11. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Jižní Supi – 63:53 (17:3, 32:21, 43:35)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BA Sparta Praha – 64:67 (21:20, 39:38, 56:53)

Kadety U17 o víkendu čekaly první domácí utkání v této sezóně. S bilancí 1 výhra – 1 prohra jsme šli do obou utkání s jasným cílem: zvítězit. Čekaly na nás soupeři z Prahy: Jižní Supi a BA Sparta Praha.

První utkání s Jižními Supi jsme začli nejlépe, jak jsme mohli. V úvodní čtvrtině jsme si dokázali vypracovat vedení 15:0. Díky důsledné obraně a aktivnímu útoku jsme soupeře zaskočili. Poté, co ale Supi proměnili pár košů, začali náš náskok postupně stahovat. I přesto jsme ale hráli zodpovědně v útoku a díky dobrým přihrávkám jsme proměnili celkem snadné koše. V poslední čtvrtině se soupeři podařilo stáhnout naše vedení na 3 body. Náš tým se ale dokázal postavit na nohy a velmi povedenou koncovkou se nám podařilo vyhrát první domácí utkání

V utkání s BA Sparta Praha jsme čekali, že bude o něco náročnější. A opravdu tomu tak bylo. Celé utkání bylo velmi vyrovnané. Ani jeden tým se nedostal do výraznějšího vedení a skóre se stále přelévalo z jedné strany na druhou. V útoku jsme hráli velmi hezký basket, naší hru zdobily velmi dobré přihrávky, spacing a celkově jsme si míč hezky půjčovali a hledali nejlepší možné střely. V obraně to byl ale jiný příběh. Absolutně chyběla komunikace a obranný doskok. I přes to, že se na tyto aspekty na trénincích soustředíme, nebyli schopni jsme je plnit. Ve vyrovnané koncovce byl šťastnější tým BA Sparta Praha a odvezli si vítězství.

 

Posted in Menu, NOVINKY, U17