7. 5. 2024

První květnový víkend se v Hradci odehrálo final4 VP-I, kde jsme hráli místní derby proti Hradeckým celkům, které jsme nedokázali v základní části ani jednou porazit.

V prvním utkání jsme vyzvali domácí Královské Sokoli, kteří mají velkou rotaci a disponují rychlou hrou a dobrou střelbou. Vstup do utkání se nám podařil a hned jsme skórovali, ale poté se soupeř dostal do hry a ukázal svojí sílu a rychlou hrou nás přehrávali. I přes naše nasazení jsme nedokázali soupeře zastavit a postupně si zvyšoval náskok a poločas skončil 29:19 pro domácí. Ve druhé polovině jsme zatuhli na útočné polovině a nedařilo se nám hrát jak by jsme chtěli. Soupeř nepovolil a nekompromisně si zvyšoval vedení. Zápas zaslouženě vyhráli domácí 69:23.

Do druhého utkání jsme vylosovali Sokol Hradec Králové. Se lvicemi jsme odehráli v základní části vyrovnaná utkání a proto jsme si věřili na výhru. Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení. Vysoká hrála rychle a tvrdě na obou polovinách hřiště. První poločas byl v naší režii a vyhráli jsme ho 29:16. Ve třetí čtvrtině jsme trochu povolili a soupeř začal stahovat, ale to na nás neplatilo a opět jsme se vrátili do hry a zápas jsme si pohlídali do vítězného konce 50:41. Pro naše nejmladší to byla první výhra v sezóně na kterou jsme museli počkat až do posledního matche.

Posted in Nezařazeno