9. 4. 2024

6.4. jsme se vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, se kterými jsme v prvním duelu dvakrát prohráli. Od prvního střetnutí uplynula spoustu času a my jsme se posunuli o velký kus a chtěli jsme ukázat co v nás je.

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám hned po rozskoku skórovat a poté hrát rychle dopředu. V obraně se furt opakovali stejné chyby, když jsme nedávali pozor, tak soupeř dobře sbíhal do bedny a měl z toho lehké koše. I přes chyby jsme hráli agresivně na útočné polovině a dařilo se proměňovat těžké nájezdy. V poločase jsme prohrávali 33:27. V druhé půli jsme přitlačili na obrané polovině a měli jsme z toho dobré zisky zakončené rychlým protiútokem a dostali se do vedení. Do poslední čtvrtiny jsme šly s vedením a dařilo se nám udržet tempo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 65:57.

Druhé utkáni jsme začali dobře a do poločasu jsme si drželi náskok, ale poté nám došly síly a soupeř hrál furt agresivně a dostal se do velkého vedeni, které postupně navyšoval a nakonec jsme prohráli 67:30

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

4. 3. 2024

V sobotu 2.3. jsme se vydali na zápasy do Svitav, kteří si ještě nepřipsali žádnou porážku, ale i přesto jsme tam jeli plní naděje a chutě zvítězit.

Do prvního utkání jsme vstoupili slibně a podařilo se nám hrát náš systém díky kterému jsme dokázali dávat jednoduché koše, ale soupeřův rychlý protiútok byl nad naše síly. Kvůli naší nepozornosti v obraně se náš protivník dostával lehce do koše a první čtvrtinu nakonec ovládl. Druhá čtvrtina utkání byla o něco lepší a dařilo se v útoku, ale soupeř pokračoval jejich tempu a poločas byl jejich režii. Druhá polovina přinesla pár pěkných akcí na naší straně, ale v obraně jsme pořád dělali chyby na doskoku a soupeř toho využil a pomalu a jistě si navyšoval vedení. Zápas skončil 107:65 pro hosty.

Druhé utkání jsme začali velmi špatně a nedařilo se nám skórovat, ale po oddechovém času jsme se vrátili do hry a začalo se dařit. Bohužel soupeř dominoval na doskoku a nedařilo se nám je zastavit. Celý zápas si hlídali vedení a a dotáhli ho do vítězného konce a my si bohužel připsali druhou porážku 70:36.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
22. 1. 2024

Dvojutkání s Heřmanovým Městcem: Jeden výrazný triumf a jedno zklamání

V sobotu jsme v naší domovské NAPOS aréně přivítali soupeře z Heřmanova Městce, s nímž jsme v předchozích duelech odcházeli s jednou výhrou a jednou prohrou. Zápas začal vlažným vstupem obou týmů, ale postupně jsme se rozehráli. Po prvním poločase jsme sice vedli, ale pouze o dvě body, což trenéra Tomáše Mráze nenechalo spokojeným, protože hráči nesplňovali jednoduché úkoly.

V druhém poločase jsme se však oklepali a předvedli rychlý a tvrdý basket na obou stranách hřiště. Soupeře jsme převezli a dotáhli zápas do vítězného konce s výrazným rozdílem 60:28.

Druhé utkání bylo výrazně odlišné a poněkud k pláči, protože to, co jsme předvedli na hřišti, bylo absolutně neslučitelné s výsledkem prvního duelu. Od začátku jsme byli všude pozdě a nedařilo se nám proměňovat jednoduché koše. Po prvním poločase jsme se trochu zvedli, ale už nebylo dost sil na zvrat. Tvrdá obrana soupeře vyústila v naši prohru 36:51.

I přes jednu výhru, odcházeli hráči z palubovky se špatným pocitem kvůli výkonu ve druhém zápase.

8. 1. 2024

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 56:60 (11:16, 27:25, 40:42)
BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 39:64 (5:18, 23:20, 31:43)

Po novém roce se v naší hale opět rozhostil basketbalový duch, tentokrát s domácím týmem U14, který přivítal SŠB Pardubice. Zápasy nabídly vzrušující boje a dramatické momenty.

V prvním střetnutí jsme se během celé první čtvrtiny snažili dostat do hry. Ve druhé čtvrtině jsme se dokázali dotáhnout na soupeře a v obraně jsme přitvrdili. Bohužel jsme nebyli efektivní v zakončení, což umožnilo soupeři udržet si vedení. Zápas zůstával vyrovnaný až do konce, kdy soupeř v posledních momentech vsadil dva rychlé koše a získal vítězství 56:60.

Ve druhém zápase nám bohužel chybělo tempo a energie. I když jsme předvedli pár pěkných okamžiků a dokázali se vrátit do hry, ve druhé polovině nám docházely síly. Soupeř navýšil náskok a zápas dovedl k vítěznému konci s konečným skóre 39:64.

11. 12. 2023

Hradecké lvice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 42:52 (22:12, 28:27, 37:41)
Hradecké lvice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem –  71:40 (19:12, 42:25, 58:34)

V sobotu 9. listopadu se naši mladí hráči U14 vydali na zápasy se sousedními Hradeckými lvicemi. Byla to vzrušující bitva na palubovce, která přinesla jeden vyrovnaný zápas a jeden, kde se věci nevyvíjely podle našich představ.

První utkání: Pomalý start, ale silný návrat

V prvním zápase jsme nevstoupili do utkání dobře, a v první čtvrtině jsme ztráceli o deset bodů. Nicméně jsme se postupně vrátili do hry a dokázali ztrátu zmenšit. V druhé polovině zápasu jsme přitlačili v obraně a podařilo se nám dokonce získat vedení. Nakonec jsme první zápas vyhráli s konečným skóre 52:42 ve prospěch Vysoké.

