly a soupeř si tak došel pro vítězství. V neděli proti oslabenému Žďáru jsme cítili příležitost a tu jsme také proměnili. I přes nepovedenou první polovinu se nám ve třetí čtvrtině podařil obrat a nakonec jsme zasloženě zvítězili o 6 bodů.

Základní skupina je u konce a nás teď čeká play-out, kde budeme bojovat o udržení ligy U17.

14. 12. 2022

Tento víkend čekal náš tým U17 “A” poslední výjezd v tomto kalendářním roce. Obě utkání jsme hráli v hlavním městě, kdy v sobotu na nás čekal tým BA Sparty Praha a v neděli Jižní Supi. Oba týmy byly v tabulce za námi, takže jsme chtěli v obou zvítězit. Značná ztráta byla nemoc kapitána Radima Jancura, který herně i psychicky na hřišti chyběl.

BA Sparta Praha – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 93:66 (22:20, 45:33, 68:47)

Do utkání se Spartou jsme vstoupili velmi špatně. Nechali jsme soupeře inkasovat jednoduché body a my jsme se nedokázali v úvodních minutách chytit. Ke konci první čtvrtiny se nám podařilo náskok stáhnout na dva body. Ve druhé čtvrtině jsme se soupeřem jakž takž drželi krok, ale na obranné polovině jsme hráli mizerně. Obzvlášť jsme nedokázali ubránit dva nejlepší hráče soupeře, kteří dali dohromady 68 bodů! Naši hráči na perimetru absolutně selhali v obraně a to byl hlavní důvod tak vysoké porážky. Na útočné polovině jsme hráli velmi zmateně hlavně kvůli tomu, že nejsme sehraní. Ono když nás chodí na trénink v průměru 7 lidí, tak se moc muziky dělat nedá.

Soupeř zaslouženě vyhrál a nám ukázal, že před námi stojí ještě těžká půlka sezony.

Jižní Supi – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:53 (28:18, 39:34, 49:44)

Jižní Supi měli být značně slabším soupeřem už jen proto, že před utkáním byli předposlední v tabulce. V prvním střetnutí jsme je navíc porazili. Bohužel se nám ale opět nedařil vstup do utkání a nechali jsme si za první čtvrtinu vstřelit 28 bodů! V druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranů a stáhli jsme náskok na 5 bodů. Ve třetí čtvrtině se skóre stále přehupovalo ze strany na stranu a nebyli jsme schopni soupeře dotáhnout. Před poslední čtvrtinou jsem klukům dal jasný pokyn: nechte tam všechno a pojďme vybojovat vítězství. Naši borci se ale absolutně nedokázali vyhecovat a soustředit na výkon a soupeř nás v poslední čtvrtině jasně přehrál svojí bojovností a chtíčem si jít za vítězství. Naši borci hráli jako by jim bylo jedno, že prohrávají s jasně slabším soupeřem. Jižní Supi si připsali další zaslouženou výhru a my se máme před Vánocemi nad čím zamyslet.

28. 11. 2022

První adventní víkend byl pro nás ve znamení dvou utkání na domácí palubovce v NAPOS aréně, kde jsme měli začít druhou polovinu základní části skupiny B v lize U17. Čekali nás soupeři, které jsme už z 2. a 3. kola znali. Brandýs jsme na jejich palubovce porazili, s Poděbrady jsme prohráli.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Brandýs n. Labem – 40:61 (10:12, 22:26, 32:40)

Do utkání s Brandýsem jsme vstoupili snad nejhůře v celé sezóně. Už typická nesoustředěnost na zápas způsobila několik zbytečných ztrát a několik nedaných “šoupáků”. Po Time-Outu jsme dokázali soupeři vzdorovat a ukázat mu, kdo hraje na domácí palubovce. Druhá čtvrtina byla o něco lepší na naší útočné polovině, ale opět jsme nedali koše z jasných pozic, což nás v několika případech stálo vedení. Na obranné polovině jsme naopak nebyli schopni řešit clony bez míče a absolutně jsme spali na obranném doskoku, kdy jsme soupeři dovolili několik druhých šancí. Třetí čtvrtina se odehrávala v podobném duchu. Soupeř hrál velice agresivní hru, na kterou nebyl náš tým schopný zareagovat. V útoku jsme opět nebyli schopni najet do vymezeného území a navíc jsme dále neproměňovali jednoduché šance. I tak jsme ale stále měli šance na to odehrát vyrovnanou koncovku, protože na začátku 4. čtvrtiny jsme prohrávali pouze o 8 bodů. Náš tým se ale nedokázal nahecovat k bojovnému výkonu a nechali jsme Brandýs dojít si pro 21 bodové vítězství. V tomto utkání se ukázal náš hlavní problém: jsme nesoustředění a málo bojovní. Pokud bychom proměnili všechny volné koše a více bojovali na obranném doskoku, věřím, že bychom Brandýs porazili.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Basket Poděbrady – 69:52 (20:14, 36:25, 53:41)

Do nedělního utkání jsme nastupovali proti posledním Poděbradům, a proto zněl úkol jasně: zlepšit si náladu po tristním výkonu ze soboty. Začátek utkání byl výrazně lepší a dokázali jsme si vybudovat mírný náskok nad soupeřem. Opět jsme ale neproměnili řadu dvojtaktů, které nebyli nijak náročné. I přes to jsme ale už lepší obranou a hlavně prací na doskoku dirigovali tempo hry. Na konci prvního poločasu jsme si vytvořili pohodlný náskok, který jsme udrželi do konce utkání. V tomto utkání jsme hráli jako úplně jiný tým. Částečně to bylo určitě tím, že kluci dostali v šatně pořádný “céres”. V tomto utkání jsme hráli hlavně více agresivně a konečně jsme odvedli povedený útočný výkon.

Závěrem chci poděkovat všem fanouškům za podporu!

Vojtěch Mráz

15. 11. 2022

Tesla Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 45:49 (9:10, 20:22, 32:32)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tesla Pardubice – 49:72 (14:15, 25:32, 36:46)

O víkendu čekala náš tým kadetů dvě derby s Teslou Pardubice. Jelikož je soupeř v tabulce o příčku za námi, čekali jsme vyrovnaná a bojovná utkání.

V sobotu jsme hráli na palubovce soupeře. V kompletní sestavě jsme do utkání vstoupili celkem dobře. Opět jsme ale nebyli koncentrovaní a nedávali jsme jasně volné dvojtakty. Tempo hry bylo od začátku velmi rychlé a bojovné a odpovídal tomu i stav po první čtvrtině 9:10. Další dvě čtvrtiny se odehrávaly v podobném tempu a díky urputné obraně obou týmů nepadalo moc bodů. Před poslední čtvrtinou byl stav 32:32 a věděli jsme, že nás čeká vyrovnaná koncovka. Poslední část hry se nám naštěstí povedla značně víc než soupeři a podařilo se nám vybojovat důležité vítězství o 4 body.

V neděli jsme už věděli, co nás čeká a do utkání jsme chtěli vstoupit o něco lépe než v sobotu. První čtvrtinu jsme se soupeřem drželi krok a proměnili jsme několik jednoduchých košů. V druhé čtvrtině jsme stále hráli naší hru a soupeř měl pouze 7 bodový náskok. Třetí čtvrtinu vyhrály o 3 body Pardubice a i přes to, že vedli o 10 bodů, stále jsme měli šanci na vítězství. Všechny naděje se ale vypařily v poseldní čtvrtině. Náš tým absolutně rezignoval vynaložit jakékoliv úsilí a snahu zápas vyhrát. Soupeř si v útoku dělal, co chtěl a my se v obraně trápili. Tesla zaslouženě vyhrála utkání o 23 bodů.

