20. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Studánka Pardubice -22:98 (8:17, 12:45, 16:69)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Studánka Pardubice – 31:75 (6:28, 8:49, 17:67)

V sobotu 18. listopadu se naše U14 střetli s týmem BK Studánka Pardubice na domácí palubovce v NAPOS aréně.

Oba zápasy měly podobný průběh, kdy se soupeř v úvodu prezentoval agresivní obranou, na kterou naši hráči nebyli dostatečně připraveni. Tato obranná strategie vytvářela potíže v rozehrávce, vedla k mnoha ztrátám míčů a umožnila protivníkovi snadné koše z rychlých protiútoků.

Pro naše svěřence byl klíčovým problémem nedařící se útok. Navzdory dostávání se do dobrých pozic nebyli schopni využít tuto výhodu a proměnit ji v body.

Obě utkání nakonec skončila velkým rozdílem ve skóre, první zápas 98:22 a druhý 75:31 ve prospěch Pardubic. I přes tuto těžkou ztrátu je důležité vzít z těchto zápasů poučení a pracovat na zdokonalení do budoucna.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
6. 11. 2023

SK Týniště n. Orlicí vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 48:90 (11:20, 21:43, 31:68)

SK Týniště n. Orlicí vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 38:65 (8:12, 20:31, 27:52)

V sobotu 4. listopadu se tým U14 vydal na cestu do Týniště nad Orlicí, kde na ně čekaly dva zápasy. Přijeli jsme v plné síle a od začátku jsme určovali vysoké tempo hry, což se stalo klíčem k úspěchu.

První zápas byl jasnou ukázkou týmového ducha a dovedností našich hráčů a hráček. Od první minuty drželi své soupeře pod kontrolou a rychle si vybudovali pohodlný náskok. Nakonec jsme vyhráli rozdílem 48:90.

Druhý zápas začal trochu rozpočatě, když náš tým nebyl moc koncentrovaný v obraně a soupeř se ujal vedení. Nicméně, naši hráči neztratili hlavu a po špatném začátku přešli do vyššího herního tempa. Díky zlepšené obraně a týmové práci se brzy vrátili do vedení, které si udrželi až do konce zápasu. Druhý zápas tak skončil výhrou pro náš tým 38:65.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
17. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 36:96 (8:30, 19:55, 33:79)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 16:63 (4:20, 5:38, 11:48)

V sobotu 14. října přivítal tým BK Vysoká na své domácí palubovce tým Svitavských Turů v důležitých zápasech, které nabídly nášemu týmu cenné zkušenosti, i když výsledky byly nepříznivé.

První zápas byl náročný a rychlý náš tým, který byl lehce oslabený, se snažil držet tempo, ale soupeř hrál lépe. Zápas skončil výraznoým vítězstvím Svitavských Turů, s výsledkem 96:39 ve prospěch hostů.

Druhý zápas pokračoval ve stejném duchu, přičemž tým Svitavských Turů pokračoval v dominanci na hřišti. Naši hráči bojovali tvrdě, ale nedokázali zvrátit vývoj utkání. Zápas skončil výsledkem 63:16 pro Svitavské Tury.

Trenéři našeho týmu neberou tyto výsledky jako konec, ale spíše jako výzvu k zlepšení. „Máme na čem pracovat, a tyto zápasy nám ukázaly, kde můžeme zdokonalit naši hru,“ řekl jeden z trenérů. „Je důležité brát tyto zážitky jako součást našeho vývoje a pracovat na tom, abychom se zlepšili.“

Posted in Menu, NOVINKY, U14
11. 9. 2023

V sobotu 9. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil další ročník přípravného basketbalového turnaje MK-STAV CZ CUP, tentokrát pro mladé basketbalisty ve smíšené kategorii U14. Turnaje se zúčastnily tradičně 4 celky. Kromě domácího týmu přijali naše pozvání mladí hráči a hráčky SKB Česká Třebová, BK TJ Turnov a ligového BC Kolín. Čekaly nás pěkné zápasy se zajímavými soupeři.