Druhé utkání: Potíže v útoku i obraně

Ve druhém střetnutí se nám bohužel nedařilo ani v útoku, ani v obraně. Soupeř se chopil vedení již od první minuty a udržoval si ho po celý zápas. Naše snaha o obrat se nedařila, a druhý zápas jsme nakonec prohráli s výsledkem 71:40.

20. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Studánka Pardubice -22:98 (8:17, 12:45, 16:69)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Studánka Pardubice – 31:75 (6:28, 8:49, 17:67)

V sobotu 18. listopadu se naše U14 střetli s týmem BK Studánka Pardubice na domácí palubovce v NAPOS aréně.

Oba zápasy měly podobný průběh, kdy se soupeř v úvodu prezentoval agresivní obranou, na kterou naši hráči nebyli dostatečně připraveni. Tato obranná strategie vytvářela potíže v rozehrávce, vedla k mnoha ztrátám míčů a umožnila protivníkovi snadné koše z rychlých protiútoků.

Pro naše svěřence byl klíčovým problémem nedařící se útok. Navzdory dostávání se do dobrých pozic nebyli schopni využít tuto výhodu a proměnit ji v body.

Obě utkání nakonec skončila velkým rozdílem ve skóre, první zápas 98:22 a druhý 75:31 ve prospěch Pardubic. I přes tuto těžkou ztrátu je důležité vzít z těchto zápasů poučení a pracovat na zdokonalení do budoucna.

6. 11. 2023

SK Týniště n. Orlicí vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 48:90 (11:20, 21:43, 31:68)

SK Týniště n. Orlicí vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 38:65 (8:12, 20:31, 27:52)

V sobotu 4. listopadu se tým U14 vydal na cestu do Týniště nad Orlicí, kde na ně čekaly dva zápasy. Přijeli jsme v plné síle a od začátku jsme určovali vysoké tempo hry, což se stalo klíčem k úspěchu.

První zápas byl jasnou ukázkou týmového ducha a dovedností našich hráčů a hráček. Od první minuty drželi své soupeře pod kontrolou a rychle si vybudovali pohodlný náskok. Nakonec jsme vyhráli rozdílem 48:90.

Druhý zápas začal trochu rozpočatě, když náš tým nebyl moc koncentrovaný v obraně a soupeř se ujal vedení. Nicméně, naši hráči neztratili hlavu a po špatném začátku přešli do vyššího herního tempa. Díky zlepšené obraně a týmové práci se brzy vrátili do vedení, které si udrželi až do konce zápasu. Druhý zápas tak skončil výhrou pro náš tým 38:65.

17. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 36:96 (8:30, 19:55, 33:79)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 16:63 (4:20, 5:38, 11:48)

V sobotu 14. října přivítal tým BK Vysoká na své domácí palubovce tým Svitavských Turů v důležitých zápasech, které nabídly nášemu týmu cenné zkušenosti, i když výsledky byly nepříznivé.

První zápas byl náročný a rychlý náš tým, který byl lehce oslabený, se snažil držet tempo, ale soupeř hrál lépe. Zápas skončil výraznoým vítězstvím Svitavských Turů, s výsledkem 96:39 ve prospěch hostů.

Druhý zápas pokračoval ve stejném duchu, přičemž tým Svitavských Turů pokračoval v dominanci na hřišti. Naši hráči bojovali tvrdě, ale nedokázali zvrátit vývoj utkání. Zápas skončil výsledkem 63:16 pro Svitavské Tury.

Trenéři našeho týmu neberou tyto výsledky jako konec, ale spíše jako výzvu k zlepšení. „Máme na čem pracovat, a tyto zápasy nám ukázaly, kde můžeme zdokonalit naši hru,“ řekl jeden z trenérů. „Je důležité brát tyto zážitky jako součást našeho vývoje a pracovat na tom, abychom se zlepšili.“

11. 9. 2023

V sobotu 9. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil další ročník přípravného basketbalového turnaje MK-STAV CZ CUP, tentokrát pro mladé basketbalisty ve smíšené kategorii U14. Turnaje se zúčastnily tradičně 4 celky. Kromě domácího týmu přijali naše pozvání mladí hráči a hráčky SKB Česká Třebová, BK TJ Turnov a ligového BC Kolín. Čekaly nás pěkné zápasy se zajímavými soupeři.

Vysocká hala byla opět zaplněna rodiči, kteří podporovali své ratolesti. Celkové prvenství si zaslouženě po suverénních výkonech odvezl tým BC Kolín, druhé místo putuje do Turnova a třetí do České Třebové! Na domácí celek tentokrát přes nespornou snahu zůstala bramborová medaile. Soupeři byli holt lepší a nad naše síly, což je ale ta největší motivace do dalšího tréninku. Důležitější než výsledky však byla možnost si opět po prázdninách zahrát basketbalový zápas, užít si hru, posbírat nové basketbalové zkušenosti. 6. ročník MK-STAV CZ CUP se k radosti všech opět uskutečnil v naší krásné vysocké hale a vydařil se. Děkujeme všem hráčkám a hráčů za předvedené výkony a perfektní basketbalový den, proto se již nemůžeme dočkat začátku nové sezóny, která klepe na dveře.

Za podporu letošního ročníku děkujeme Martinu Kolomému a jeho společnosti MK-STAV CZ a společnosti DECATHLON Hradec Králové.