15. 10. 2024

Ve třetím kole nadregionální ligy U14 jsme vyrazili na palubovku týmu BK VIVIDBOOKS Pardubice. Zápas pro nás začal dobře a získali jsme vedení, ale to vydrželo pouze pět minut.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
9. 10. 2024

V sobotu odehrály U14 venkovní zápasy v Týništi. Nejprve zápas nadregionální ligy a pak hned utkání východočeského poháru.

24. 9. 2024

Náš smíšený tým U14 nastoupil hned po týdnu k dalším dvěma utkáním nadregionální ligy resp. východočeského poháru a vedl si na výbornou.

16. 9. 2024

Své první dva mistrovské zápasy v sezóně 24/25 odehrála v sobotu kategorie U14 proti chlapeckému týmu z Trutnova.

9. 4. 2024

6.4. jsme se vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, se kterými jsme v prvním duelu dvakrát prohráli. Od prvního střetnutí uplynula spoustu času a my jsme se posunuli o velký kus a chtěli jsme ukázat co v nás je.

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám hned po rozskoku skórovat a poté hrát rychle dopředu. V obraně se furt opakovali stejné chyby, když jsme nedávali pozor, tak soupeř dobře sbíhal do bedny a měl z toho lehké koše. I přes chyby jsme hráli agresivně na útočné polovině a dařilo se proměňovat těžké nájezdy. V poločase jsme prohrávali 33:27. V druhé půli jsme přitlačili na obrané polovině a měli jsme z toho dobré zisky zakončené rychlým protiútokem a dostali se do vedení. Do poslední čtvrtiny jsme šly s vedením a dařilo se nám udržet tempo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 65:57.

Druhé utkáni jsme začali dobře a do poločasu jsme si drželi náskok, ale poté nám došly síly a soupeř hrál furt agresivně a dostal se do velkého vedeni, které postupně navyšoval a nakonec jsme prohráli 67:30

20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

4. 3. 2024

V sobotu 2.3. jsme se vydali na zápasy do Svitav, kteří si ještě nepřipsali žádnou porážku, ale i přesto jsme tam jeli plní naděje a chutě zvítězit.

Do prvního utkání jsme vstoupili slibně a podařilo se nám hrát náš systém díky kterému jsme dokázali dávat jednoduché koše, ale soupeřův rychlý protiútok byl nad naše síly. Kvůli naší nepozornosti v obraně se náš protivník dostával lehce do koše a první čtvrtinu nakonec ovládl. Druhá čtvrtina utkání byla o něco lepší a dařilo se v útoku, ale soupeř pokračoval jejich tempu a poločas byl jejich režii. Druhá polovina přinesla pár pěkných akcí na naší straně, ale v obraně jsme pořád dělali chyby na doskoku a soupeř toho využil a pomalu a jistě si navyšoval vedení. Zápas skončil 107:65 pro hosty.

Druhé utkání jsme začali velmi špatně a nedařilo se nám skórovat, ale po oddechovém času jsme se vrátili do hry a začalo se dařit. Bohužel soupeř dominoval na doskoku a nedařilo se nám je zastavit. Celý zápas si hlídali vedení a a dotáhli ho do vítězného konce a my si bohužel připsali druhou porážku 70:36.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
22. 1. 2024

Dvojutkání s Heřmanovým Městcem: Jeden výrazný triumf a jedno zklamání

V sobotu jsme v naší domovské NAPOS aréně přivítali soupeře z Heřmanova Městce, s nímž jsme v předchozích duelech odcházeli s jednou výhrou a jednou prohrou. Zápas začal vlažným vstupem obou týmů, ale postupně jsme se rozehráli. Po prvním poločase jsme sice vedli, ale pouze o dvě body, což trenéra Tomáše Mráze nenechalo spokojeným, protože hráči nesplňovali jednoduché úkoly.

V druhém poločase jsme se však oklepali a předvedli rychlý a tvrdý basket na obou stranách hřiště. Soupeře jsme převezli a dotáhli zápas do vítězného konce s výrazným rozdílem 60:28.

Druhé utkání bylo výrazně odlišné a poněkud k pláči, protože to, co jsme předvedli na hřišti, bylo absolutně neslučitelné s výsledkem prvního duelu. Od začátku jsme byli všude pozdě a nedařilo se nám proměňovat jednoduché koše. Po prvním poločase jsme se trochu zvedli, ale už nebylo dost sil na zvrat. Tvrdá obrana soupeře vyústila v naši prohru 36:51.

I přes jednu výhru, odcházeli hráči z palubovky se špatným pocitem kvůli výkonu ve druhém zápase.

8. 1. 2024

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 56:60 (11:16, 27:25, 40:42)
BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 39:64 (5:18, 23:20, 31:43)

Po novém roce se v naší hale opět rozhostil basketbalový duch, tentokrát s domácím týmem U14, který přivítal SŠB Pardubice. Zápasy nabídly vzrušující boje a dramatické momenty.

V prvním střetnutí jsme se během celé první čtvrtiny snažili dostat do hry. Ve druhé čtvrtině jsme se dokázali dotáhnout na soupeře a v obraně jsme přitvrdili. Bohužel jsme nebyli efektivní v zakončení, což umožnilo soupeři udržet si vedení. Zápas zůstával vyrovnaný až do konce, kdy soupeř v posledních momentech vsadil dva rychlé koše a získal vítězství 56:60.

Ve druhém zápase nám bohužel chybělo tempo a energie. I když jsme předvedli pár pěkných okamžiků a dokázali se vrátit do hry, ve druhé polovině nám docházely síly. Soupeř navýšil náskok a zápas dovedl k vítěznému konci s konečným skóre 39:64.

11. 12. 2023

Hradecké lvice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 42:52 (22:12, 28:27, 37:41)
Hradecké lvice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem –  71:40 (19:12, 42:25, 58:34)

V sobotu 9. listopadu se naši mladí hráči U14 vydali na zápasy se sousedními Hradeckými lvicemi. Byla to vzrušující bitva na palubovce, která přinesla jeden vyrovnaný zápas a jeden, kde se věci nevyvíjely podle našich představ.

První utkání: Pomalý start, ale silný návrat

V prvním zápase jsme nevstoupili do utkání dobře, a v první čtvrtině jsme ztráceli o deset bodů. Nicméně jsme se postupně vrátili do hry a dokázali ztrátu zmenšit. V druhé polovině zápasu jsme přitlačili v obraně a podařilo se nám dokonce získat vedení. Nakonec jsme první zápas vyhráli s konečným skóre 52:42 ve prospěch Vysoké.

Druhé utkání: Potíže v útoku i obraně

Ve druhém střetnutí se nám bohužel nedařilo ani v útoku, ani v obraně. Soupeř se chopil vedení již od první minuty a udržoval si ho po celý zápas. Naše snaha o obrat se nedařila, a druhý zápas jsme nakonec prohráli s výsledkem 71:40.