24. 3. 2024

Poslední hrací víkend v březnu jsme odehráli jedno utkání na sousední palubovce v Hradci se Sokoli. V posledním duelu jsme s nimi prohráli velkým rozdílem.

Soupeř byl poznamenán marodkou, ale i přes to jsme čekali náročný zápas. Náš tým přijel v plném počtu a proto jsme chtěli hrát agresivně v obraně a rychle do útoku. Vstup do zápasu pro nás nebyl optimální, protože soupeř hrál zónovou obranu, po timeotu jsme si se zónou věděli poradit a dokázali se prosadit z podkoše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:8 a ve druhém dějství jsme přitlačili v obraně a dařilo se nám lehce skórovat z protiútoku. I přes velké množství minutých košů z bezprostřední blízkosti jsme měli zápas pod kontrolou a poločas vyhráli 32:23. V druhé polovině jsme ztratili koncentraci v obraně, ale i přesto jsme si dokázali pohlídat skóre a dotáhli jsme zápas do vítězného konce 63:47.

Posted in Menu, NOVINKY, U15
20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
12. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli dva zápasy na Palubovce SŠB Pardubice, kteří jsou ve středu tabulky. Náš tým vyjel v plné síle a chtěli jsme urvat první vítězství.

První zápas jsme zaspali začátek zápasu a soupeř se dostal do vedení jednoduchými nájezdy. Po prvním střídání jsme se vrátili do hry a přitlačili na soupeře. Kvůli špatnému začátku soupeř v poločase vedl o 20 bodů. Ve druhém poločase byl vidět úplně jiný tým. Přitlačili jsme v obraně a dařilo se nám zakončovat po hoď a běž akcích. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale nedokázali jsme stáhnout náskok z prvního poločasu a proto jsme prohráli 46:28.

Věděli jsme, že můžeme hrát vyrovnaněji a proto jsme do druhého zápasu chtěli zlepšit obranu a přihrávky na útočné polovině. A obrana se nám v první půli povedla a první čtvrtinu jsme po skvělém bojovném výkonu vyhráli 12:7. Bohužel pro nás se naše zakončování zastavilo a poté jsme do konce zápasu nebyli schopni trefit skoro nic a soupeř si pomalinku a jistě převzal vedení. I přes naší absenci na útočné polovině, tak jsme furt tvrdě bránili a bojovali do poslední minuty. Zápas skončil 37:21 pro domácí SŠB PCE.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
5. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli  další dva zápasy v sousedním Hradci Králové s tamními sokoli, kteří se drží v první čtveřici lídrů soutěže.

Oba zápasy se vyznačovaly stejným průběhem. Kdy po vyrovnané první čtvrtině se soupeř dostal do vedení které si postupně navyšoval. Náš tým se špatně vracel do obrany a soupeř toho využil jednoduchými koši. I přes rychlou a tvrdou hru se naši svěřenci nevzdávali a předvedli bojovný výkon. Soupeř vyhrál oba zápasy velkým rozdílem, ale i přesto máme z pokroku našich hráčů dobrý pocit a s každým zápasem se zlepšujeme. Většina našich hráčů našeho týmu je mladších a proto věříme, že v budoucnu se dostaví výsledky a chtěná vítězství. Děkujeme rodičům za podporu.

4. 3. 2024

V sobotu 2.3. jsme se vydali na zápasy do Svitav, kteří si ještě nepřipsali žádnou porážku, ale i přesto jsme tam jeli plní naděje a chutě zvítězit.

Do prvního utkání jsme vstoupili slibně a podařilo se nám hrát náš systém díky kterému jsme dokázali dávat jednoduché koše, ale soupeřův rychlý protiútok byl nad naše síly. Kvůli naší nepozornosti v obraně se náš protivník dostával lehce do koše a první čtvrtinu nakonec ovládl. Druhá čtvrtina utkání byla o něco lepší a dařilo se v útoku, ale soupeř pokračoval jejich tempu a poločas byl jejich režii. Druhá polovina přinesla pár pěkných akcí na naší straně, ale v obraně jsme pořád dělali chyby na doskoku a soupeř toho využil a pomalu a jistě si navyšoval vedení. Zápas skončil 107:65 pro hosty.

Druhé utkání jsme začali velmi špatně a nedařilo se nám skórovat, ale po oddechovém času jsme se vrátili do hry a začalo se dařit. Bohužel soupeř dominoval na doskoku a nedařilo se nám je zastavit. Celý zápas si hlídali vedení a a dotáhli ho do vítězného konce a my si bohužel připsali druhou porážku 70:36.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
27. 2. 2024

V sobotu 24.2. jsme na domácí palubovce svedli boj o první místo v tabulce.

Oba týmy byly v plné sestavě a byl očekáván napínavý zápas. Soupeř vstoupil do zápasu dobrou tříbodovou střelou a nastavil vysoké tempo hry, které dělalo našemu týmu problém. Po špatném vstupu jsme se oklepali a vrátili se do zápasu. První dějství jsme prohráli 25:15. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a dokázali proměnit tříbodové střely, které nám pomohli dotáhnout skóre a první poločas skončil 36:39 pro hosty.  Do druhé poloviny měl tým jasné pokyny od trenéra, kdy jsme chtěli zlepšit obranu a hrát do podkoše a využít naše zkušené pivoty. Bohužel soupeř se nenechal vyvést z tempa a pokračoval rychlou hrou a dobrou tříbodovou střelou. Hosté si pomalu a jistě navyšovali náskok a zápas skončil v jejich prospěch 62:83.

