BK NAPOS Vysoká nad Labem

11. 1. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Slavoj BK Litoměřice B – 107:56 (29:11, 61:27, 77:41)

Body a sestava: Štěpán – 25, Mráz J – 19, Svojanovský – 14, Baťa – 11, Synáček – 8, Kiršbaum – 8, Harčár – 7, Andres – 6, Mráz T. – 4, Mahler – 3, Zadražil – 1, Říha – 1.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Brandýs n. Labem – 106:68 (32:16, 57:38, 87:48)

Body a sestava: Štěpán – 34, Svojanovský – 14, Baťa – 11, Kiršbaum – 10, Synáček – 9, Andres – 9, Mahler – 8, Harčár – 5, Říha, Zadražil a Mráz T. bez bodu.

O víkendu jsme vstoupili do druhé části 2. ligy ve skupině B. Čekali nás papírově slabší týmy z Litoměřic a Brandýsu n. Labem. Do obou  utkání jsme nastoupili v plné sestavě a trenér Jakub Uhrecký měl tak k dispozici širokou rotaci. Jak v nedělním, tak v sobotním utkání jsme jasně dominovali hlavně pod košem a dvakrát jsme pokořili hranici 100 vstřelených bodů. Díky pohodlnému náskoku hrál náš tým s lehkostí a zahráli si opravdu všichni. Výborný víkend měl náš pivot Dominik Štěpán, který proti Litoměřicím vstřelil 25 bodů a druhý den proti Brandýsu hned 34 bodů. Naši sérii jsme prodloužili na 14 výher v řadě a ve skupině jsme stále na první příčce bez jediné prohry.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
15. 12. 2022

V posledním hracím víkendu tohoto roku čekal náš “A” tým už dlouho známý rival z Holic. I přes to, že jsou Holice ve spodní části tabulky, věděli jsme, že utkání nemůžeme podcenit. 

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BVK Holice – 75:66 (15:12, 33:28, 47:49)

Rozjezd utkání v NAPOS aréně do prvního utkání byl z naší strany výborný. Dokázali jsme v rychlosti vstřelit 8 bodů a nedovolili jsme soupeřovi. Možná i trochu ze satisfakce z naší strany jsme ale polevili a hráči Holic toho náležitě využili. V krátkosti náš náskok snížili. Druhá čtvrtina se nesla v duchu velmi malého počtu vstřelených bodů z obou stran. Nás trápila hlavně střela z 3 bodové vzdálenosti, když jsme trefili pouze jednu trojku.

V druhé půlce se nám opět moc nedařilo v útoku, proměňovali jsme koše pouze z blízké vzdálenosti a střelecká impotence pokračovala. Toho soupeř využil a na konci čtvrtiny si vzal 2 bodové vedení. V poslední čtvrtině jsme už museli zabrat, abychom zvítězili. Konečně se nám povedlo dát několik košů z rychlého protiútoku. Tím jsme trochu unavili soupeře a došli si pro vítězství.

Body a sestava: Baťa – 15 bodů, Svojanovský – 15 bodů, Štepán – 14 bodů, Andres – 12 bodů, Mahler – 8 bodů, Mráz V. – 6 bodů, Mráz J. – 2 body, Harčár P. 2 body, Kiršbaum – 1 bod, Zadražil bez bodu. 

BVK Holice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 66:80 (22:24, 34:41, 52:58)

V nedělním utkání jsme se chtěli poučit z chyb z předešlého zápasu a soupeře nepodcenit. Vstup do utkání se nám opět povedl. Hlavně jsme v první čtvrtině trefili nějaké body z dálky a sebevědomí střílet bylo o něco větší. I přes to s námi ale Holice drželi krok. V druhé čtvrtině se nám podařilo utéct soupeři na rozdíl 5 bodů, který jsme si drželi do konce utkání. I přes snahu Holic o vyrovnání zápasu, opět jsme v koncovce zabrali a došli si pro 12. vítězství v řadě.

Body a sestava: Mráz J. – 19 bodů, Baťa – 15 bodů, Štěpán – 14 bodů, Harčár – 10 bodů, Svojanovský – 9 bodů, Kiršbaum – 6 bodů, Andres – 5 bodů, Synáček  – 2 body, Mráz V. bez bodu.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
15. 11. 2022

O svatomartinském víkendu čekaly náš “A” tým další dvě kola skupiny B ve 2. lize. Tentokrát do NAPOS arény přijely týmy Tesla Pardubice a kolínské “béčko”. Papírově lepším soupeřem byla určitě Tesla Pardubice, kde hraje několik zkušených borců se zkušenostmi z nejvyšší ligy.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tesla Pardubice – 69:62 (9:11, 33:28, 53:40)

Vstup do sobotního utkání byl z obou stran velmi opatrný. Ani nám ani soupeři to moc nepadalo a povedených útočných akci bylo velmi málo. Po úvodním vzpamatování se náš tým pomalu ale jistě rozjížděl. Důslednou hrou v obraně jsme soupeři povolili pouze 28 bodů za poločas. Na útočné polovině náš výkon ale trochu zaostával. 33 vstřelených bodů za 20 minut hry opravdu není moc. Po vyrovnaném prvním poločasu přišla zlomová třetí čtvrtina. Do té jsme nastoupili jako správní favorité a díky bodové explozi našich rozehrávačů Jana Mráze a Petra Andrese jsme se dostali do rozhodujícího vedení o 13 bodů. V poslední čtvrtině jsme si už jen kontrolovali náskok a došli si pro zasloužené vítězství. 

Sestava a body: Mráz J. 21 bodů, Andres P. 14 bodů, Svojanovský 14 bodů, Štěpán 6 bodů, Mráz V. 5 bodů, Baťa 4 body, Kiršbaum 3 body, Synáček 2 body, Mahler a Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Kolínsko-kutnohorský BK – 97:63 (31:14, 46:27, 69:47)

Nedělní utkání proti kolínskému “béčku” bylo značně jednodušší. Soupeř přijel jenom v 7 hráčích a chyběly mu klíčová hráči. Do utkání jsme vstoupili s velkou lehkostí a už od první minuty jsme kontrolovali tempo hry. Diváci mohli vidět nekolik pohledných akcí a kvalitní obranu domácího týmu. Trenér Uhrecký mohl dát hrací prostor všem hráčům. Utkání jsme vyhráli o 34 bodů jasným výsledkem 97:63. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Sestava a body: Mráz J. 18 bodů, Andres P. 15 bodů, Štěpán 14 bodů, Svojanovský 10 bodů, Baťa 10 bodů, Mahler 7 bodů, Kiršbaum 7 bodů, Mráz V. 7 bodů, Synáček 7 bodů, Zadražil 2 body.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
11. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 63:95 (15:22. 32:47, 39:72)

Ve 2. kole Českého poháru na nás čekal jeden z nejlepších týmů 1. ligy Tuři Svitavy. Do utkání jsme šli ve velmi okleštěné sestavě v 7 hráčích. I přes to jsme si ale dali za cíl soupeři co nejvíce znepříjemnit hru. Vstup do zápasu nebyl vůbec špatný. Úvodní čtvrtinu jsme prohrávali pouze o 7 bodů. Ve druhé čtvrtině už soupeř začal hrát rychleji do protiútoku a skóroval jednoduché koše. Zlom však nastal ve třetí čtvrtině, kdy jsme soupeři dali pouze 7 bodů a naopak jsme inkasovali 25 bodů. Poslední čtvrtinu jsme si pak spravili chuť, když jsme ji vyhráli o bod 24:23.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
1. 11. 2022

Muži A – Jasná výhra nad Teslou v Českém Poháru

Na státní svátek v pátek 28.10. jsme přivítali v NAPOS aréně rivala Teslu Pardubice v 1. kole v Českém poháru. S tímto soupeřem jsme se ještě v této sezóně nepotkali, ale z minulé sezóny jsme věděli, že se jedná o velmi kvalitní tým se zkušenými hráči. Pardubice však přijeli v zúžené sestavě bez dvou nejlepších střelců. Našemu týmu zas chyběl hráč základní sestavy Honza Mráz.

