23. 4. 2024

Poslední víkend přineslo další kolo play-off 2.ligy mužů, kde na nás čekala Pardubická Tesla. Tým, který dobře známe a věděli co od dueluu očekávat. Soupeř disponuje fyzickou hrou a dobrým kolektivem. Náš úkol bylo hlavně zastavit jejich dobrého centra Rouba a rozehrávače Kočvaru.

Zápas jsme začali velmi dobře a energicky, dostali se do vedení, ale soupeř se oklepal a dostal se zpět do hry. Měli jsme problém na doskoku a soupeř měl k možnosti druhé a někdy i třetí střely. Soupeř se rozehrál a před poločasem stáhl skóre na 45:41 pro domácí. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a zrychlit přechod do útoku. I přes dobrý start druhé části se soupeř nevzdal a začal dávat trojky a podařilo se jim stáhnout a dokonce otočit skóre na svojí stranu. Do poslední čtvrtiny jsme šly se skórem 57:61 pro hosty. V poslední čtvrtině jsme předvedli charakter a dostali jsme se do vedení, které jsme si uhlídali a zvítězili 85:81.

V neděli jsme hráli na soupeřově půdě, kde jsme věděli, že to bude náročné a fyzické utkání. První čtvrtina byla hodně obraná a nepadalo moc košů a skóre bylo 18:16 pro domácí. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a hráli rychle dopředu a poločas byl na naší straně 36:38. Ve druhé půli jsme se rozjeli a padalo nám za čárou tříbodové střely a odskočili jsme soupeřovi. Skóre jsme si do konce zápasu pohlídali a vyhráli 73:85.

Postupujeme do dalšího kola, kde nás čeká tým z Kroměříže.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
23. 4. 2024

V posledním hracím kole před final4, jsme doma přivítali BK Pardubice, kteří mají dlouhodobě velmi kvalitní mládež. Věděli jsme, že to budou těžké zápasy, ale šly jsme do toho na sto procent.

První utkání jsme zaspali na útočné polovině a nedalo se nám skórovat a soupeř si vytvořil dvouciferný bodový polštář. Ve druhé části jsme se dokázali zvednout a dařilo se zakončovat, ale soupeř furt  pokračoval v rychlém a tvrdém útoku. Soupeř se velmi dobře trefoval mimo bednu a tyto tříbodové střely byly velmi důležité pro hosty, kteří si pomalu a jistě budovali náskok. Po poločase jsme se opět trápili v útoku, ale pořád jsme bojovali a chtěli zmenšit rozdíl. V poslední čtvrtině si soupeř už jen hlídal vedení a hráli v klidu. První utkání skončilo 32:73 pro hosty. Druhé utkání probíhalo víceméně stejně a soupeř si připsal i druhé vítězství 34:74.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U11
23. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P. 54:69
BK NAPOS Vysoká – BSK TJ Jičín 91:28
Na závěrečném turnaji – final four „B“  o konečné 5. až 8. místo nejvyšší krajské soutěže VP I. v kategorii U13 jsme se v lomnické hale sešli s týmy Lomnice, Jičína a Kralovskými sokoli. V prvním zápase jsme se střetli s domácí Lomnicí, kterou jsme v sezóně ještě nedokázali porazit. Oba týmy byly oslabeny o své klíčové hráče (sádra na noze resp. sádra na prstu). S touto absencí se lépe vyrovnali domácí, když zejména výborně hrající Andrej Fedor byl pro nás téměř nebranitelný. V poločase nám soupeř odskočil už na 19 bodů. V druhé půli z nás už spadla zbytečná nervozita a Lomnici jsme začali pomalu stahovat. 3 minuty před koncem už jsme prohrávali jen o 7 bodů (54:61), na čež zareagoval domácí trenér návratem nejlepší pětky, která už si vítězství pohlídala. Jelikož pak v druhém semifinále porazili Sokoli tým Jičína, čekal nás Jičín v boji o konečné 7. místo. Jičín přijel na turnaj značně oslaben, což se začalo projevovat po polovině první čtvrtky (8:8), když jsme začali soupeři ve skóre pomalu odskakovat. Zápas se definitivně zlomil ve druhé kvartě, kterou jsme ovládli v poměru 24:6. V našem nasazení jsme pak nepolevili ani v druhém poločase a zápas tak vyhráli výrazným 63 bodovým rozdílem. K vidění bylo spoustu pěkných útočných kombinací, za což jsme byli odměněni nejvyšším počtem vstřelených bodů v sezóně. Prvních 5 minut poslední čtvrtky pak za náš tým nastoupila čistě dívčí sestava, která se na hřišti vůbec neztratila a tento úsek ovládla 8:4! Celému týmu patří velká pochvala za odmakanou sezónu, ve které se tým posunul o velký krok dopředu! Vysoká jede!!!
Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U13
23. 4. 2024

Turnaj nejlepších 4 týmů VČL byl osazen Hradcem Králové, Pardubicemi, Trutnovem a Vysokou nad Labem, která proklouzla mezi elitu VČL z 2. místa soutěže.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
17. 4. 2024

U15 v předposledním kole sezóny vyzvali na domácí půdě BA Lynx Liberec. Bohužel jsme byli oslabení o dva klíčové hráče, ale i přesto jsme chtěli jít pro výhru.

Liberec od první minuty zápasu nastavil vysoké tempo hry. Naši hráči se nemohli pořádně prosadit a v obraně jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř trestal. Po špatné první polovině, kterou jsme prohráli 20:37, jsme chtěli ukázat co v nás je…

Ve druhé půli jsme začali dobře a podařilo se dát pár jednoduchých košů, ale soupeř se nenechal unést a vždy si skóre opět pohlídal. Naše největší chyba byla na obraném doskoku, kdy soupeřova agresivita na doskoku znamenala na každý útok o dva pokusy na víc pro soupeře. Náš útok nebyl takový jaký bychom si představovali a nedokázali jsme se dostat do jednoduchých situací. Soupeř si zaslouženě připsal vítězství 42:72.

Druhé utkání bylo skoro identické jako první, soupeř byl nadále velmi aktivní a jednoduše si oba zápasy vybojoval.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U15
9. 4. 2024

V neděli byly na programu ve Vysoké další zápasy našich U12 proti Turnovu, kteří ještě neprohráli jediné utkání, ale i tak jsme jim dali co proto.

První utkání jsme začali jednoduchým košem hned po rozskoku, ale soupeř se nenechal zaskočit a hned se vrátil do hry jejich agresivní obranou a kvalitním doskokem. druhé šance, které soupeř proměňoval byly hlavním důvodem, proč si po dobu celého zápasu pomalu a jistě navyšovali vedení. V poločase jsme ztráceli 15 bodů na hosty, ale nevzdali jsme se a do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře v obraně, bohužel v posledním dějství se soupeř vzpamatoval a vrátil se ke své hře a zápas pro nás skončil prohrou

V druhém utkání jsme ukázali charakter a to, že jsme důstojný protivník. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a proměňovat střely za 3 body, ale kvůli zbytečným chybám v obraně soupeř dával jednoduché koše, ale i přesto jsme byli ve vedeni 22:20. V třetí čtvrtině se soupeř rozjel a dostal se do vedení 35:45. V poslední čtvrtině byl k vidění velký návrat našeho týmu a bojovalo se do poslední sekundy. Bohužel soupeř dokázal udržet chladnou hlavu a připsal si i druhé vítězství 58:60.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U12
9. 4. 2024

6.4. jsme se vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, se kterými jsme v prvním duelu dvakrát prohráli. Od prvního střetnutí uplynula spoustu času a my jsme se posunuli o velký kus a chtěli jsme ukázat co v nás je.

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám hned po rozskoku skórovat a poté hrát rychle dopředu. V obraně se furt opakovali stejné chyby, když jsme nedávali pozor, tak soupeř dobře sbíhal do bedny a měl z toho lehké koše. I přes chyby jsme hráli agresivně na útočné polovině a dařilo se proměňovat těžké nájezdy. V poločase jsme prohrávali 33:27. V druhé půli jsme přitlačili na obrané polovině a měli jsme z toho dobré zisky zakončené rychlým protiútokem a dostali se do vedení. Do poslední čtvrtiny jsme šly s vedením a dařilo se nám udržet tempo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 65:57.

Druhé utkáni jsme začali dobře a do poločasu jsme si drželi náskok, ale poté nám došly síly a soupeř hrál furt agresivně a dostal se do velkého vedeni, které postupně navyšoval a nakonec jsme prohráli 67:30

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
24. 3. 2024

Poslední hrací víkend v březnu jsme odehráli jedno utkání na sousední palubovce v Hradci se Sokoli. V posledním duelu jsme s nimi prohráli velkým rozdílem.

Soupeř byl poznamenán marodkou, ale i přes to jsme čekali náročný zápas. Náš tým přijel v plném počtu a proto jsme chtěli hrát agresivně v obraně a rychle do útoku. Vstup do zápasu pro nás nebyl optimální, protože soupeř hrál zónovou obranu, po timeotu jsme si se zónou věděli poradit a dokázali se prosadit z podkoše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:8 a ve druhém dějství jsme přitlačili v obraně a dařilo se nám lehce skórovat z protiútoku. I přes velké množství minutých košů z bezprostřední blízkosti jsme měli zápas pod kontrolou a poločas vyhráli 32:23. V druhé polovině jsme ztratili koncentraci v obraně, ale i přesto jsme si dokázali pohlídat skóre a dotáhli jsme zápas do vítězného konce 63:47.

Posted in Menu, NOVINKY, U15
20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.