25. 10. 2022

Vlci Žďár vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 78:46 (19:14, 38:26, 58:39)

V sobotu jsme odehráli zapas proti Vlkům Žďár. Zápas nebyl ideální, přijeli jsme na poslední chvíli kvůli objížďce, takže jsme se rozcvičili v rámci možností. Vstup do zápasu byl velice ostrý, hrál se rychlý a tvrdý basket, soupeř zdvojoval, ale dokázali jsme si s tím poradit. Do poločasu se nám celkem obstojně dařilo držet se soupeřem krok na nějakých 12 bodů rozdílu. Do druhého poločasu jsme šli namotivovaní zvrátit vývoj zápasu. Bohužel se tak nestalo, zápas stále gradoval v agresivitě a rozhodčí ho nedokázali ukočírovat, nechávali volnou hru a když už, tak pískali nesmyslné fauly. Hráči se snažili, ale byli frustrovaní. Když jsme se rozhodli ještě více přitlačit, tak se Michal Novák a Honza Říha vyfaulovali… Zápas jsme dohráli v klidu, tak aby se nikdo nezranil. Chtěl bych pochválit Kubu Knejpa za skvělou individuální obranu, kdy úplně eliminoval jejich nejvyššího hráče od útočných doskoků.

BC Kolín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 39:66 (8:19, 30:31, 35:51)

Do nedělního utkání jsme vstupovali proti nerporaženému celku BC Kolín, který byl před utkáním na dosavadním prvním místě skupiny B. Do utkání jsme nastoupili v plné sestavě odholadní se se soupeřem poprat a pokusit se ukořistit vítězství. Na našich dorostencích byla vidět chuť si odčinit předešlý zápas se Žďárem a už od první minuty jsme diktovali tempo hry. Zdobila nás především precizní obrana, kterou jsme celých 14 dní na trénincích pilovali. Díky “zaspání” soupeře se nám podařilo po první čtvrtině vést o 11 bodů. Ve druhé čtvrtina se na klucích podepsala jistá satisfakce a Kolínu se podařilo náskok stáhnout. Po prvním poločase jsme vedli o 1 bod. Vzkaz trenérů v šatně byl jasný: jděte se porvat a bojovat o vítězství, nechte na hřišti všechno, je nás 10, můžeme to rotovat po 2 minutách. Jak trenéři řekli, tak hráči udělali. Od první minuty jsme soupeři nedovolili v útoku vážnější akci. Výrazně se také zlepšila komunikace v obraně a celkově jsme působili jako velmi defenzivní tým. V útoku jsme pak těžili z rychlých protiútoků a podařilo se nám soupeři odskočit na 16-ti bodové vedení po třech čtvrtinách. Vstup do čtvrté čtvrtiny jsme už nepodcenili a velmi zodpovědnou hrou jsme zvítězili o téměř 30 bodů. Za zmínku stojí fakt, že v druhém poločase jsme obdrželi pouze 9 bodů!

11. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Jižní Supi – 63:53 (17:3, 32:21, 43:35)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BA Sparta Praha – 64:67 (21:20, 39:38, 56:53)

Kadety U17 o víkendu čekaly první domácí utkání v této sezóně. S bilancí 1 výhra – 1 prohra jsme šli do obou utkání s jasným cílem: zvítězit. Čekaly na nás soupeři z Prahy: Jižní Supi a BA Sparta Praha.

První utkání s Jižními Supi jsme začli nejlépe, jak jsme mohli. V úvodní čtvrtině jsme si dokázali vypracovat vedení 15:0. Díky důsledné obraně a aktivnímu útoku jsme soupeře zaskočili. Poté, co ale Supi proměnili pár košů, začali náš náskok postupně stahovat. I přesto jsme ale hráli zodpovědně v útoku a díky dobrým přihrávkám jsme proměnili celkem snadné koše. V poslední čtvrtině se soupeři podařilo stáhnout naše vedení na 3 body. Náš tým se ale dokázal postavit na nohy a velmi povedenou koncovkou se nám podařilo vyhrát první domácí utkání

V utkání s BA Sparta Praha jsme čekali, že bude o něco náročnější. A opravdu tomu tak bylo. Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Ani jeden tým se nedostal do výraznějšího vedení a skóre se stále přelévalo z jedné strany na druhou. V útoku jsme hráli velmi hezký basket, naší hru zdobily velmi dobré přihrávky, spacing a celkově jsme si míč hezky půjčovali a hledali nejlepší možné střely. V obraně to byl ale jiný příběh. Absolutně chyběla komunikace a obranný doskok. I přes to, že se na tyto aspekty na trénincích soustředíme, nebyli schopni jsme je plnit. Ve vyrovnané koncovce byl šťastnější tým BA Sparta Praha a odvezli si vítězství.