19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
29. 1. 2024

V závěrečném kole SOP U13 jsme přivítali na domácí palubovce favorizovaný tým BK Pardubice. Síly soupeře jsme se nezalekli a odehráli 3 velmi slušné poločasy. V poločase prvního zápasu jsme prohrávali 25:43, když v útoku jsme předváděli pěkný kombinační basket, kterému chybělo jen přesnější zakončování jasných pozic. Na druhou stranu v obraně se nám nedařilo bránit útoky soupeře, který těžil hlavně ze hry 1 na 1 a hojně využíval téměř dvou metrového Patrika Matějku. V druhé půlce prvního zápasu jsme obranu o něco zlepšili a nakonec v druhém poločase prohráli o přijatelných 12 bodů. Nejvíce jsme se potom se soupeřem drželi v prvním poločase druhého zápasu, který jsme prohráli 19:30. Pak už nám totálně odešly síly, čehož soupeř naplno využil a dosáhl jasného vítězství o 56 bodů. I přes krutou prohru v druhém zápase bylo na našem týmu vidět velké zlepšení v útočné fázi, což je povzbuzení do další práce!

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U13
16. 1. 2024

V dalším dvojutkání SOP U13 jsme zavítali na palubovku posledního týmu tabulky SŠB Pardubice. To že nám nedá tým Pardubic nic zadarmo, naznačil hned v úvodu prvního zápasu, když jsme nezachytili začátek a po 3 minutách prohrávali 0:5. Pak se náš výkon trochu zvedl a šli jsme do vedení, ale soupeř se držel stále na dostřel (v poločase jsme vedli 18:15). V druhém poločase jsme předvedli mnohem lepší výkon než v tom prvním a postupně jsme navyšovali náš náskok až na konečných 26 bodů. Druhý zápas pak byl pro náš tým v opačném gardu, když první poločas jsme na hřišti dominovali (28:10), za to druhý jsme prohráli o 4 body, když zejména poslední kvarta byla z našeho pohledu hodně nepovedená (10:17). Pozitivem zápasů bylo, že i mladší hráči a hráčky dostali na hřišti svůj čas. K poměrně slušně fungující obraně (až na některé pasáže) se tentokrát nepřidal útok, když většinu košů jsme dali ze situace 1 na 1 díky basketbalové vyspělosti pár našich jedinců. Chyběla tak rychlá kombinační hra, které se v trénincích hodně věnujeme :-(. Tak snad příště. Z individualit je potřeba pochválit Terku, která předvedla nebojácný výkon, přičemž se výborně zapojovala do našich útočných akcí a velmi pozorně bránila!

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U13
19. 12. 2023

V posledním předvánočním kole SOP U13 jsme v sobotu v domácí hale přivítali dosavadního lídra tabulky, tým BK Přelouč. Jelikož Přelouč čekala v neděli 2 těžká kvalifikační utkání o účast na MČR U13, nechal hostující trenér odpočívat 3 opory ze základní rotace, čehož jsme dokázali využít a urvat jedno cenné vítězství!

První zápas jsme začali ve vysokém tempu a šli po 6ti minutách do vedení 19:9, a ikdyž soupeř snížil 4 body v řadě, patřila první čtvrtka nám (19:13). I druhá kvarta skončila naší výhrou (28:21), když zejmena potence v útoku byla na naše poměry úžasná. Ve třetí části už nám trochu začala docházet energie (11:11), ale i tak jsme udrželi 13ti bodové vedení z poločasu. V poslední části byl soupeř o něco lepší, ale na víc než na zmírnění konečné porážky mu to nestačilo.

Druhý zápas začala Přelouč lépe a my jsme zpočátku jenom dotahovali. To se nám povedlo v půlce druhé kvarty (21:21), nicméně poločasového vedení o bod se ujala Přelouč. 3. čtvrtka se nám úplně nepovedla (11:18) a nakonec rozhodla o osudu celého zápasu. V poslední části už jsme soupeře marně doháněli, ikdyž minutu před koncem se nám povedlo stáhnout na pouhé 2 body. I přes porážku v 2. utkání jsme předvedli dobrý, bojovný výkon, když zejména v útoku byl vidět progres z poctivých tréninků. Jen tak dál!

Posted in Menu, NOVINKY, U13
30. 11. 2023

BSK TJ Jičín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 73:45 (18:19, 29:31, 44:43)

BSK TJ Jičín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 58:40 (15:10, 33:18, 44:30)

V další dvojutkání SOP U13 nás čekal na své palubovce dívčí tým z Jičína. V prvním zápase to byl až do začátku poslední čtvrtiny naprosto vyrovnaný boj (43:44 pro Jičín). Poslední kvarta nám však hrubě nevyšla, když jsme úplně odpadli a schytali s ohledem na předchozí průběh krutou porážku o 28 bodů. Ve druhém zápase nám Jičín mírně oddkočil hned po první kvartě (15:10) a svoje vedení postupně navyšoval až na konečných 18 bodů. I přes 2 porážky si tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

Posted in Menu, NOVINKY, U13
14. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 37:57 (7:16, 11:28, 21:38)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 45:44 (16:10, 32:22, 39:38)

Ve 4. dvojutkání nás čekalo derby na domácí palubovce s Královskými Sokoly. První zápas jsme začali s přehnaným respektem, čehož soupeř využil a vybudoval si poločasové vedení o 17 bodů. Druhý poločas už byl úplně jiný příběh, když jsme začali podstatně lépe bránit a nedovolovali jsme soupeři jednoduché koše. Obraz hry se tedy vyrovnal, nicméně vzhledem k velkému manku už se nám zápas zachránit nepodařilo.