Do úvodu zápasu jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli. Díky vlažnému startu soupeře jsme se chopili dvouciferného vedení, které jsme si udrželi do konce utkání. Pardubice hráli velmi pomalý basket a toho jsme využili, když jsme chodili do rychlých protiútoků. Naši hru zdobila týmová spolupráce a pohledné akce. Třešničkou na dortu byla akce alley-oop, kterou zakončil náš pivot Dominik Štěpán.

V příštím kole vyzveme prvoligový tým Tuři Svitavy.

Body a sestava: Mahler 20 bodů, Baťa 18 bodů, Štěpán 18 bodů, Mráz V. 12 bodů, Zadražil 7 bodů, Kiršbaum 6 bodů, Andres 5 bodů, Svojanovský 5 bodů.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
26. 10. 2022

CZ.ACADEMY vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:100 (15:18, 28:52, 45:78)

V sobotním utkání čekal naše áčko mladý tým CZ.ACADEMY, který je nováčkem ve 2. lize a díky jeho zastřešením pod CZ.BASKETBALL má i vysoké ambice. Na utkání jsme jeli téměř v kompletní sestavě, takže jsme nečekali nic jiného než vítězství. 

Vstup do utkání byl ale už tradičně vlažný a hlavně v obraně jsme několikrát zbytečně zaspali na doskoku a nechali si dát koše z druhých šancí. I přes to jsme ale v útoku hráli celkem slušně a po první čtvrtině jsme měli 3 bodový náskok. Když se náš tým pořádně rozběhal, mohli jsme hrát už konečně naši hru. V útoku jsme využívali naší výškové převahy a dávali jsme celkem jednoduché koše. Navíc jsme dokázali s mladíky z CZ.ACADEMY držet krok při jejich rychlých protiútocích. Do poločasu jsme šli s 14-ti bodovým vedením. Vstup do třetí čtvrtiny byl jak z partesu. Soupeři jsme nedovolili lehké střely a my jsme naopak kolektivní hrou hráli velmi dobře v ofenzívě. Vypracovali jsme si tak 30-ti bodový náskok, který nám vydržel až do konce utkání.

Body a sestava: Andres P. 24 bodů, Svojanovský 16 bodů, Baťa 15 bodů, Štěpán 13 bodů, Mráz J 10 bodů, Kiršbaum 8 bodů, Mahler 5 bodů, Mráz V. 5 bodů. Synáček 4 body.

 

Sokol Vyšehrad vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 69:80 (19:17, 35:39, 53:58)

V nedělním utkání nás čekal značně těžší a zkušenější soupeř – Sokol Vyšehrad. Účastník 1. ligy z předchozí sezóny sice přišel o několik klíčových hráčů, i přes to ale má Sokol Vyšehrad velmi silný kádr.

Vstup do utkání byl z naší strany nepovedený. Nechali jsme se zaskočit tvrdou hrou Vyšehradu a opět jsme spali na obranném doskoku. Díky tomu soupeř trefil několik košů takřka zadarmo. Postupně jsme se dostávali do hry, ale soupeř nepolevil. Po první čtvrtině borci z Vyšehradu vedli o 2 body. Druhá čtvrtina byla už o něco lepší, ale stále jsme hráli za očekáváním. Malá hala na Vyšehradě nám znemožňovala roztáhnout hru a hrát rychlé protiútoky. Z toho těžil soupeř a trefoval někdy i těžké střely. Do poločasu jsme šli s 4 bodovým náskokem. Třetí čtvrtina byla dále ve znamení těžkého boje, jak v útoku tak v obraně. Soupeř z Vyšehradu hrál velmi tvrdě a nám to bohužel nesedlo. Ve čtvrté čtvrtině jsme si už zkušeně pohlídali náskok a nakonec jsme si z Prahy odvezli velmi vydřené 11-ti bodové vítězství.

