20. 5. 2024

O víkendu se naši muži střetli s dvěma Pražskými celky. První kolo baráže jsme hráli na domácí půdě, kde jsme za podpory fanoušků předvedli skvělé výkony.

BK NAPOS Vysoká vs. Sokol Vyšehrad 81:65

V sobotním utkání jsme se utkali s Vyšehradem, který přijel v mladé a malé sestavě. Pro nás to znamenalo, že musíme dostávat míče pod koš a využít naší výškovou převahu. Zápas jsme začali velmi dobře a dařilo se nám hrát podle systému, ale při prvním střídání šla kvalita hry dolů a soupeř toho využil a vrátil se do zápasů. Ve druhé čtvrtině jsme opět šlápli na plyn a vzali hru do našich rukou, ale soupeř se furt držel na dostřel a poločas skončil 41:39. Ve druhé polovině jsme od první minuty jsme byli lepší tým na hřišti a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 81:65.

BK NAPOS Vysoká vs. CZ.ACADEMY 84:64

V neděli nás čekala výzva v podobě mladého talentovaného týmu, který za celou sezónu neprohrál jediný zápas. Věděli jsme, že soupeř bude hrát rychle a my si musíme udržet chladnou hlavu a hrát zkušeně. Od první minuty zápasu se nám dařilo korigovat tempo a hrát podle systému. I přes spoustu nedaných šoupáků, jsme se drželi soupeře, který vyhrál první čtvrtinu 18:22. Ve druhé čtvrtině jsme hráli jako kdybychom hráli o život. Naše obrana a aktivita na doskoku nás dostala do vedení. Bohužel se nám zranil jeden z hlavních střelců Jan Mráz (přejeme brzký návrat na palubovku). Poločas jsme ovládli a vyhráli ho 46:32. Ve druhém poločasu jsme nepolevili a skóre si hlídali a lehce navyšovali. I přes neustálý tlak soupeře jsme udrželi chladnou hlavu a zápas dotáhli do vítězného konce 84:64. A jako první jsme dokázali porazit CZ.ACADEMY a nastavili si vysoký standart do dalších kol. Děkujeme za podporu všem fanouškům,

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY