15. 11. 2022

Tesla Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 45:49 (9:10, 20:22, 32:32)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tesla Pardubice – 49:72 (14:15, 25:32, 36:46)

O víkendu čekala náš tým kadetů dvě derby s Teslou Pardubice. Jelikož je soupeř v tabulce o příčku za námi, čekali jsme vyrovnaná a bojovná utkání.

V sobotu jsme hráli na palubovce soupeře. V kompletní sestavě jsme do utkání vstoupili celkem dobře. Opět jsme ale nebyli koncentrovaní a nedávali jsme jasně volné dvojtakty. Tempo hry bylo od začátku velmi rychlé a bojovné a odpovídal tomu i stav po první čtvrtině 9:10. Další dvě čtvrtiny se odehrávaly v podobném tempu a díky urputné obraně obou týmů nepadalo moc bodů. Před poslední čtvrtinou byl stav 32:32 a věděli jsme, že nás čeká vyrovnaná koncovka. Poslední část hry se nám naštěstí povedla značně víc než soupeři a podařilo se nám vybojovat důležité vítězství o 4 body. 

V neděli jsme už věděli, co nás čeká a do utkání jsme chtěli vstoupit o něco lépe než v sobotu. První čtvrtinu jsme se soupeřem drželi krok a proměnili jsme několik jednoduchých košů. V druhé čtvrtině jsme stále hráli naší hru a soupeř měl pouze 7 bodový náskok. Třetí čtvrtinu vyhrály o 3 body Pardubice a i přes to, že vedli o 10 bodů, stále jsme měli šanci na vítězství. Všechny naděje se ale vypařily v poseldní čtvrtině. Náš tým absolutně rezignoval vynaložit jakékoliv úsilí a snahu zápas vyhrát. Soupeř si v útoku dělal, co chtěl a my se v obraně trápili. Tesla zaslouženě vyhrála utkání o 23 bodů.

Posted in Menu, NOVINKY, U17