27. 5. 2024

Další kolo baráže je za námi a muži ukázali svou kvalitu.

První tři zápasy na nás vyšli doma. Ve třetím domácím zápase jsme přivítali BCM Orli Prostějov, kteří hráli minulou sezónu první ligu. Od soupeře jsme čekali agresivní hru a nebezpečný pohyb bez míče na útočné polovině. Do zápasu se nám podařilo dobře vstoupit a soupeři jsme ukázali, že tady se lehce nevyhrává. Utkání mělo v první části vysoké tempo, ale to se změnilo ve druhé čtvrtině, kdy se domácí tým nechal unést výroky rozhodčích a obdrželi jsme celkově tři technické chyby… Dvě z toho dostal hlavní trenér a byl proto vyloučen. I přes tento zvrat jsme udrželi koncentraci a poločas dotáhli do vítězného konce. Druhý poločas byl opět ve vyšším tempu  a na obou stranách byla vidět chuť po vítězství, chvílemi byly souboje velmi vyhrocené. Konec třetí čtvrtiny skočil remízou a bylo jasné, že se bude hrát do poslední minuty. První polovina posledního dějství byla plná chyb na obou stranách, ale nakonec jsme našli ještě zbytky sil a dokázali si získat bodový polštář. Třetí domácí zápas jsme dotáhli do vítězného konce 77:62.

 

V neděli jsme se vydali na odvetu na soupeřovu palubovku, kde jsme od první minuty cítili, že nejsme vítáni. To nás nerozhodilo a začali jsme skvěle v útoku. Naši hráči byli unavení ze sobotního zápasu a to se projevilo na koncentraci, kdy po dobrých dvou třech minutách jsme dali šanci soupeři, který ji využil a první čtvrtinu vyhrál 21:16. První čtvrtina byla výjimka, protože náš tým měl na neděli jasný cíl a to zajistit si postup do 1.ligy, i přes nepřející fanoušky hostů jsme se vrátili do hry. Od druhého poločasu jsme kontrolovali tempo hry a drželi si malé vedení, které nám stačilo a zápas jsme zvládli 69:73 a tím jsme si zajistili POSTUP DO 1.LIGY!!!!

 

Komentář prezidenta klubu Pavla Poura

Ještě jednou díky všem hráčům, trenérům, organizačním pracovníků, stolku a podporovatelům za postup. Těžká sezóna po loňském Faux pas s HK, byla až frustrující. Tým ukázal morálku a odhodlanost, to předvedl v baráži! Máme zdravé jádro mužstva, hráči, kteří se identifikují s Vysokou, k tomu nám dorůstá U19… V 1.lize nechceme hrát „druhé housle“…. VYSKOKÁ!!!

 

Posted in Menu, Muži, NOVINKY