23. 4. 2024

Poslední víkend přineslo další kolo play-off 2.ligy mužů, kde na nás čekala Pardubická Tesla. Tým, který dobře známe a věděli co od dueluu očekávat. Soupeř disponuje fyzickou hrou a dobrým kolektivem. Náš úkol bylo hlavně zastavit jejich dobrého centra Rouba a rozehrávače Kočvaru.

Zápas jsme začali velmi dobře a energicky, dostali se do vedení, ale soupeř se oklepal a dostal se zpět do hry. Měli jsme problém na doskoku a soupeř měl k možnosti druhé a někdy i třetí střely. Soupeř se rozehrál a před poločasem stáhl skóre na 45:41 pro domácí. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a zrychlit přechod do útoku. I přes dobrý start druhé části se soupeř nevzdal a začal dávat trojky a podařilo se jim stáhnout a dokonce otočit skóre na svojí stranu. Do poslední čtvrtiny jsme šly se skórem 57:61 pro hosty. V poslední čtvrtině jsme předvedli charakter a dostali jsme se do vedení, které jsme si uhlídali a zvítězili 85:81.

V neděli jsme hráli na soupeřově půdě, kde jsme věděli, že to bude náročné a fyzické utkání. První čtvrtina byla hodně obraná a nepadalo moc košů a skóre bylo 18:16 pro domácí. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a hráli rychle dopředu a poločas byl na naší straně 36:38. Ve druhé půli jsme se rozjeli a padalo nám za čárou tříbodové střely a odskočili jsme soupeřovi. Skóre jsme si do konce zápasu pohlídali a vyhráli 73:85.

Postupujeme do dalšího kola, kde nás čeká tým z Kroměříže.