7. 5. 2024

První květnový víkend se v Hradci odehrálo final4 VP-I, kde jsme hráli místní derby proti Hradeckým celkům, které jsme nedokázali v základní části ani jednou porazit.

V prvním utkání jsme vyzvali domácí Královské Sokoli, kteří mají velkou rotaci a disponují rychlou hrou a dobrou střelbou. Vstup do utkání se nám podařil a hned jsme skórovali, ale poté se soupeř dostal do hry a ukázal svojí sílu a rychlou hrou nás přehrávali. I přes naše nasazení jsme nedokázali soupeře zastavit a postupně si zvyšoval náskok a poločas skončil 29:19 pro domácí. Ve druhé polovině jsme zatuhli na útočné polovině a nedařilo se nám hrát jak by jsme chtěli. Soupeř nepovolil a nekompromisně si zvyšoval vedení. Zápas zaslouženě vyhráli domácí 69:23.

Do druhého utkání jsme vylosovali Sokol Hradec Králové. Se lvicemi jsme odehráli v základní části vyrovnaná utkání a proto jsme si věřili na výhru. Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení. Vysoká hrála rychle a tvrdě na obou polovinách hřiště. První poločas byl v naší režii a vyhráli jsme ho 29:16. Ve třetí čtvrtině jsme trochu povolili a soupeř začal stahovat, ale to na nás neplatilo a opět jsme se vrátili do hry a zápas jsme si pohlídali do vítězného konce 50:41. Pro naše nejmladší to byla první výhra v sezóně na kterou jsme museli počkat až do posledního matche.

Posted in Nezařazeno
7. 5. 2024

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká n. L. 79:41 (15:7 47:20 64:38)
V sobotu 27. dubna hrálo naše družstvo U12 v Turnově závěrečný turnaj o 1.-3. místo v rámci
Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Basketbalový tým z Ústí nad Orlicí se
bohužel nemohl finále „Final 4“ účastnit, neboť část jeho družstva hrála ve stejný den jiný turnaj,
nakonec se tak hrálo „Final 3“. Do úvodního utkání jsme nastoupili proti týmu chlapců z Turnova,
který od začátku sezóny vévodil čelu tabulky a byl tak favoritem zápasu i turnaje.
Turnov od začátku potvrzoval svoji roli favorita, na začátku si vytvořil bodový náskok, který v průběhu
utkání postupně navyšoval. Nám se v průběhu zápasu podařilo zlepšit obranu, doskakování míče i
lépe kombinovat na útočné polovině, naší hlavní slabinou však bylo rozehrání míče a časté nepřesné
přihrávky. Soupeř naše chyby při rozehrání míče často bodově potrestal. Naši hráči se však i přes
nepříznivý vývoj skóre nevzdávali a bojovali až do závěrečné vteřiny. Nakonec jsme s Turnovem
prohráli 79:41 a začali jsme se připravovat na další zápas o stříbrné medaile.

BK NAPOS Vysoká n. L. : BK Bizoni Náchod 46:53 (8:19 21:33 40:46)
Po krátké přestávce jsme nastoupili do zápasu proti Bizonům Náchod. S Bizony jsme za celou sezónu
měli vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher a očekával se velmi vyrovnaný zápas. Do zápasu
jsme nastoupili s velkou vůlí vyhrát a urvat výhru na naši stranu. V první čtvrtině zápasu se nám
bohužel nedařilo svěží družstvo z Náchoda účinně bránit, současně jsme neproměnili několik
jednoduché střel na koš a soupeř si tak po osmi minutách hry vytvořil 11-bodový náskok. Ve druhé
čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, bodový náskok si však do poločasu Náchod udržel a do druhé půlky
jsme vstupovali s mankem 12 bodů (21:33). Ve třetí čtvrtině jsme Bizony jasně přehráli, v jednu chvíli
jsme prohrávali pouze o dva body, dvěma rychlými koši v závěru třetí čtvrtiny nám bohužel Bizoni
odskočili na 6 bodů. V závěrečné čtvrtině jsme bojovali o každý míč, náš bojovný výkon a vůle po
výhře se promítly i v tom, že dva naši klíčoví hráči měli pět osobních chyb a museli být v závěrečné
čtvrtině vystřídáni. Bizoni nakonec i přes dramatický závěr udrželi náskok a zápas vyhráli 46:53. I přes
prohru s Náchodem trenéři byli z výkonu svých svěřenců nadšeni, bezprostředně po zápase ocenili
obrovské odhodlání a bojovnost všech hráčů na palubovce.
Do zápasu s Bizony jsme šli trochu znevýhodněni tím, že naše děti měly již „v těle“ předchozí zápas
s Turnovem, pro Náchod to byl první zápas a trochu o tom i napovídal vývoj skóre.
I přes první smutné reakce dětí z hořké prohry s Náchodem si děti závěrečné vyhlášení a předání
bronzových medailí a poháru plně užily. Děkujeme moc rodičům a sourozencům za podporu nejen
v průběhu turnaje v Turnově ale i za hlasitou podporu v průběhu celé sezóny.

9. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P.  36:64 a 49:50
V posledním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme přivítali v hale ve Vysoké smíšený tým z Lomnice. Lomnice měla už na první pohled fyzickou převahu, když zejména duo Fedor a Pěnička vypadalo díky své postavě nebranitelně. Začátek prvního utkání nám možná i kvůli přehnanému respektu nevyšel a soupeř ovládl první čtvrtku 16:4. Druhá část už byla hodně vyrovnaná a soupeř ji vyhrál pouze o bod (15:14). Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu a soupeř nám odskočil už na pohodlný 20ti bodový náskok (po 3. kvartě 25:45). V poslední části už se zápas jen dohrával a Lomnice ještě navýšila náskok na konečných 28 bodů. 2. zápas byl ovšem jiný šálek kávy. Náš tým odhodil přehnaný respekt a hned od začátku začal soupeři zle zatápět. Utkání bylo neuvěřitelně vyrovnané, o čemž svědčí výsledky jednotlivých čtvrtin – z našeho pohledu + 3, -5, + 2 a -1. V průběhu zápasu žádný tým nevedl o více než 5 bodů a i koncovka byla velmi těsná, když při stavu 49:50 jsme v posledních 20 vteřinách stříleli 2 trestné hody a 2x stříleli na koš z těsné blízkosti….všechny pokusy jsme bohužel těsně minuli a tak nám nezbyly než oči pro pláč (a že těch slziček bylo nepočítaně). I přes 2 prohry ukázal tým svoje srdíčko, obrovskou touhu po vítězství a oproti podzimu velké zlepšení ve všech herních činnostech. Velká škoda všech neproměněných střel z bezprostřední vzdálenosti od koše (a že jich bylo). Za 14 dní čekají tým poslední 2 zápasy v sezóně – final four o 5 až 8 místo, přičemž hned první bude opět proti Lomnici.

3. 4. 2024

BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 50:66 (9:19 22:32 33:49)
BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 58:64 (19:16 30:30 40:52)

V sobotu sehrál náš tým U12 v Trutnově dva zápasy proti tamnímu družstvu děvčat. Od začátku
prvního zápasu jsme hře udávali tempo, dařilo se nám dobře kombinovat v útoku a celkově jsme měli
po většinu zápasu hru pod kontrolou. Postupně se nám dařilo náš náskok navyšovat a nakonec jsme
vyhráli o 16 bodů.
Začátek druhého zápasu se nám však úplně nepovedl, Trutnovu se navíc během první čtvrtiny
podařilo dát pět tříbodových košů a po první čtvrtině Trutnov vedl 19:16. Ve druhé čtvrtině jsme
postupně náskok Trutnova stáhli a poločas končil remízou 30:30. Ve třetí čtvrtině se nám zejména
díky lepší obraně a rychlým kombinacím v útoku podařilo Trutnovu bodově odskočit o 12 bodů a do
poslední čtvrtiny jsme nastoupili s tím, že si již náskok udržíme a dohrajeme „na jistotu“. Bohužel ale
díky našim několika nepřesným přihrávkám a naší nižší koncentraci v obraně se trutnovským
děvčatům podařilo postupně náš náskok snížit a závěr utkání tím i zdramatizovat, minutu před
koncem jsme vedli již jen o 3 body. Po oddechovém čase jsme se dokázali na závěr utkání znovu
zkoncentrovat a nakonec jsme vyhráli o šest bodů 58:64.
Celkově jsme byli v obou utkáních lepším týmem, který dokázal dobře kombinovat v útoku a účinně
bránit jedna na jedna. V obraně nám působily problém v podstatě dvě hráčky, které se prosazovaly ve
hře 1:1 a poměrně úspěšně zakončovaly i střely ze střední vzdálenosti (Trutnov dal ve druhém zápase
8 tříbodových košů). Bohužel jsme se nevyvarovali řadě zbytečných chyb, a to hlavně při rozehrání
míče a při nepřesném a ukvapeném přihrání míče, tyto situace tak často končily ztrátou míče.
Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží velkou pochvalu za koncentrovaný a týmový výkon
v průběhu obou utkání a rodičům moc děkujeme za hlasitou podporu.
Do dalšího zápasu nastoupí naše družstvo U12 proti Turnovu, a to na domácí palubovce dne 7.
dubna.

27. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – SŠB Pardubice 77:24 a 78:38
V dalším dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce tabulkově nejslabší tým soutěže SŠB Pardubice. Pardubický tým navíc dorazil pouze s 8 hráči/hračkami (9. hráč přijel až na 2. match) v oslabené sestavě. Papírové předpoklady jsme začali naplňovat hned od začátku 1. utkání, když  po první čtvrtce jsme se ujali vedení 28:6. I ve druhé kvartě jsme plnili roli favorita a soupeři odskočili už na 34 bodové vedevní (42:8). Ve druhém poločase jsme už vedení navyšovali pomaleji, ale i tak z toho byla výhra o víc než 50 bodů. Na druhý zápas dorazil soupeři nejlepší střelec týmu, ale i to nás v rozletu příliš nezastavilo, a i ve druhém zápase jsme si dokráčeli k jednoznačnému vítězství, tentokrát o 40 bodů. Obě utkání nabídla kromě naší pevné obrany i řadu pěkných kombinačních akcí v útoku, které se musely divákům líbit. Velkým pozitivem je, že alespoň bod si připsalo všech 12 hráčů/hráček, kteří k utkáním v našem dresu nastoupilo.
19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
21. 2. 2024

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali tým z Lomenice nad Popelkou. Do zápasu jsme vstupovali s jasnými cíli: mít dobrý obranný doskok, hrát rychle dopředu a dávat jednoduché koše.

Od první minuty jsme nastavili rychlé tempo a podařilo se nám dávat jednoduché koše. Až na jeden úsek, kde jsme trochu vypadli z tempa, jsme byli jednoznačně lepší tým na obou polovinách. Podařilo se nám dobře vstoupit do druhého poločasu a pomalu a jistě jsme navyšovali naše vedení. Poslední čtvrtinu jsme si pohlídali a připsali si důležitou výhru  59:42. Za skvělý výkon děkuji všem hráčům a za podporu rodičům.

16. 1. 2024

V sobotu 13. ledna se naše U15 vydali na dalekou cestu do Turnova s jasným cílem – zvítězit. Bohužel, soupeř nás zaskočil agresivní celoplošnou obranou, na kterou jsme se nedokázali adekvátně přizpůsobit.

První zápas: Těžký začátek a neschopnost dotáhnout

První poločas znamenal pro náš tým náročný začátek, kdy jsme ztráceli o 20 bodů. Ve druhém dějství jsme se snažili hrát vyrovnaně, ale soupeř si pohlídal vedení a zápas dotáhl do vítězného konce s konečným skóre 66:37. Přestože jsme nezvítězili, v druhé polovině jsme předvedli vyrovnaný výkon.

Druhý zápas: Vyrovnanější, ale opět prohra

Druhý zápas byl vyrovnanější a přinesl nám několik pěkných momentů. První polovina byla vyrovnaná, ale ve druhé polovině jsme pocítili únavu a soupeř znovu získal vedení, nakonec zvítězil 55:40.

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U15
16. 1. 2024

V dalším dvojutkání SOP U13 jsme zavítali na palubovku posledního týmu tabulky SŠB Pardubice. To že nám nedá tým Pardubic nic zadarmo, naznačil hned v úvodu prvního zápasu, když jsme nezachytili začátek a po 3 minutách prohrávali 0:5. Pak se náš výkon trochu zvedl a šli jsme do vedení, ale soupeř se držel stále na dostřel (v poločase jsme vedli 18:15). V druhém poločase jsme předvedli mnohem lepší výkon než v tom prvním a postupně jsme navyšovali náš náskok až na konečných 26 bodů. Druhý zápas pak byl pro náš tým v opačném gardu, když první poločas jsme na hřišti dominovali (28:10), za to druhý jsme prohráli o 4 body, když zejména poslední kvarta byla z našeho pohledu hodně nepovedená (10:17). Pozitivem zápasů bylo, že i mladší hráči a hráčky dostali na hřišti svůj čas. K poměrně slušně fungující obraně (až na některé pasáže) se tentokrát nepřidal útok, když většinu košů jsme dali ze situace 1 na 1 díky basketbalové vyspělosti pár našich jedinců. Chyběla tak rychlá kombinační hra, které se v trénincích hodně věnujeme :-(. Tak snad příště. Z individualit je potřeba pochválit Terku, která předvedla nebojácný výkon, přičemž se výborně zapojovala do našich útočných akcí a velmi pozorně bránila!

Posted in Nezařazeno, NOVINKY, U13
24. 10. 2023

BLNP vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 68:62 (26:20, 40:38, 56:51)

V sobotu 21. října jsme se s týmem U15 vydali na cestu do Lomnice nad Popelkou, kde jsme odehráli velmi napínavé utkání.

I když náš tým měl špatný vstup do zápasu, hráči se nevzdali a ukázali obrovskou sílu a odhodlání. Celý zápas byl nabitý emocemi a dramatickými momenty, a tým BK Vysoká se držel na dostřel soupeři. Bohužel, na konci utkání se výsledek otočil ve prospěch domácího týmu, a zápas skončil výhrou Lomnice nad Popelkou s výsledkem 68:62.

Trenéři a hráči týmu BK Vysoká mohou být hrdí na svůj výkon, i když výsledek nebyl, jak si představovali. „Toto byl skvělý zápas, a naši hráči bojovali až do poslední chvíle,“ uvedl jeden z trenérů. „I když jsme prohráli, ukázali jsme, že máme potenciál a sílu, abychom se mohli měřit s těmi nejlepšími.“