13. 2. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Basket Poděbrady – 72:51 (15:23, 31:30, 54:41)

V sobotu 11.2. nás čekalo další utkání v rámci play-out skupiny B ligy U17. Na domácí palubovce jsme hostili soupeře z Poděbrad, který je aktuálně na poslední příčce a pro náš tým to bylo velmi důležité utkání, abychom zvětšili šance na udržení ligy.

Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně a soupeř toho náležitě využil. Díky neproměněným šoupákům a laxní obraně jsme soupeři dovolili dát v prvních 10-ti minutách 23 bodů! Do druhé čtvrtiny jakoby nastoupil úplně jiný tým. Začali jsme zodpovědně a tvrdě bránit, čímž jsme mohli soupeře potrestat v rychlých protiútocích. Na útočné polovině jsme hráli velmi týmově a na některé akce byla radost pohledět. Střelou v poslední vteřině čtvrtiny se nám podařilo ukořistit vedení.

Pokyny před druhým poločasem byly jasné: pokračovat ve stejném nasazení, zodpovědně bránit a v útoku hrát týmově. Vstup do třetí čtvrtiny byl snad nejlepší v této sezóně. Na soupeře jsme vlítli jako uragán a nedali mu šnaci se vzpamatovat. Díky tomu, že trenér Poděbrad točil pouze 7 hráčů, na soupeři bylo znát, že jsou unavení a nestíhají s námi držet krok. My jsme naopak využili všech 9 borců a tím jsme soupeře unavili. Za zmínku také stojí mimořádně skvělý útok, když jsme ve třetí čtvrtině vstřelili 23 bodů. Poslední čtvrtina se z naší strany nesla ve stejném duchu. Nepolevili jsme v nasazení a soupeře jsme stále tlačili, jak na obranné tak útočné polovině. Vítězství o 21 bodů bylo zasloužené, neboť tři čtvrtiny jsme byli jasně lepším týmem.

Posted in Menu, NOVINKY, U17