23. 4. 2024

V posledním hracím kole před final4, jsme doma přivítali BK Pardubice, kteří mají dlouhodobě velmi kvalitní mládež. Věděli jsme, že to budou těžké zápasy, ale šly jsme do toho na sto procent.

První utkání jsme zaspali na útočné polovině a nedalo se nám skórovat a soupeř si vytvořil dvouciferný bodový polštář. Ve druhé části jsme se dokázali zvednout a dařilo se zakončovat, ale soupeř furt  pokračoval v rychlém a tvrdém útoku. Soupeř se velmi dobře trefoval mimo bednu a tyto tříbodové střely byly velmi důležité pro hosty, kteří si pomalu a jistě budovali náskok. Po poločase jsme se opět trápili v útoku, ale pořád jsme bojovali a chtěli zmenšit rozdíl. V poslední čtvrtině si soupeř už jen hlídal vedení a hráli v klidu. První utkání skončilo 32:73 pro hosty. Druhé utkání probíhalo víceméně stejně a soupeř si připsal i druhé vítězství 34:74.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U11
12. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli dva zápasy na Palubovce SŠB Pardubice, kteří jsou ve středu tabulky. Náš tým vyjel v plné síle a chtěli jsme urvat první vítězství.

První zápas jsme zaspali začátek zápasu a soupeř se dostal do vedení jednoduchými nájezdy. Po prvním střídání jsme se vrátili do hry a přitlačili na soupeře. Kvůli špatnému začátku soupeř v poločase vedl o 20 bodů. Ve druhém poločase byl vidět úplně jiný tým. Přitlačili jsme v obraně a dařilo se nám zakončovat po hoď a běž akcích. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale nedokázali jsme stáhnout náskok z prvního poločasu a proto jsme prohráli 46:28.

Věděli jsme, že můžeme hrát vyrovnaněji a proto jsme do druhého zápasu chtěli zlepšit obranu a přihrávky na útočné polovině. A obrana se nám v první půli povedla a první čtvrtinu jsme po skvělém bojovném výkonu vyhráli 12:7. Bohužel pro nás se naše zakončování zastavilo a poté jsme do konce zápasu nebyli schopni trefit skoro nic a soupeř si pomalinku a jistě převzal vedení. I přes naší absenci na útočné polovině, tak jsme furt tvrdě bránili a bojovali do poslední minuty. Zápas skončil 37:21 pro domácí SŠB PCE.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
5. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli  další dva zápasy v sousedním Hradci Králové s tamními sokoli, kteří se drží v první čtveřici lídrů soutěže.

Oba zápasy se vyznačovaly stejným průběhem. Kdy po vyrovnané první čtvrtině se soupeř dostal do vedení které si postupně navyšoval. Náš tým se špatně vracel do obrany a soupeř toho využil jednoduchými koši. I přes rychlou a tvrdou hru se naši svěřenci nevzdávali a předvedli bojovný výkon. Soupeř vyhrál oba zápasy velkým rozdílem, ale i přesto máme z pokroku našich hráčů dobrý pocit a s každým zápasem se zlepšujeme. Většina našich hráčů našeho týmu je mladších a proto věříme, že v budoucnu se dostaví výsledky a chtěná vítězství. Děkujeme rodičům za podporu.

21. 2. 2024

V sobotu jsme se vydali na derby na nábřeží, kde jsme vyzvali Hradecké Lvice. V prvních dvou utkáních doma jsme bohužel dvakrát prohráli.

Do těchto utkání jsme měli jasné cíle: hrát rychle dopředu a mít kvalitní obranu. Vstup se nám povedl a ukázali jsme, že jsme přijeli pro výhru. Nakonec první čtvrtina skončila ve prospěch domácích kvůli zbytečným chybám v obraně v posledních dvou minutách. V druhé čtvrtině jsme nedokázali udržet krok s rychlým útokem soupeře a vytvořil si dvouciferný náskok. Druhá polovina byla v režii soupeře a nedokázali jsme je zastavit a prohráli jsme 69:44.