Vysocká hala byla opět zaplněna rodiči, kteří podporovali své ratolesti. Celkové prvenství si zaslouženě po suverénních výkonech odvezl tým BC Kolín, druhé místo putuje do Turnova a třetí do České Třebové! Na domácí celek tentokrát přes nespornou snahu zůstala bramborová medaile. Soupeři byli holt lepší a nad naše síly, což je ale ta největší motivace do dalšího tréninku. Důležitější než výsledky však byla možnost si opět po prázdninách zahrát basketbalový zápas, užít si hru, posbírat nové basketbalové zkušenosti. 6. ročník MK-STAV CZ CUP se k radosti všech opět uskutečnil v naší krásné vysocké hale a vydařil se. Děkujeme všem hráčkám a hráčů za předvedené výkony a perfektní basketbalový den, proto se již nemůžeme dočkat začátku nové sezóny, která klepe na dveře.

Za podporu letošního ročníku děkujeme Martinu Kolomému a jeho společnosti MK-STAV CZ a společnosti DECATHLON Hradec Králové.

Výsledky:

BK NAPOS – SKB Česká Třebová 30:62

BK NAPOS – BC Kolín 17:60

BK BK NAPOS – BK TJ Turnov 22:48

 

Nejlepší hráčka BK NAPOS: Nikola Vodičková

Nejlepší hráčka SKB Česká Třebová: Kristýna Lukešová

Nejlepší hráč BC Kolín: Michal Skořepa

Nejlepší hráč BK TJ Turnov: Vít Kysela

Konečné pořadí:

  1. BC Kolín
  2. BK TJ Turnov
  3. SKB Česká Třebová
  4. BK NAPOS Vysoká nad Labem

Za pořadatele turnaje: Marek Trejtnar

Posted in Menu, NOVINKY, U14
24. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 38:49 (4:13, 16:23, 25:32)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 36:48 (4:8, 12:21, 24:36)

V sobotu jsme odehráli dvě utkání proti družstvu České Třebové v zápase jsme si vytyčili jasné cíle a to konkrétně udržet soupeře bez útočných doskoků a v útoku se snažit hrát rychle dopředu. V obou utkáních mi chyběla radost za hry chuť vítězit a podle toho to také vypadalo ve většině souboj jsme byli pozdě, nad vodou nás držela individuální hra 1v1. Bohužel na soupeře to nestačilo.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
16. 2. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 46:29 (16:9, 31:16, 45:24)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 40:44 (9:10, 19:20, 29:38)

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti týmu Pardubic. První zasloužené vítězství, druhý trpká prohra. V obou zápasech jsme ukázali týmový a bojovný výkon.

V prvním zápase se nám dařilo hrát týmově, v obraně jsme nedostávali zbytečné koše. Soupeře jsme poráželi i 1v1. Vyhráli jsme. V druhém zápase se projevila únava, dělali jsme hodně chyb, většina z nich pramenila z velké snahy rozhodnout zápas individulním výkonem. Celý zápas jsme soupeři šlapali na paty. Kritická pro nás byla 3. čtvrtina, kde jsme uplně ztratili basketbalovou niť. Dělali jsme zbytečné ztráty při vyhazování, zakončovali zběsilými nájezdy. Poslední čtvrtinu jsme dotáhli na rozdíl 4 bodů, ale kvůli naší nezkušenosti, jsme nedokázali udělat faul během poslední minuty a tím ztráceli cenný čas. Nakonec jsme se soupeřem prohráli. Oba zápasy splnili moje očekávání v prvním zápase se nám dařilo hrát trénovanou akci, což mi dělalo radost.