Tento zápas nám ukázal naše slabiny a věříme, že na jejich palubovce 16.3. jim to vrátíme i s úroky.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
22. 2. 2024

Nadstavbová fáze skupiny B juniorské ligy je v plném proudu. Náš cíl je jasný: udržet ligu
U19 na příští rok. Tento víkend nás čekala zatím dvě nejdůležitější utkání v této sezóně.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Lions Jindřichův Hradec – 93:68 (21:15, 44:32, 71:46)
Toto utkání pro nás bylo nejdůležitější, protože Lions se na nás tlačí ze spoda tabulky a
bojujeme s nimi o místo udržení v lize U19. Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a
podařilo se nám chopit se vedení, které jsme si udrželi až do konce utkání. Bojovnost hrála
taky v náš prospěch, kdy jsme hlavně v obraně nedovolili soupeři jednoduché body a díky
ziskům jsme mohli dávat koše z rychlých protiútoků. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kdy se
nám podařilo odskočit na náskok 25 bodů a zbytek utkání jsme mohli dohrát s klidnou
hlavou. Toto utkání nás posunulo krůček blíž k udržení ligy U19.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 93:88 (21:14, 43:39, 60:53, 77:77)
Utkání se soupeřem, kterého jsme ještě v této sezóně neporazili. I přes to jsme šli do utkání
s cílem ho vyhrát. Vstup do utkání byl opět na jedničku. Podařilo se nám agresivní obranou
znepokojit soupeře a my jsme dokázali skórovat z rychlých protiútoků. Celé utkání jsme si
drželi vedení, ale Kolín neustupoval a stále se držel rozdílu 10 bodů. Zvrat pak přišel v
poslední čtvrtině, kdy naši hráči trochu polevili a Kolín toho využil. Vš vyústilo v poslední
minute, když se kolínští hráči díky trojce v posledních 30 vteřinách dostali do vedení 74:77.
Náš tým ale spasil kapitán Radim Jancur, který dal 13 vteřin před koncem těžkou trojku z
rohu a poslal nás tak do prodloužení. V prodloužení jsme byli již jasně lepším týmem a
podařilo se nám vybojovat extrémně důležité vítězství.

Posted in Menu, U19
21. 2. 2024

V sobotu jsme se vydali na derby na nábřeží, kde jsme vyzvali Hradecké Lvice. V prvních dvou utkáních doma jsme bohužel dvakrát prohráli.

Do těchto utkání jsme měli jasné cíle: hrát rychle dopředu a mít kvalitní obranu. Vstup se nám povedl a ukázali jsme, že jsme přijeli pro výhru. Nakonec první čtvrtina skončila ve prospěch domácích kvůli zbytečným chybám v obraně v posledních dvou minutách. V druhé čtvrtině jsme nedokázali udržet krok s rychlým útokem soupeře a vytvořil si dvouciferný náskok. Druhá polovina byla v režii soupeře a nedokázali jsme je zastavit a prohráli jsme 69:44.

V druhém utkání jsme přitvrdili v obraně a podařilo se nám  dobře vstoupit do zápasu. První polovina byla velmi vyrovnaná a předvedli jsme pěkné útočné kombinace. Druhý poločas jsme polevili, ale furt jsme se drželi a ke konci čtvrtiny jsme to opět stáhli. Poslední čtvrtina byla velmi napínavá a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Soupeř dokázal v posledních dvou minutách proměnit pár těžkých střel a připsal si druhou výhru.

Posted in Menu, U11
13. 2. 2024

V sobotu 11.2. jsme se vydali na zápasy do Vysokého Mýta. Soupeř sice je na posledním místě, ale i přesto jsme měli k soupeři respekt a chtěli jsme od první minuty ukázat naší sílu.

První minuty zápasu jsme sice dostali jednoduché dva koše, ale poté jsme se vzchopili a začali hrát naší hru. V útoku byla vidět sehranost našeho celku v útoku. Ke konci první čtvrtiny se soupeř trochu dotáhl. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a soupeře jsme přehráli na obou stranách hřiště. V druhé polovině jsme si udržovali dvouciferný náskok a zápas dotáhli do vítězného konce 55:77.

V druhém utkání jsme chtěli opět předvést dobrý výkon. Sice jsme neproměnili spoustu lehkých košů, ale soupeři jsme nedali šanci. Od první čtvrtiny jsme si hlídali vedení a postupně navyšovali vedení. Zápas byl v podobném průběhu jako první a připsali jsme si i druhou výhru 46:68.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
6. 2. 2024

V sobotou 3.2. jsme vyjeli na zápasy do Jičína, kde jsme měli jasný cíl, předvést sílu našeho týmu a pojistit si pozici ve středu tabulky. Jeli jsme v plné síle a předvedli jsme velmi dobrý výkon.

První utkání bylo plné pěkných týmových akci a ukázali jsme sehranost v akcích hoď a běž. Začali jsme velmi dobře v útoku a dařilo se nám hrát rychle dopředu.  V první čtvrtině jsme špatně zvládli závěrečné dvě minuty a soupeř se na nás dotáhl. Poté jsme si si vytvořili lehký náskok a ten jsme si pohlídali. Druhá polovina byla v naší režii a byly jsme jednoznačně lepší tým na obou polovinách a zápas jsme vyhráli 49:65.

Druhé utkání jsme začali velmi slibně a pokračovali jsme v kolektivní hře. První půlku jsme ovládli a čekali jsme, že zápas bude pro nás jasná výhra. Bohužel jsme špatně začali druhou polovinu a odpadli jsme po fyzické stránce. Třetí čtvrtinu jsme se ještě drželi na dostřel, ale poslední dění jsme nedokázali zastavit jejich protiútok a soupeř nás přejel a urval vítězství 70:52.

I přes jednu prohru jsme s výkonem velmi spokojení a vidíme posun v týmové a individuální hře.