7. 5. 2024

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká n. L. 79:41 (15:7 47:20 64:38)
V sobotu 27. dubna hrálo naše družstvo U12 v Turnově závěrečný turnaj o 1.-3. místo v rámci
Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Basketbalový tým z Ústí nad Orlicí se
bohužel nemohl finále „Final 4“ účastnit, neboť část jeho družstva hrála ve stejný den jiný turnaj,
nakonec se tak hrálo „Final 3“. Do úvodního utkání jsme nastoupili proti týmu chlapců z Turnova,
který od začátku sezóny vévodil čelu tabulky a byl tak favoritem zápasu i turnaje.
Turnov od začátku potvrzoval svoji roli favorita, na začátku si vytvořil bodový náskok, který v průběhu
utkání postupně navyšoval. Nám se v průběhu zápasu podařilo zlepšit obranu, doskakování míče i
lépe kombinovat na útočné polovině, naší hlavní slabinou však bylo rozehrání míče a časté nepřesné
přihrávky. Soupeř naše chyby při rozehrání míče často bodově potrestal. Naši hráči se však i přes
nepříznivý vývoj skóre nevzdávali a bojovali až do závěrečné vteřiny. Nakonec jsme s Turnovem
prohráli 79:41 a začali jsme se připravovat na další zápas o stříbrné medaile.

BK NAPOS Vysoká n. L. : BK Bizoni Náchod 46:53 (8:19 21:33 40:46)
Po krátké přestávce jsme nastoupili do zápasu proti Bizonům Náchod. S Bizony jsme za celou sezónu
měli vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou proher a očekával se velmi vyrovnaný zápas. Do zápasu
jsme nastoupili s velkou vůlí vyhrát a urvat výhru na naši stranu. V první čtvrtině zápasu se nám
bohužel nedařilo svěží družstvo z Náchoda účinně bránit, současně jsme neproměnili několik
jednoduché střel na koš a soupeř si tak po osmi minutách hry vytvořil 11-bodový náskok. Ve druhé
čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, bodový náskok si však do poločasu Náchod udržel a do druhé půlky
jsme vstupovali s mankem 12 bodů (21:33). Ve třetí čtvrtině jsme Bizony jasně přehráli, v jednu chvíli
jsme prohrávali pouze o dva body, dvěma rychlými koši v závěru třetí čtvrtiny nám bohužel Bizoni
odskočili na 6 bodů. V závěrečné čtvrtině jsme bojovali o každý míč, náš bojovný výkon a vůle po
výhře se promítly i v tom, že dva naši klíčoví hráči měli pět osobních chyb a museli být v závěrečné
čtvrtině vystřídáni. Bizoni nakonec i přes dramatický závěr udrželi náskok a zápas vyhráli 46:53. I přes
prohru s Náchodem trenéři byli z výkonu svých svěřenců nadšeni, bezprostředně po zápase ocenili
obrovské odhodlání a bojovnost všech hráčů na palubovce.
Do zápasu s Bizony jsme šli trochu znevýhodněni tím, že naše děti měly již „v těle“ předchozí zápas
s Turnovem, pro Náchod to byl první zápas a trochu o tom i napovídal vývoj skóre.
I přes první smutné reakce dětí z hořké prohry s Náchodem si děti závěrečné vyhlášení a předání
bronzových medailí a poháru plně užily. Děkujeme moc rodičům a sourozencům za podporu nejen
v průběhu turnaje v Turnově ale i za hlasitou podporu v průběhu celé sezóny.