20. 5. 2024

O víkendu se naši muži střetli s dvěma Pražskými celky. První kolo baráže jsme hráli na domácí půdě, kde jsme za podpory fanoušků předvedli skvělé výkony.

BK NAPOS Vysoká vs. Sokol Vyšehrad 81:65

V sobotním utkání jsme se utkali s Vyšehradem, který přijel v mladé a malé sestavě. Pro nás to znamenalo, že musíme dostávat míče pod koš a využít naší výškovou převahu. Zápas jsme začali velmi dobře a dařilo se nám hrát podle systému, ale při prvním střídání šla kvalita hry dolů a soupeř toho využil a vrátil se do zápasů. Ve druhé čtvrtině jsme opět šlápli na plyn a vzali hru do našich rukou, ale soupeř se furt držel na dostřel a poločas skončil 41:39. Ve druhé polovině jsme od první minuty jsme byli lepší tým na hřišti a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 81:65.

BK NAPOS Vysoká vs. CZ.ACADEMY 84:64

V neděli nás čekala výzva v podobě mladého talentovaného týmu, který za celou sezónu neprohrál jediný zápas. Věděli jsme, že soupeř bude hrát rychle a my si musíme udržet chladnou hlavu a hrát zkušeně. Od první minuty zápasu se nám dařilo korigovat tempo a hrát podle systému. I přes spoustu nedaných šoupáků, jsme se drželi soupeře, který vyhrál první čtvrtinu 18:22. Ve druhé čtvrtině jsme hráli jako kdybychom hráli o život. Naše obrana a aktivita na doskoku nás dostala do vedení. Bohužel se nám zranil jeden z hlavních střelců Jan Mráz (přejeme brzký návrat na palubovku). Poločas jsme ovládli a vyhráli ho 46:32. Ve druhém poločasu jsme nepolevili a skóre si hlídali a lehce navyšovali. I přes neustálý tlak soupeře jsme udrželi chladnou hlavu a zápas dotáhli do vítězného konce 84:64. A jako první jsme dokázali porazit CZ.ACADEMY a nastavili si vysoký standart do dalších kol. Děkujeme za podporu všem fanouškům,

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
23. 4. 2024

Poslední víkend přineslo další kolo play-off 2.ligy mužů, kde na nás čekala Pardubická Tesla. Tým, který dobře známe a věděli co od dueluu očekávat. Soupeř disponuje fyzickou hrou a dobrým kolektivem. Náš úkol bylo hlavně zastavit jejich dobrého centra Rouba a rozehrávače Kočvaru.

Zápas jsme začali velmi dobře a energicky, dostali se do vedení, ale soupeř se oklepal a dostal se zpět do hry. Měli jsme problém na doskoku a soupeř měl k možnosti druhé a někdy i třetí střely. Soupeř se rozehrál a před poločasem stáhl skóre na 45:41 pro domácí. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a zrychlit přechod do útoku. I přes dobrý start druhé části se soupeř nevzdal a začal dávat trojky a podařilo se jim stáhnout a dokonce otočit skóre na svojí stranu. Do poslední čtvrtiny jsme šly se skórem 57:61 pro hosty. V poslední čtvrtině jsme předvedli charakter a dostali jsme se do vedení, které jsme si uhlídali a zvítězili 85:81.

V neděli jsme hráli na soupeřově půdě, kde jsme věděli, že to bude náročné a fyzické utkání. První čtvrtina byla hodně obraná a nepadalo moc košů a skóre bylo 18:16 pro domácí. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a hráli rychle dopředu a poločas byl na naší straně 36:38. Ve druhé půli jsme se rozjeli a padalo nám za čárou tříbodové střely a odskočili jsme soupeřovi. Skóre jsme si do konce zápasu pohlídali a vyhráli 73:85.

Postupujeme do dalšího kola, kde nás čeká tým z Kroměříže.

27. 2. 2024

V sobotu 24.2. jsme na domácí palubovce svedli boj o první místo v tabulce.

