23. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P. 54:69
BK NAPOS Vysoká – BSK TJ Jičín 91:28
Na závěrečném turnaji – final four „B“  o konečné 5. až 8. místo nejvyšší krajské soutěže VP I. v kategorii U13 jsme se v lomnické hale sešli s týmy Lomnice, Jičína a Kralovskými sokoli. V prvním zápase jsme se střetli s domácí Lomnicí, kterou jsme v sezóně ještě nedokázali porazit. Oba týmy byly oslabeny o své klíčové hráče (sádra na noze resp. sádra na prstu). S touto absencí se lépe vyrovnali domácí, když zejména výborně hrající Andrej Fedor byl pro nás téměř nebranitelný. V poločase nám soupeř odskočil už na 19 bodů. V druhé půli z nás už spadla zbytečná nervozita a Lomnici jsme začali pomalu stahovat. 3 minuty před koncem už jsme prohrávali jen o 7 bodů (54:61), na čež zareagoval domácí trenér návratem nejlepší pětky, která už si vítězství pohlídala. Jelikož pak v druhém semifinále porazili Sokoli tým Jičína, čekal nás Jičín v boji o konečné 7. místo. Jičín přijel na turnaj značně oslaben, což se začalo projevovat po polovině první čtvrtky (8:8), když jsme začali soupeři ve skóre pomalu odskakovat. Zápas se definitivně zlomil ve druhé kvartě, kterou jsme ovládli v poměru 24:6. V našem nasazení jsme pak nepolevili ani v druhém poločase a zápas tak vyhráli výrazným 63 bodovým rozdílem. K vidění bylo spoustu pěkných útočných kombinací, za což jsme byli odměněni nejvyšším počtem vstřelených bodů v sezóně. Prvních 5 minut poslední čtvrtky pak za náš tým nastoupila čistě dívčí sestava, která se na hřišti vůbec neztratila a tento úsek ovládla 8:4! Celému týmu patří velká pochvala za odmakanou sezónu, ve které se tým posunul o velký krok dopředu! Vysoká jede!!!
Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U13
19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
29. 1. 2024

V závěrečném kole SOP U13 jsme přivítali na domácí palubovce favorizovaný tým BK Pardubice. Síly soupeře jsme se nezalekli a odehráli 3 velmi slušné poločasy. V poločase prvního zápasu jsme prohrávali 25:43, když v útoku jsme předváděli pěkný kombinační basket, kterému chybělo jen přesnější zakončování jasných pozic. Na druhou stranu v obraně se nám nedařilo bránit útoky soupeře, který těžil hlavně ze hry 1 na 1 a hojně využíval téměř dvou metrového Patrika Matějku. V druhé půlce prvního zápasu jsme obranu o něco zlepšili a nakonec v druhém poločase prohráli o přijatelných 12 bodů. Nejvíce jsme se potom se soupeřem drželi v prvním poločase druhého zápasu, který jsme prohráli 19:30. Pak už nám totálně odešly síly, čehož soupeř naplno využil a dosáhl jasného vítězství o 56 bodů. I přes krutou prohru v druhém zápase bylo na našem týmu vidět velké zlepšení v útočné fázi, což je povzbuzení do další práce!

16. 1. 2024

V dalším dvojutkání SOP U13 jsme zavítali na palubovku posledního týmu tabulky SŠB Pardubice. To že nám nedá tým Pardubic nic zadarmo, naznačil hned v úvodu prvního zápasu, když jsme nezachytili začátek a po 3 minutách prohrávali 0:5. Pak se náš výkon trochu zvedl a šli jsme do vedení, ale soupeř se držel stále na dostřel (v poločase jsme vedli 18:15). V druhém poločase jsme předvedli mnohem lepší výkon než v tom prvním a postupně jsme navyšovali náš náskok až na konečných 26 bodů. Druhý zápas pak byl pro náš tým v opačném gardu, když první poločas jsme na hřišti dominovali (28:10), za to druhý jsme prohráli o 4 body, když zejména poslední kvarta byla z našeho pohledu hodně nepovedená (10:17). Pozitivem zápasů bylo, že i mladší hráči a hráčky dostali na hřišti svůj čas. K poměrně slušně fungující obraně (až na některé pasáže) se tentokrát nepřidal útok, když většinu košů jsme dali ze situace 1 na 1 díky basketbalové vyspělosti pár našich jedinců. Chyběla tak rychlá kombinační hra, které se v trénincích hodně věnujeme :-(. Tak snad příště. Z individualit je potřeba pochválit Terku, která předvedla nebojácný výkon, přičemž se výborně zapojovala do našich útočných akcí a velmi pozorně bránila!

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U13
19. 12. 2023

V posledním předvánočním kole SOP U13 jsme v sobotu v domácí hale přivítali dosavadního lídra tabulky, tým BK Přelouč. Jelikož Přelouč čekala v neděli 2 těžká kvalifikační utkání o účast na MČR U13, nechal hostující trenér odpočívat 3 opory ze základní rotace, čehož jsme dokázali využít a urvat jedno cenné vítězství!

První zápas jsme začali ve vysokém tempu a šli po 6ti minutách do vedení 19:9, a ikdyž soupeř snížil 4 body v řadě, patřila první čtvrtka nám (19:13). I druhá kvarta skončila naší výhrou (28:21), když zejmena potence v útoku byla na naše poměry úžasná. Ve třetí části už nám trochu začala docházet energie (11:11), ale i tak jsme udrželi 13ti bodové vedení z poločasu. V poslední části byl soupeř o něco lepší, ale na víc než na zmírnění konečné porážky mu to nestačilo.

Druhý zápas začala Přelouč lépe a my jsme zpočátku jenom dotahovali. To se nám povedlo v půlce druhé kvarty (21:21), nicméně poločasového vedení o bod se ujala Přelouč. 3. čtvrtka se nám úplně nepovedla (11:18) a nakonec rozhodla o osudu celého zápasu. V poslední části už jsme soupeře marně doháněli, ikdyž minutu před koncem se nám povedlo stáhnout na pouhé 2 body. I přes porážku v 2. utkání jsme předvedli dobrý, bojovný výkon, když zejména v útoku byl vidět progres z poctivých tréninků. Jen tak dál!

Posted in Menu, NOVINKY, U13
30. 11. 2023

BSK TJ Jičín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 73:45 (18:19, 29:31, 44:43)

BSK TJ Jičín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 58:40 (15:10, 33:18, 44:30)

V další dvojutkání SOP U13 nás čekal na své palubovce dívčí tým z Jičína. V prvním zápase to byl až do začátku poslední čtvrtiny naprosto vyrovnaný boj (43:44 pro Jičín). Poslední kvarta nám však hrubě nevyšla, když jsme úplně odpadli a schytali s ohledem na předchozí průběh krutou porážku o 28 bodů. Ve druhém zápase nám Jičín mírně oddkočil hned po první kvartě (15:10) a svoje vedení postupně navyšoval až na konečných 18 bodů. I přes 2 porážky si tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

14. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 37:57 (7:16, 11:28, 21:38)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 45:44 (16:10, 32:22, 39:38)

Ve 4. dvojutkání nás čekalo derby na domácí palubovce s Královskými Sokoly. První zápas jsme začali s přehnaným respektem, čehož soupeř využil a vybudoval si poločasové vedení o 17 bodů. Druhý poločas už byl úplně jiný příběh, když jsme začali podstatně lépe bránit a nedovolovali jsme soupeři jednoduché koše. Obraz hry se tedy vyrovnal, nicméně vzhledem k velkému manku už se nám zápas zachránit nepodařilo.

