25. 10. 2022

Vlci Žďár vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 78:46 (19:14, 38:26, 58:39)

V sobotu jsme odehráli zapas proti Vlkům Žďár. Zápas nebyl ideální, přijeli jsme na poslední chvíli kvůli objížďce, takže jsme se rozcvičili v rámci možností. Vstup do zápasu byl velice ostrý, hrál se rychlý a tvrdý basket, soupeř zdvojoval, ale dokázali jsme si s tím poradit. Do poločasu se nám celkem obstojně dařilo držet se soupeřem krok na nějakých 12 bodů rozdílu. Do druhého poločasu jsme šli namotivovaní zvrátit vývoj zápasu. Bohužel se tak nestalo, zápas stále gradoval v agresivitě a rozhodčí ho nedokázali ukočírovat, nechávali volnou hru a když už, tak pískali nesmyslné fauly. Hráči se snažili, ale byli frustrovaní. Když jsme se rozhodli ještě více přitlačit, tak se Michal Novák a Honza Říha vyfaulovali… Zápas jsme dohráli v klidu, tak aby se nikdo nezranil. Chtěl bych pochválit Kubu Knejpa za skvělou individuální obranu, kdy úplně eliminoval jejich nejvyššího hráče od útočných doskoků.

BC Kolín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 39:66 (8:19, 30:31, 35:51)

Do nedělního utkání jsme vstupovali proti nerporaženému celku BC Kolín, který byl před utkáním na dosavadním prvním místě skupiny B. Do utkání jsme nastoupili v plné sestavě odholadní se se soupeřem poprat a pokusit se ukořistit vítězství. Na našich dorostencích byla vidět chuť si odčinit předešlý zápas se Žďárem a už od první minuty jsme diktovali tempo hry. Zdobila nás především precizní obrana, kterou jsme celých 14 dní na trénincích pilovali. Díky “zaspání” soupeře se nám podařilo po první čtvrtině vést o 11 bodů. Ve druhé čtvrtina se na klucích podepsala jistá satisfakce a Kolínu se podařilo náskok stáhnout. Po prvním poločase jsme vedli o 1 bod. Vzkaz trenérů v šatně byl jasný: jděte se porvat a bojovat o vítězství, nechte na hřišti všechno, je nás 10, můžeme to rotovat po 2 minutách. Jak trenéři řekli, tak hráči udělali. Od první minuty jsme soupeři nedovolili v útoku vážnější akci. Výrazně se také zlepšila komunikace v obraně a celkově jsme působili jako velmi defenzivní tým. V útoku jsme pak těžili z rychlých protiútoků a podařilo se nám soupeři odskočit na 16-ti bodové vedení po třech čtvrtinách. Vstup do čtvrté čtvrtiny jsme už nepodcenili a velmi zodpovědnou hrou jsme zvítězili o téměř 30 bodů. Za zmínku stojí fakt, že v druhém poločase jsme obdrželi pouze 9 bodů!

Posted in Menu, NOVINKY, U17