Oba týmy byly v plné sestavě a byl očekáván napínavý zápas. Soupeř vstoupil do zápasu dobrou tříbodovou střelou a nastavil vysoké tempo hry, které dělalo našemu týmu problém. Po špatném vstupu jsme se oklepali a vrátili se do zápasu. První dějství jsme prohráli 25:15. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a dokázali proměnit tříbodové střely, které nám pomohli dotáhnout skóre a první poločas skončil 36:39 pro hosty.  Do druhé poloviny měl tým jasné pokyny od trenéra, kdy jsme chtěli zlepšit obranu a hrát do podkoše a využít naše zkušené pivoty. Bohužel soupeř se nenechal vyvést z tempa a pokračoval rychlou hrou a dobrou tříbodovou střelou. Hosté si pomalu a jistě navyšovali náskok a zápas skončil v jejich prospěch 62:83.

Tento zápas nám ukázal naše slabiny a věříme, že na jejich palubovce 16.3. jim to vrátíme i s úroky.

9. 12. 2023
Posted in Muži A, NOVINKY
3. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 90:75 (16:28, 34:45, 61:66)

V druhém kole českého poháru se naše Áčko postavilo před výzvu, kdy přivítalo Svitavské Tury na své domácí palubovce. Tým, který hrál v nedávné minulosti v nejvyšší české lize a vždy obsazoval přední pozice v první lize, představoval velkého soupeře. Pro nás byl tento zápas pravým testem jejich dovedností a odhodlání.

Začátek zápasu pro nás nebyl zcela ideální, když hosté trestali jejich tříbodovou střelbou. Do poločasu se Svitavským Turům podařilo vybudovat si pohodlný náskok, a stav byl 34:45.

Přesto v přestávce trenér Jakub Uhrecký zavelel k obratu. Ve druhé polovině jsme předváděli skvělou hru. Obrana se zpevnila a útok začal fungovat. Zvláště poslední čtvrtina byla ohromující, když se ukázala síla  našeho kádru, který vstřelil 29 bodů a nakonec si zajistil vítězství s konečným skóre 90:75.

Toto nečekané vítězstvínás poslalo do třetího kola Českého poháru, kde se setkáme v derby s Královskými sokoly Hradec Králové. Přijďte nás podpořit v utkání sezony do NAPOS Arény v úterý 28.11. v 18:30.

14. 9. 2023

Do utkání lépe vstoupil Svitavský tým. V zápase se hodně střílelo, ale bylo vidět, že je začátek sezóny. Zapas byl vyrovnaný až do poslední čtvrtiny, kdy si náši hráči udělalo více jak desetibodový polštář. Do zapasu se zapojili o mladší borci na obou stranách.

7. 6. 2023

Díky dvěma vítězstvím v posledním hracím víkendu v baráži postupujeme do 1. ligy mužů z 1. místa! Přinášíme vám krátký report z obou utkání.

BK Wolves Radotín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 67:96 (8:31, 34:51, 45:75)

Celé utkání s Radotínem jsme měli pod kontrolou. Od první minuty jsme diktovali tempo a udržovali si pohodlný náskok. V nejdůležitějším utkání sezony jsme zužitkovali 10 měsíců přípravy a proměnili jsme ho na jedničku. Celý tým si zahrál a podali jsme velmi týmový a suverénní výkon. Díky tomouto vítězství jsme si pojistili první místo v baráži a postup do 1. ligy!

Body a sestava: Štěpán – 17, Mráz J. – 13, Sedmák – 13, Synáček – 12, Andres – 12, Svojanovský – 10, Mráz V. – 6, Mahler – 6, Kiršbaum – 5, Baťa – 2, Zadražil bez bodu.

Sokol Pražský vs. BK NAPOS Vysoká n. Laben – 85:89 (29:26, 47:42, 67:70)

Do nedělního utkání už by kdekdo hledal motivaci, ale my jsme pro ni nemuseli chodit daleko. Naposledy, když jsme hráli utkání na půdě Sokola Pražského, dostali jsme výprask. I přes to, že postup jsme měli jasný, chtěli jsme soupeři ukázat, že je dokážeme porazit na jejich palubovce. Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. My jsme ale v poslední čtvrtině zabrali a dokázali jsme soupeře porazit o 4 body a tím pádem projít baráží bez jediné prohry.