V druhém utkání jsme přitvrdili v obraně a podařilo se nám  dobře vstoupit do zápasu. První polovina byla velmi vyrovnaná a předvedli jsme pěkné útočné kombinace. Druhý poločas jsme polevili, ale furt jsme se drželi a ke konci čtvrtiny jsme to opět stáhli. Poslední čtvrtina byla velmi napínavá a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Soupeř dokázal v posledních dvou minutách proměnit pár těžkých střel a připsal si druhou výhru.

Posted in Menu, U11
29. 1. 2024

Zlepšení a Odhodlání: U11 Tým BK Vysoká čelí Litomyšli

V sobotu 27. ledna byla NAPOS aréna svědkem dalšího setkání týmu BK Vysoká U11 s týmem z Litomyšle. Předchozí dvě utkání mezi těmito týmy skončila prohrou BK Vysoká, a tak bylo jasné, že hráči měli v úmyslu ukázat své zlepšení a nabídnout vyrovnané zápasy.

Hned od začátku prvního zápasu bylo vidět, že BK Vysoká drží krok se soupeřem. Oba týmy předváděly tvrdou hru, ale dva klíčoví hráči z Litomyšle se stali rozhodujícími faktory. Navzdory úsilí BK Vysoká v obraně bylo obtížné zastavit soupeřův útok, a postupně si soupeř vypracoval výrazné vedení. První zápas nakonec skončil prohrou BK Vysoká 31:114.

Ve druhém utkání se BK Vysoká snažila vylepšit útok, a podařilo se jim hrát vyrovnaně v první polovině. Chtěli přitlačit v obraně ve druhé polovině, ale síla soupeře opět vyšla najevo, a BK Vysoká nakonec podlehla 42:81. I přesto, že výsledky nebyly v jejich prospěch, každý zápas přinesl cenné zkušenosti a ukázal na růst a posun výkonnosti týmu.

Trenéři a hráči BK Vysoká si váží každého zápasu jako příležitosti k učení se a zdokonalení. Zlepšení je patrné, a to je pro tým důležité.

16. 1. 2024

V sobotu 13. ledna se naši nejmladší hráči vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, které patří mezi favority soutěže. Věděli jsme, že nás čeká výzva, ale s odhodláním jsme se postavili tvrdému soupeři.

První utkání: Slušný začátek, ale síla domácích převládla

V úvodním zápase jsme začali dobře, ale narazili jsme na rychlost a pevnou obranu pardubického týmu, kterému jsme se bohužel nemohli plně vyrovnat. I přes statečnou snahu našeho týmu jsme nestačili na sílu a zkušenosti domácích Pardubic. První utkání skončilo výhrou domácích 65:26.

Druhé utkání: Bojovný postoj, ale opět výhra domácích

I ve druhém zápase jsme předvedli bojovný postoj, ale domácí tým si udržel pevnou kontrolu nad utkáním. I když jsme se snažili odpovídat, nedokázali jsme otočit vývoj ve svůj prospěch. Druhé utkání skončilo výsledkem 80:18 v neprospěch našeho týmu.

I přes dvě porážky, trenéři byli spokojení s výkonem našich svěřenců, kteří se pomalu a jistě zlepšují.

20. 12. 2023

V sobotu 16. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími hráči U11 do Holic, kde nás čekal zápas s favoritem soutěže. I když jsme vstoupili do zápasu s dobrou náladou, bohužel jsme nedokázali držet krok s velmi rychlou a silnou hrou soupeře.

Hned od první čtvrtiny si soupeř udělal náskok, který si udržoval a navyšoval až do konce obou zápasů. I přesto, že jsme našli momenty, kdy jsme ukázali bojovné srdce, soupeř nám nedával šanci na výraznější zlepšení. Oba zápasy probíhaly podobným způsobem, a domácí tým si odnesl vítězství s výsledkem 108:15 v prvním zápase a 103:18 ve druhém.

7. 12. 2023

BK Studánka Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 78:47 (25:8, 45:14, 54:29)
BK Studánka Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 72:69 (10:32, 32:42, 35:58)

V neděli jsme se vydali do sousedních Pardubic s našimi nejmladšími hráči U11. Byly to zápasy plné emocí, kde jsme zažilijasnou prohru, ale i těsný únik výhry, která nám nakonec vyklouzla mezi prsty.

První utkání začalo špatně v obraně a soupeř nám v úvodu odskočil na rozdíl 15 bodů. Bohužel jsme nedokázali efektivně bránit, což se podepsalo na průběhu zápasu. Soupeř si postupně navyšoval náskok a nakonec nás porazil výsledkem 78:48.

Ve druhém utkání jsme však ukázali svůj bojovný postoj a zejména skvělý útok. Hned od první minuty jsme dominovali hřišti a drželi se vedení. Zvrat však přišel až v závěrečných minutách, kdy náš klíčový střelec zaznamenal pátý faul a musel opustit hřiště. V těsném finále nám nakonec unikla první výhra, a zápas jsme prohráli 72:69.

I když jsme si odnesli jednu prohru a jednu těsnou porážku, zápasy nám poskytly spoustu cenných zkušeností. Náš tým U11 ukázal sílu a bojovný duch, což jsou skvělé základy pro budoucí úspěchy.

27. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 21:95 (4:27, 8:48, 12:73)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 28:90 (16:10, 20:32, 23:61)

V sobotu 25. listopadu se mladí hráči Vysoké nad Labem postavili proti sousedním Pardubicím ve dvou utkáních, která se stala výzvou zejména kvůli absenci čtyř klíčových hráčů. I přes odhodlání se zápasy nevyvíjely podle očekávání.

Do prvního zápasu Vysoká nastoupila bez čtyř hráčů, což se projevilo zejména v obranné činnosti. Soupeř od první minuty převzal iniciativu, ujal se vedení a postupně navyšoval svůj náskok. Hráčům Vysoké se nedařilo proměňovat jasné koše, a tak se zápas nakonec skončil výrazným vítězstvím SŠB Pardubice s konečným skóre 21:95.

Ve druhém utkání předvedl tým Vysoké odlišný obraz. První čtvrtina byla plná bojovné obrany, což přineslo nadějný výsledek 18:10 ve prospěch domácího týmu. Bohužel, nedařilo se udržet tento tlak, a soupeř postupně otočil průběh zápasu ve svůj prospěch. Nakonec si Pardubice odvezly druhou výhru s výsledkem 28:90.

15. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 34:76 (8:18, 15:38, 20:62)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 24:66 (8:19, 10:30, 16:50)

V sobotu 11. listopadu se v Napos Areně ve Vysoké nad Labem odehrálo 10. kolo smíšeného východočeského přeboru, kde domácí tým přivítal soupeře, Královské Sokoly z Hradce Králové. Zápasy byly napínavé, avšak výsledek nakonec připadl na stranu hostů.

Hned v úvodu se ukázalo, že Sokoli hrají velmi dobře, což potvrdili získáním vedení. Domácí tým se snažil držet krok, ačkoli se to v první čtvrtině nedařilo. Ve druhé části utkání se však podařilo domácím hráčům hru vyrovnat. Bohužel, toto vyrovnané období trvalo jen krátce a po zbytek zápasu táhli za kratší konec.

První zápas nakonec skončil výrazným vítězstvím Sokolů s konečným skóre 34:76.

V druhém zápase se Vysoká nad Labem rozhodla přitvrdit v obraně a snažila se udržet se Sokoly na dostřel. I přesto, že bylo utkání dlouho vyrovnané, domácí tým nezvládl vstup do druhé poloviny zápasu. Špatné rozhodování hráčů vedlo k získání velkého množství míčů ze strany soupeře, což rozhodlo o výsledku.

Druhý zápas skončil opět v neprospěch Vysoké, tentokrát se skóre zastavilo na 24:66.