Druhý zápas jsme zahájili ve velkém stylu a k zlepšené obraně jsme přidali i lepší produktivitu v útoku. V poločase tak svítilo na tabuli skóre 32:22 v náš prospěch. Ve třetí kvartě na nás trochu dolehla vidina možné výhry, což nám svazovalo ruce a nechali jsme soupeře dotáhnout až na jediný bod (39:38 po 3. čtvrtině). Poslední čtvrtka pak nabídla víc než pohledný basketbal spíše tuhý boj, když sil už na obou stranách příliš nezbývalo a dát koš byl pro oba týmy téměř nadlidský úkon (tato čtvrtka skončila 6:6). Nakonec kluci a holky z Vysoké ukázali basketbalové srdíčko a urvali sladkou výhru pro sebe.

Velká pochvala patří celému týmu, který v sobě našel po minulých nepovedených zápasech v Lomnici vnitřní sílu a vůli po vítězství. Zvláště pak chci vyzvednout v útoku velmi produktivního Petra a v obraně neskutečně makající Sáru. Jen tak dál!

24. 10. 2023

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 54:38 (15:10, 25:20, 39:31)

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 79:47 (27:17, 41:18, 51:33)

V dalším dvojkole SOP starších mini jsme zavítali na palubovku smíšeného týmu z Lomnice nad Popelkou. Zápasy se nám tentokrát příliš nevydařily, když nás soupeř přehrál hlavně svojí bojovností a zápalem pro hru. Zejména doskočit míč pod vlastním košem pro nás byl téměř nadlidský úkol, takže soupeř mohl i při nepřesné střelbě nakonec zakončit dvoubodovým hodem na několikátý pokus. Z naší strany to byl hodně unavený a podprůměrný výkon, ze kterého vybočil svojí bojovností  snad jen o rok mladší Adam Částek (autor 16 bodů ve druhém zápase). Máme stále na čem pracovat!

9. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 39:86 (12:24, 16:45, 26:63)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 62:82 (18:29, 26:48, 41:66)

V dalším dvojkole SOP starších mini jsme na domácí palubovce přivítali tým z Náchoda. Soupeř na nás v prvním utkání vyrukoval s agresivní hrou, na kterou jsme nedokázali reagovat. Skóre tedy postupně narůstalo ve prospěch Náchoda, který si připsal výrazné vítězství. Ve  druhém zápase už jsme se dokázali se soupeřovou hrou vyrovnat o hodně lépe, a když jsme přidali na začátku několik košů z rychlých protiútoků vedli jsme po 5ti odehraných minutách 18:15. Pak ovšem začal úřadovat pro nás nebranitelný hráč Náchodu č. 2 (ročník 2010), který zaznamenal téměř polovinu bodů svého týmu a v podstatě rozhodl o osudu 2. zápasu. I přes 2 prohry bylo na hře naše týmu vidět spoustu pozitivních věcí. Hlavně mladší hráči a hráčky už se více „otrkali“ a zapojovali do hry. Ve druhém zápase se nám začalo více dařit i v zakončení. Je stále na čem makat!

11. 9. 2023

Tým starších minižáků se v sobotu 9.9. zúčastnil přípravného turnaje v Týništi, kde startovalo dalších 5 týmů. V základní skupině jsme nejdřív podlehli budoucím vítězům z Náchoda 31:40 a následně přehráli jednoznačně Novou Paku v poměru 55:16. Z druhého místa ve skupině jsme tedy narazili na vítěze druhé skupiny z Lomnice nad Popelkou.

Ač byl soupeř fyzicky mnohem vyspělejší tak se ho kluci a holky Naposu vůbec nezalekli a odehráli s ním skvělé utkání ve vysokém tempu. Zápas nakonec skončil remízou 45:45, po které následoval netradičně šestkový rozstřel. Ten bohužel vyzněl pro soupeře a tak nás čekal zápas o 3. místo. V něm jsme dokázali zvítězit se Sokolem Stežery 58:30!

Pochvalu zaslouží celé družstvo (9 statečných), které odehrálo za jeden den hned 4 zápasy a to ve velkém vedru. I přesto tým bojovnost a radost ze hry neopustily, za což mu byly odměnou bronzové medaile.