Body a sestava: Svojanovský – 23, Štěpán – 18, Sedmák – 18, Kiršbaum – 13, Mráz J. – 10, Andres – 3, Mahler – 2, Mráz – 2, Zadražil a Synáček bez bodu.

Děkujeme fanouškům a partnerům za podporu během celé sezony 2022/23 a těšíme se na vás pod bezednými koši!

1. 6. 2023

O víkendu čekaly náš “A” tým další důležitá utkání v baráži o 1. ligu. Tentokrát jsme se chystali na dvojičku s prvoligovým týmem GBA Sojky Pelhřimov. První utkání jsme předehrávali u nich v pátek večer, druhé utkání jsme pak hráli doma v sobotu od 16:00.

GBA Sojky Pelhřimov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:70 (17:15, 32:28, 55:47)

Vstup do prvního utkání nebyl vůbec ideální. Navíc jsme se museli obejít mez Honzi a Vojty Mráze na perimetru, takže jsme celé utkání hráli pouze v 8 hráčích. Soupeř na nás vlítnul hladový po první výhře v baráži. My jsme se nemohli dostat do zápasového tempa a první tři čtvrtiny jsme tahali za kratší provaz. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 8 bodů a bylo už opravdu za pět minut dvanáct. Zkusili jsme v obraně postavit zónovou obranu, která na soupeře zafungovala a za celou čtvrtinu jsme inkasovali pouze 8 bodů. My jsme se naopak dokázali vzbudit v útoku a fantasticky otočit skóre na naší stranu. Utkání jsme naopak vyhráli o 7 bodů a naše vítězná série pokračovala.

Body a sestava: Andres – 18 bodů, Kiršbaum – 17 bodů, Mahler – 10 bodů, Baťa – 9 bodů, Sedmák – 8 bodů, Svojanovský – 6 bodů, Štěpán – 2 body, Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. GBA Sojky Pelhřimov – 89:67 (28:9, 44:21, 63:39)

Do nedělního utkání jsme vstoupili s výrazně větší koncentrovaností a lepší aktivitou a bylo to od první minuty znát. Celé utkání jsme kontrolovali tempo hry a hráli jsme krásný týmový basketbal. Hru zdobily skvělé přihrávky, individuální dovednosti a skvělá obrana. Utkání jsme nakonec vyhráli rozdílem 22 bodů a došli si pro 4. vítězství v řadě v baráži o 1. ligu.

Body a sestava: Sedmák – 31 bodů, Štěpán – 14 bodů, Baťa – 10 bodů, Mahler – 10 bodů, Andres – 9 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Zadražil – 2 body, Mráz bez bodu.

Poslední dvě utkání hrajeme tento víkend proti Radotínu v sobotu od 19:00 a proti Sokolu Pražském v neděli od 10:30. Obě utkání můžete sledovat na webu tvcom.cz.

23. 5. 2023

O víkendu 20.-21. května začal vrchol sezony pro náš “A” tým v podobě báráže o 1. ligu. Muže čeká 6 kol ve 4-členné skupině, kde hraje každý s každým dvě utkání. Na začátek jsme dostali 2 pražské celky – papírově lepší Sokol Pražský a vítěze skupiny A BK Wolves Radotín.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Pražský – 77:73 (19:15, 37:42, 51:60)

V prvním utkání jsme doma přivítali nám už známý Sokol Pražský, se kterým jsme odehráli 2 utkání ve skupině B (1 výhra, 1 prohra). Vstup do utkání byl z naší strany velmi dobrý. Dokázali jsme proměnit několik jednoduchých střel a soupeři jsme nedovolili lehce skórovat. Ve druhé čtvrtině ale Sokol Pražský zabral a vzal si vedení na svojí stranu. Největší podíl měl na tom bývalý hráč KNBL Ondřej Kohout.