Body a sestava: Svojanovský 28 bodů, Mráz J. 12 bodů, Kiršbaum 11 bodů, Mahler 10 bodů, Štěpán 9 bodů, Andres 6 bodů, Baťa 2 body. Mráz V. 2 body, Zadražil bez bodu.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
11. 10. 2022

Naše “Áčko” čekal o víkendu náročný víkend v podobě dvou silných soupeřů z Prahy: Sokol Pražský a Sokol Žižkov. ZAtím to vypadá, že oba týmy budou v sezóně obývat přední část tabulky, a proto bylo důležité, aby náš tým v obou utkáních zvítězil.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Pražský – 77:59 (14:26, 32:38, 56:48)

Před sobotním utkání proti Sokolu Pražskému jsme věděli, že v jeho kádru je mnoho kvalitních hráčů se zkušenostmi z nejvyšší ligy doplněné běhavými dorostenci. Náš tým je kvůli zraněním Harčára (zlomený prst) a Vejražky (operace kolene) v užší sestavě a do obou utkáních nastupoval v počtu devíti hráčů. Vstup do utkání byl velmi vlažný. Měli jsme několik zbytečných ztrát a neproměnili jsme volné střely z dálky. Sokol Pražský si vypracoval rychle 10-ti bodový náskok a náš tým musel po první čtvrtině něco zásadně změnit. Druhá čtvrtina už byla výrazně lepší, začali jsme lépe střílet a zlepšila se práce i na obranném doskoku. I přes to ale si soupeř stále držel vedení a po poločasu jsme prohrávali o 6 bodů. Do druhé půli hry jsme ale nastoupili s pořádnou dávkou energie a začali jsme konečně bránit. Díky většímu nasazení jsme druhý poločas vyhráli poměrem 45:21 a došli si pro první vítězství na domácí palubovce

Body a sestava: Svojanovský 19 bodů, Mráz J. 18 bodů, Kiršbaum 7 bodů, Baťa 7 bodů, Štěpán 7 bodů, Andres 7 bodů, Mahler 6 bodů, Mráz V. 5 bodů, Zadražil 1 bod.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Žižkov – 96:85 (21:20, 51:43, 74:67)

V sobotu nás čekal opět silný tým Sokol Žižkov, který už známe z delšího působení ve 2. lize. I přes to, že jsme na jejich kádr byli připraveni, nebyli jsme schopni v úvodu utkání ubránit jednoduché střely za tři body. Celkově bylo utkání v útočném duchu, když dohromady padlo přes 180 bodů. Tuhle přestřelku se nám podařilo rozhodnout až v koncovce, když jsme skvělou obranou zastavili jejich nejlepší hráče a v útoku jsme proměnili několik klíčových trojek a šestek. Výhra o 10 bodů byla vydřená ale zasloužená.

Body a sestava: Svojanovský 22 bodů, Štěpán 18 bodů, Mahler 13 bodů, Mráz V. 11 bodů, Kiršbaum 10 bodů, Mráz J. 9 bodů, Andres 7 bodů. Baťa 6 bodů, Zadražil.

 

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
15. 8. 2022

V úterý 16.8. odehrajeme v rámci letní přípravy první přátelské utkání nové sezóny. Soupeřem bude prvoligový tým ze Svitav, který v minulé sezóně málem postoupil do finále 1. ligy. Tým pod vedením nového trenéra Uhreckého se už připravuje druhý týden. Utkání začíná v 19:00 v SH Vysoká n. Labem.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
4. 5. 2022

V sobotu 30.4 čekalo muže Vysoké 3. kolo play off, kde se již hraje napříč skupinami 2.ligy a nikoliv na rozdíl ve skóre jako první dvě kola, ale na vítězná utkání a dosavadní výsledky ve skupině přisoudily do losu Vysoké označení 2B (druhý  nejlépe umístěný tým skupiny B), což staví do cesty 1C (nejlépe umístěný tým „moravské“ skupiny C).

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
11. 4. 2022

O víkendu jsme odehráli další kolo playoff 2. ligy mužů. Tentokrát byl naším soupeřem tým Tesly Pardubice. Čekali jsme vyrovnaná utkání. V kádrů Pardubic hraje několik býalých ligových hráčů. Hrály se opět dvě utkání. Kdo z týmů měl po obouch zápasech lepší skóre, postupuje do finále.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY