23. 4. 2024

 

Turnaj nejlepších 4 týmů VČL byl osazen Hradcem Králové, Pardubicemi, Trutnovem a Vysokou nad Labem, která proklouzla mezi elitu VČL z 2. místa soutěže.

Ženy Vysoká nad Labem mají za sebou náročnou sezónu, když byly nuceny hrát většinu utkání v nižším počtu hráček, než měl k dispozici soupeř. Přesto jsme se chtěli prezentovat rychlou aktivní útočnou dynamickou hrou a soupeře tím přeútoči, než se snažit bránit těsné výsledky s nižším počtem bodů. Hned pět našich hráček tak mělo v závěru sezóny více než dvouciferný bodový průměr na utkání a ostatní příliš nezaostávaly. Bylo již na počátku sezóny jasné, že budeme mít problémy na obranném doskoku vzhledem k výškovému deficitu, ale holky v drtivě většině utkání dokázaly svou kvalitou a aktivitou i s menším počtem střeleckých pokusů vítězit.

Jasnou výhodu v doskoku měl proti nám zejména Hradec Králové a Trutnov. Trutnov velmi dobře doskakuje a kontroluje podkošový prostor rotací vysokých a zkušených hráček a jeho celková mohutná rotace hráček, které mohou zasáhnout do utkání, je velmi fyzicky náročná pro našich standardních 7 statečných v utkání. Bednu Hradce Králové zavírá Míša Hartigová, které v soutěži na pozici pivota nemůže nikdo konkurovat díky její zkušenosti a fyzické dominanci a ona toho umí využít a nájezd proti jejich v momentě, kdy je na hřišti, je skoro nemožný. Plus Hradec aktivně napadá hráčky s míče na perimetru a nenechává hrát soupeře jejich hru v postupných útocích, což jim zaslouženě vyneslo první místo v ročníku.

 

SEMIFINÁLE

VYSOKÁ NAD LABEM vs. TRUTNOV 77:72 (22:8, 47:39, 66:57)

S Trutnovem jsme dvakrát v sezóně prohráli po podobném scénáři, když jsme nedokázali pokrýt jejich podkošové hráčky. Do utkání jsme šli díky tomu s lehkou mentální nevýhodou. Recept pro našich tradičně 7 statečných jasný, tj. rychlá hra, kdy se dominance pivotů smaže, nenecháme se zamknout pod vlastním košem a naopak využijeme dynamiku našich podkošových hráček při rychlém přechodu do útoku. Na začátku vše šlo, jak mělo. Postupně se ale ve fyzicky náročném utkání začala projevovat únava a bohužel došlo i ke zranění Žofky Paterové, což nás oslabilo kvalitativně i kvantitativně. Holky ale vydržely i v šesti a utkání si nenechaly vzít, sic je to stálo mnoho fyzických sil. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Anička Pleskotová.

 

FINÁLE

VYSOKÁ NAD LABEM vs. HRADEC KRÁLOVÉ 46:69 (10:12, 20:27, 30:44)

I s Hradcem Králové jsme bohužel v sezóně dvakrát prohráli. Mentální, fyzická výhoda díky dvojnásobné potencionální rotaci plus domácí prostředí na straně Hradce Králové. Na štěstí nás posílila na finále Lucka Lindová a zaujala místo Žofky a bylo nás opět aspoň tradičních sedm. Bohužel byla na nás velmi patrná únava z těžkého semifinálového utkání s Trutnovem. Hradec velmi dobře tlačil na naše hráčky s míčem a podkošový prostor byl bezkonkurečně zamčený Míšou Hartigovou. Velmi brzy jsme se potýkali s vysokým počtem osobních chyb u hráček, což nám znemožňovalo optimální rotaci a po vyfaulování dvou hráček jsme museli dohrát utkání v pěti. Holky bojovaly do posledních chvil i sil a nevzdaly utkání, za což jim patří obrovský kredit a respekt. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Anička Nováková.

 

2. místo v sezóně 2023/2024 pro Vysokou nad Labem!

 

Díky všem, co v sezóně nastoupili a podporovali nás.

Nováková Anička, Pleskotová Anička, Křížková Kája, Pešková Míša, Paterová Žofka, Sharplesová Sára, Zoubková Bára, Lindrová Lucka, Marečková Bára, Telecká Terka, Paclíková Domča a Benešová Lucka
(Seřazeno dle počtu utkání a následně abecedy.) Všem dvanácti patří obrovský díky na úspěšnou sezónu a zraněné Terce a Žofce brzké uzdravení a opět se těšíme, že se s nimi potkáme u titulu v následné sezóně! Holky díky!!

 

 

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A