Po poločase jsme prohrávali o 5 bodů. Vstup do třetí čtvrtiny také nebyl podle našich představ. V obraně jsme nedokázali zastavit soupeře a v útoku jsme byli statičtí. Díky naší pasivní hře šel Sokol Pražský do poslední čtvrtiny s náskokem 9 bodů. Náš tým se ale nevzdal a od začátku jsme velmi tvrdou obranou soupeři nedovolili dát jednoduché koše. V útoku jsme navíc hráli zodpovědně a kolektivně, díky čemuž jsme lehce skórovali. Utkání bylo do koncovky velmi vyrovnané. Díky trojce Petera Sedmáka se nám podařilo vzít si vedení zpět na naší stranu. Pomyslný hřebíček do rakve byla další trojka Petra Andrese 4 vteřiny před koncem, která rozhodla utkání v náš prospěch.

Body a sestava: Mráz J. – 24 bodů, Sedmák – 16 bodů, Andres – 15 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Mahler – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Baťa – 1 bod, Štěpán , Zadražil a Mráz V. bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Wolves Radotín – 95:67 (26:16, 51:35, 73:50)

Začátek druhého utkání byl z naší strany trochu vlažnější než v sobotu. V prvních minutách jsme si už tradičně oťukávali soupeře. Nepříjmené pak bylo zranění Jana Mráze, který si v polovině první čtvrtiny podvrtnul kotník. I přes to jsme ale velmi kvalitní obranou nedovolili, aby se soupeř rozehrál. My jsme naopak kolektivní hrou kontrolovali tempo. Nejdůležitější část hry jsme odehráli v druhé polovině druhé čtvrtiny, kdy se nám podařilo zvýšit náš náskok na 15 bodů. Druhý poločas jsme už pak pouze navyšovali vedení a skvěle bránili. Za zmínku stojí určitě střelecká erupce Jirky Svojanovského, který 5 trojkami ponořil naděje soupeře na vyrovnané utkání.

Body a sestava: Svojanovský – 35 bodů, Sedmák – 16 bodů, Baťa – 13 bodů, Andres – 11 bodů, Mráz V. – 8 bodů, Mráz J. – 4 body, Kiršbaum – 4 body, Mahler – 2 body, Zadražil – 2 body, Štěpán bez bodu.

10. 5. 2023

Náš “A” tým tento víkend čekal vrchol sezony v podobě finále 2. ligy. Soupeřem byl pro nás tým Sršni Písek “B”, který byl pro nás neznámý, protože celý rok hrál skupinu A. Finále se hrálo stejným systémem jako playoff: dvě utkání a postupuje ten, kdo bude mít lepší skóre.

Sokol Písek Sršni “B” vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 57:79 (14:27, 26:40, 46:60)

Vstup do sobotního utkání byl na jedničku. Dokázali jsme si vybudovat 9-ti bodové vedení, které jsme si drželi až do konce utkání. Díky skvělé obraně a dokokům jsme soupeři nedovolili snadné nájezdy v útoku. My jsme naopak na útočné polovině hráli velmi týmově a disciplinovaně. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a podařilo se nám na písecké palubovce zvítězit o 22 bodů.

Body a sestava: Sedmák – 19 bodů, Andres – 14 bodů, Mráz J. – 12 bodů, Mahler – 12 bodů, Mráz V. – 6 bodů, Štěpán – 5 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Baťa – 4 body, Kiršbaum – 2 body,

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Písek Sršni “B” – 102:53 (26:7, 53:25, 84:45)

Písecký tým přijel na nedělní utkání bez dvou klíčových hráčů. I přes to jsme ale nechtěli nic nechat náhodě a od začátku jsme na soupeře vlítli. Díky týmové hře a zodpovědné obraně jsme utkání rozhodli takřka v první čtvrtině. Druhý poločas jsme už pak pouze dohrávali a pouze kontrolovali tempo celého utkání. Vítězství o téměř 50 bodů byla pak sladká třečnička na konec.

Body a sestava: Štěpán – 34 bodů, Svojanovský – 17 bodů, Mráz J. – 13 bodů, Sedmák – 12 bodů, Kiršbaum – 9 bodů, Mahler – 6 bodů, Mráz – 6 bodů, Baťa – 3 body, Zadražil – 2 body, Andres bez bodu