23. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P. 54:69
BK NAPOS Vysoká – BSK TJ Jičín 91:28
Na závěrečném turnaji – final four „B“  o konečné 5. až 8. místo nejvyšší krajské soutěže VP I. v kategorii U13 jsme se v lomnické hale sešli s týmy Lomnice, Jičína a Kralovskými sokoli. V prvním zápase jsme se střetli s domácí Lomnicí, kterou jsme v sezóně ještě nedokázali porazit. Oba týmy byly oslabeny o své klíčové hráče (sádra na noze resp. sádra na prstu). S touto absencí se lépe vyrovnali domácí, když zejména výborně hrající Andrej Fedor byl pro nás téměř nebranitelný. V poločase nám soupeř odskočil už na 19 bodů. V druhé půli z nás už spadla zbytečná nervozita a Lomnici jsme začali pomalu stahovat. 3 minuty před koncem už jsme prohrávali jen o 7 bodů (54:61), na čež zareagoval domácí trenér návratem nejlepší pětky, která už si vítězství pohlídala. Jelikož pak v druhém semifinále porazili Sokoli tým Jičína, čekal nás Jičín v boji o konečné 7. místo. Jičín přijel na turnaj značně oslaben, což se začalo projevovat po polovině první čtvrtky (8:8), když jsme začali soupeři ve skóre pomalu odskakovat. Zápas se definitivně zlomil ve druhé kvartě, kterou jsme ovládli v poměru 24:6. V našem nasazení jsme pak nepolevili ani v druhém poločase a zápas tak vyhráli výrazným 63 bodovým rozdílem. K vidění bylo spoustu pěkných útočných kombinací, za což jsme byli odměněni nejvyšším počtem vstřelených bodů v sezóně. Prvních 5 minut poslední čtvrtky pak za náš tým nastoupila čistě dívčí sestava, která se na hřišti vůbec neztratila a tento úsek ovládla 8:4! Celému týmu patří velká pochvala za odmakanou sezónu, ve které se tým posunul o velký krok dopředu! Vysoká jede!!!
Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U13