14. 12. 2022

Tento víkend čekal náš tým U17 “A” poslední výjezd v tomto kalendářním roce. Obě utkání jsme hráli v hlavním městě, kdy v sobotu na nás čekal tým BA Sparty Praha a v neděli Jižní Supi. Oba týmy byly v tabulce za námi, takže jsme chtěli v obou zvítězit. Značná ztráta byla nemoc kapitána Radima Jancura, který herně i psychicky na hřišti chyběl.

BA Sparta Praha – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 93:66 (22:20, 45:33, 68:47)

Do utkání se Spartou jsme vstoupili velmi špatně. Nechali jsme soupeře inkasovat jednoduché body a my jsme se nedokázali v úvodních minutách chytit. Ke konci první čtvrtiny se nám podařilo náskok stáhnout na dva body. Ve druhé čtvrtině jsme se soupeřem jakž takž drželi krok, ale na obranné polovině jsme hráli mizerně. Obzvlášť jsme nedokázali ubránit dva nejlepší hráče soupeře, kteří dali dohromady 68 bodů! Naši hráči na perimetru absolutně selhali v obraně a to byl hlavní důvod tak vysoké porážky. Na útočné polovině jsme hráli velmi zmateně hlavně kvůli tomu, že nejsme sehraní. Ono když nás chodí na trénink v průměru 7 lidí, tak se moc muziky dělat nedá.

Soupeř zaslouženě vyhrál a nám ukázal, že před námi stojí ještě těžká půlka sezony.

Jižní Supi – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:53 (28:18, 39:34, 49:44)

Jižní Supi měli být značně slabším soupeřem už jen proto, že před utkáním byli předposlední v tabulce. V prvním střetnutí jsme je navíc porazili. Bohužel se nám ale opět nedařil vstup do utkání a nechali jsme si za první čtvrtinu vstřelit 28 bodů! V druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranů a stáhli jsme náskok na 5 bodů. Ve třetí čtvrtině se skóre stále přehupovalo ze strany na stranu a nebyli jsme schopni soupeře dotáhnout. Před poslední čtvrtinou jsem klukům dal jasný pokyn: nechte tam všechno a pojďme vybojovat vítězství. Naši borci se ale absolutně nedokázali vyhecovat a soustředit na výkon a soupeř nás v poslední čtvrtině jasně přehrál svojí bojovností a chtíčem si jít za vítězství. Naši borci hráli jako by jim bylo jedno, že prohrávají s jasně slabším soupeřem. Jižní Supi si připsali další zaslouženou výhru a my se máme před Vánocemi nad čím zamyslet.

Posted in Menu, NOVINKY, U17