BK NAPOS Vysoká nad Labem

17. 1. 2023

Draci Vysoké Mýto : BK NAPOS Vysoká nad Labem 28:75 (6:16, 14:38, 26:50)

Draci Vysoké Mýto : BK NAPOS Vysoká nad Labem 32:69 (6:13, 20:35, 30:52)

V neděli hrálo naše družstvo nejmladších U11 dva zápasy ve Vysokém Mýtě. Od začátku prvního utkání se nám dařilo našeho soupeře přehrávat, proměňovali jsme naše útoky a v obraně jsme soupeři nedovolili se bodově výrazněji prosazovat. V první části utkání jsme si vytvořili pohodlný náskok, který se nám dařilo i nadále navyšovat, první utkání jsme přesvědčivě vyhráli 28:75.

Do druhého zápasu jsme nastoupili se stejnou taktikou, vytvořit si bodový náskok a pak v klidu dohrát druhou polovinu zápasu. To se nám podařilo a druhé utkání jsme poměrně hladce vyhráli 32:69. Všichni hráči a hráčky si zaslouží pochvalu za individuální bojovnost a za týmovou hru v průběhu utkání, herní projev celého družstva U11 se od začátku sezóny významně zlepšil.

I přes naše hladké výhry nám obě utkání ve Vysokém Mýtě ukázala, na co se musíme v dalších trénincích zaměřit. Jedná se hlavně o rozehrávání míče, přesnější přihrávky a o důraznější doskakování míčů při hře pod košem.

Závěrem děkujeme rodičům, kteří přijeli své děti do Vysokého Mýta podpořit.

Další zápas hraje družstvo U11 ve Vysoké 28. ledna, a to proti Stěžerům.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
7. 12. 2022

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 66:45 (20:12, 40:28, 46:39)

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 56:36 (6:11, 32:17, 42:30)

V sobotu sehrálo naše družstvo U11 dva zápasy proti Sokolu Hradec Králové. Hradecké lvice vstoupily do zápasu mnohem dravěji než naši svěřenci a v poločase jsme prohrávali o 12 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám dařilo naše soupeřky přehrávat, byli jsme důraznější v obraně a dařilo se nám i více úspěšně zakončovat. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 7 bodů a do závěrečné čtvrtiny jsme šli s tím, že výsledek utkání ještě zkusíme otočit. V poslední čtvrtině nám však dal soupeř díky naší nedůrazné obraně a našim chybám při rozehrání míče několik jednoduchých košů a výsledkově nám odskočil na výsledných 66:45.

Druhé utkání se nám podařilo zahájit lépe než hradeckým lvicím, v první čtvrtině jsme byli na hřišti lepším týmem a díky tomu jsme v úvodu zápasu vedli. Ve druhé čtvrtině se situace na hřišti bohužel otočila, soupeřky přitvrdily v obraně a dařilo se jim díky naší slabší obraně lépe zakončovat, v poločase jsme prohrávali o 15 bodů. Ve druhém poločase se náš výkon na hřišti zlepšil, ale s bodovým náskokem hradeckých lvic jsme již nebyli schopni nic zásadnějšího udělat a druhé utkání skončilo s výsledkem 56:36.

I přes naše prohry je zapotřebí ocenit bojovnost našich nejmladších svěřenců v sobotním zápase, kteří od září udělali jak v individuálních tak i v týmových dovednostech basketbalu velký pokrok. Velké poděkování patří i rodičům, kteří přišli naše hráče a hráčky podpořit. Zápasy trenérům ukázaly, že v dalších trénincích se musíme více zaměřit na zlepšení osobní obrany a na přesnější přihrávky.

Další zápas bude naše družstvo U11 hrát již v novém roce 2023, a to 15. ledna ve Vysokém Mýtě.

20. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BK Vividbooks Pardubice 54:44  (3:19 27:22 41:28)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BK Vividbooks Pardubice 40:44  (9:8 23:28 29:35)

Vstup do sobotního zápasu s družstvem chlapců z Pardubic se našim nejmladším svěřencům nepovedl a po první čtvrtině jsme již prohrávali o 16 bodů. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili koncentrovanější a díky naší aktivitě v obraně i v útoku se nám podařilo zápas otočit a před poslední čtvrtinou jsme vedli o 13 bodů. V poslední čtvrtině jsme již udržovali pohodlný náskok a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější než zápas první. Od druhé čtvrtiny si však náš soupeř z Pardubic vytvořil mírný náskok, který se mu dařilo i v průběhu třetí čtvrtiny udržovat. V závěrečné čtvrtině jsme sice náskok soupeře snižovali, ale díky několika našim chybám při rozehrání míče v posledních minutách hry se nám již bohužel výsledek druhého utkání nepodařilo obrátit. Oba zápasy ukázaly bojovnost našich nejmladších svěřenců a jejich schopnost otočit vývoj prvního zápasu, za což si určitě zaslouží pochvalu.

Další zápas U11 hrajeme 3. prosince proti družstvu Sokol Hradec Králové.

9. 11. 2022

ADFORS Basket Litomyšl: BK NAPOS Vysoká nad Labem  61:41

ADFORS Basket Litomyšl: BK NAPOS Vysoká nad Labem  39:42

Vstup do prvního zápasu se nám nepovedl, soupeř nás přehrával v obraně a většina našich šancí v prvním poločase navíc končila na obroučce soupeřova koše. První polovinu zápasu jsme hlavně kvůli neproměněným šancím prohráli 35:9. Ve druhé polovině jsme zlepšili osobní obranu a začalo se nám dařit i ve střelbě. Druhou polovinu jsme sice nakonec vyhráli 26:32, smazat výrazný náskok soupeře z první poloviny utkání již však bylo nad naše síly.

Začátek druhého zápasu se nám povedl mnohem lépe než našemu soupeři, který na nás v útoku i v obraně ztrácel, a v polovině zápasu jsme již vedli o 11 bodů (18:29). Zejména v  poslední čtvrtině soupeř z Litomyšle přitvrdil hru, začal více proměňovat koše a minutu před koncem utkání jsme vedli již jen o jeden bod. Naši nejmladší svěřenci v posledních minutách hry zlepšili osobní obranu a všichni na hřišti srdnatě bojovali o každý míč. Naši výhru jsme nakonec potvrdili košem v posledních vteřinách hry a vyhráli jsme tak o tři body 39:42. Vysoké nasazení hráčů Vysoké v závěru zápasu podpořené skandováním spoluhráčů na lavičce a hlasitou podporou rodičů na tribuně litomyšlské haly nám ve druhém utkání pomohlo ke krásnému týmovému vítězství, které si všichni hrající i fandící užili.

Další zápas U11 budeme hrát ve Vysoké nad Labem 19. listopadu proti favorizovanému týmu naší skupiny BK Vividbooks Pardubice.

15. 8. 2022

Členské příspěvky pro sezónu 2022/2023. Příspěvky jsou splatné jednorázově do konce září 2022.

Posted in Rodiče, U11, U12
16. 10. 2020

V sobotu 10. 10. zajížděl tým U11 k zápasům na palubovku do Trutnova. V této nelehké, „covidové době“, jsme byli oslabeni o některé hráče, jejichž rodiče jim nedovolili cestovat do vzdáleného města.

Posted in NOVINKY, U11
15. 9. 2020

Turnaje se zúčastnily 4 celky. Naše pozvání přijali mladí hráči a hráčky ADFORS BASKET Litomyšl, Královských sokolů Hradec Králové a BK Loko Trutnov.