Druhý zápas jsme zahájili ve velkém stylu a k zlepšené obraně jsme přidali i lepší produktivitu v útoku. V poločase tak svítilo na tabuli skóre 32:22 v náš prospěch. Ve třetí kvartě na nás trochu dolehla vidina možné výhry, což nám svazovalo ruce a nechali jsme soupeře dotáhnout až na jediný bod (39:38 po 3. čtvrtině). Poslední čtvrtka pak nabídla víc než pohledný basketbal spíše tuhý boj, když sil už na obou stranách příliš nezbývalo a dát koš byl pro oba týmy téměř nadlidský úkon (tato čtvrtka skončila 6:6). Nakonec kluci a holky z Vysoké ukázali basketbalové srdíčko a urvali sladkou výhru pro sebe.

Velká pochvala patří celému týmu, který v sobě našel po minulých nepovedených zápasech v Lomnici vnitřní sílu a vůli po vítězství. Zvláště pak chci vyzvednout v útoku velmi produktivního Petra a v obraně neskutečně makající Sáru. Jen tak dál!

Posted in Menu, NOVINKY, U13
24. 10. 2023

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 54:38 (15:10, 25:20, 39:31)

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 79:47 (27:17, 41:18, 51:33)

 

V dalším dvojkole SOP starších mini jsme zavítali na palubovku smíšeného týmu z Lomnice nad Popelkou. Zápasy se nám tentokrát příliš nevydařily, když nás soupeř přehrál hlavně svojí bojovností a zápalem pro hru. Zejména doskočit míč pod vlastním košem pro nás byl téměř nadlidský úkol, takže soupeř mohl i při nepřesné střelbě nakonec zakončit dvoubodovým hodem na několikátý pokus. Z naší strany to byl hodně unavený a podprůměrný výkon, ze kterého vybočil svojí bojovností  snad jen o rok mladší Adam Částek (autor 16 bodů ve druhém zápase). Máme stále na čem pracovat!

Posted in Menu, NOVINKY, U13
9. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 39:86 (12:24, 16:45, 26:63)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Bizoni Náchod – 62:82 (18:29, 26:48, 41:66)

V dalším dvojkole SOP starších mini jsme na domácí palubovce přivítali tým z Náchoda. Soupeř na nás v prvním utkání vyrukoval s agresivní hrou, na kterou jsme nedokázali reagovat. Skóre tedy postupně narůstalo ve prospěch Náchoda, který si připsal výrazné vítězství. Ve  druhém zápase už jsme se dokázali se soupeřovou hrou vyrovnat o hodně lépe, a když jsme přidali na začátku několik košů z rychlých protiútoků vedli jsme po 5ti odehraných minutách 18:15. Pak ovšem začal úřadovat pro nás nebranitelný hráč Náchodu č. 2 (ročník 2010), který zaznamenal téměř polovinu bodů svého týmu a v podstatě rozhodl o osudu 2. zápasu. I přes 2 prohry bylo na hře naše týmu vidět spoustu pozitivních věcí. Hlavně mladší hráči a hráčky už se více „otrkali“ a zapojovali do hry. Ve druhém zápase se nám začalo více dařit i v zakončení. Je stále na čem makat!

Posted in Menu, NOVINKY, U13
11. 9. 2023

Tým starších minižáků se v sobotu 9.9. zúčastnil přípravného turnaje v Týništi, kde startovalo dalších 5 týmů. V základní skupině jsme nejdřív podlehli budoucím vítězům z Náchoda 31:40 a následně přehráli jednoznačně Novou Paku v poměru 55:16. Z druhého místa ve skupině jsme tedy narazili na vítěze druhé skupiny z Lomnice nad Popelkou.

Ač byl soupeř fyzicky mnohem vyspělejší tak se ho kluci a holky Naposu vůbec nezalekli a odehráli s ním skvělé utkání ve vysokém tempu. Zápas nakonec skončil remízou 45:45, po které následoval netradičně šestkový rozstřel. Ten bohužel vyzněl pro soupeře a tak nás čekal zápas o 3. místo. V něm jsme dokázali zvítězit se Sokolem Stežery 58:30!

Pochvalu zaslouží celé družstvo (9 statečných), které odehrálo za jeden den hned 4 zápasy a to ve velkém vedru. I přesto tým bojovnost a radost ze hry neopustily, za což mu byly odměnou bronzové medaile.

Posted in Nezařazeno, U13
19. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Loko Trutnov – 50:28 (8:6, 22:9, 40:20)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Loko Trutnov – 42:20 (6:6, 19:12, 27:17)

Tuto sobotu jsme s týmem U13 sehráli poslední zápasy v tomto roce. Náším soupeřem byl tým z Trutnova. Hráli jsme v domácím prostředí, ve Vysoké. V obou zápasech jsme byli lepším týmem a oba zápasy jsme zaslouženě vyhráli .První zápas skončil s výsledkem 50:28 a druhý 42:20. V obou zápasech si zahráli všichni hráči a z vítězství jsme měli všichni radost. V půlce  jsme na průběžném prvním místě. Díky rodičům za sportovní fandění.

Standa Petr

Posted in Menu, NOVINKY, U13