Druhý zápas jsme si prohráli zkratem v 3. čtvrtině. Trochu mě to zklamalo, ale jedeme dál a i tohle ke sportu patří. Díky všem zúčastněným.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
10. 1. 2023

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 70:57 (18:24, 42:33, 55:50)

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 71:36 (24:10, 40:22, 55:28)

Dne 7.10. v sobotu jsme odehráli dvě utkání s družstvem Týniště. Na zápas jsme jeli v dobrém počtu 9 hráčů, bohužel nám dva důležití hráči chyběli. Věřil jsem, že si z Týniště odvezeme dvě výhry. Avšak opak byl pravdou. Po Vánocích nám chyběla dravost, síla hry jedna na jedna a průbojnost do koše. Nedařilo se nám zabránit soupeřovým útočným doskokům, který opakovaně proměňoval a trestal tak naši nezodpovědnou obranu.

Na druhou stranu, co se nadšení za hry týká, bylo vidět, že basket nás baví i když se ne úplně daří. Chci poděkovat všem zúčastněným, jak hráčům, tak rodičům, kteří se přijeli podívat a podpořit svoje děti. Udělám vše proto, aby jsme příště vyhráli.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
16. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod –  31:35

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod – 34:35

V sobotu 10.12. jsme odehráli dvě utkání proti družstvu TJ Jiskra Havlíčkův Brod. V prvním zápase nám utekl úvod. Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou hru, jen jsme nedávali “šoupáky”. Bohužel totální fiasko nastalo ze začátku 3. čtvrtiny, kdy jsme inkasovali několik košů z protiútoku, které nám podlomily nohy. V poslední čtvrtině jsme zápas stáhli na pouhé 4 body, avšak na výhru to nestačilo. Druhý zápas se nesl v obdobném duchu, vzhledem k slabé docházce jsme ztráceli síly a spoustu košů neproměnili. Zápas nakonec skončil o pouhý jeden bod. Z obou proher jsem byl rozhořčený, hráči tam nechali srdíčko. Na druhou stranu vysoká absence na trénincích také udělá svoje. Všem zúčastněným moc děkuji, vážím si rodičů, kteří přišli podpořit. Příště to snad budou dvě výhry!

Posted in Menu, NOVINKY, U14
28. 11. 2022

Marodka nás oslabila a na dvě utkání jsme jeli v 7 lidech. I přesto jsme dokázali odehrát kvalitní zápasy. V prvním poločase prvního utkání se nám nedařilo na útočné ani na obrané polovině. V druhé části jsme se dokázali zvednout a vrátit se do zápasu. Bohužel nám nebylo přáno a v posledních dvou minutách jsme proměnili pouze jeden z šesti trestných hodů. Prohráli jsme nejmenším možným rozdílem jediného bodu.

Druhý zápas jsme měli na vrch celý první poločas, ale v druhé části došly síly a nedokázali jsme udržet tempo a rotaci soupeře. Nakonec jsme druhý zápas prohráli rozdílem deseti bodů.

Hráči ze sebe vydali všechno, proto trenér hodnotí utkání kladně.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
14. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 39:51 (10:13, 22:25, 28:37)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 57:40 (21:4, 31:9, 47:23)

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti Bizonům z Náchoda. První zápas byl naprosto tragický, dělali jsme jednu ztrátu za druhou a nedávali jednoduché koše. V obraně jsme byli nedůslední a nepozorní. Obecně bych první zápas shrnul tak, že jsme tam nebyli hlavou a proto jsme prohráli. Ovšem druhý zápas už byl v lepším duchu, vstoupili jsme do zápasu s klidem v útoku a nátlakem v obraně. Již v první čtvrtině jsme si vytvořili 20 bodový polštář, který jsme udrželi až do konce zápasu.

Sestava: Natálie Horká, Verča Chmelová, David Capko, Tomáš Dalecký, Terka Kratochvílová, Šárka Zástavová, Tuček Honza, Eliška Samková, Dan Khol, Patrik Česák

Posted in Menu, NOVINKY, U14