22. 2. 2024

Nadstavbová fáze skupiny B juniorské ligy je v plném proudu. Náš cíl je jasný: udržet ligu
U19 na příští rok. Tento víkend nás čekala zatím dvě nejdůležitější utkání v této sezóně.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Lions Jindřichův Hradec – 93:68 (21:15, 44:32, 71:46)
Toto utkání pro nás bylo nejdůležitější, protože Lions se na nás tlačí ze spoda tabulky a
bojujeme s nimi o místo udržení v lize U19. Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a
podařilo se nám chopit se vedení, které jsme si udrželi až do konce utkání. Bojovnost hrála
taky v náš prospěch, kdy jsme hlavně v obraně nedovolili soupeři jednoduché body a díky
ziskům jsme mohli dávat koše z rychlých protiútoků. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kdy se
nám podařilo odskočit na náskok 25 bodů a zbytek utkání jsme mohli dohrát s klidnou
hlavou. Toto utkání nás posunulo krůček blíž k udržení ligy U19.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 93:88 (21:14, 43:39, 60:53, 77:77)
Utkání se soupeřem, kterého jsme ještě v této sezóně neporazili. I přes to jsme šli do utkání
s cílem ho vyhrát. Vstup do utkání byl opět na jedničku. Podařilo se nám agresivní obranou
znepokojit soupeře a my jsme dokázali skórovat z rychlých protiútoků. Celé utkání jsme si
drželi vedení, ale Kolín neustupoval a stále se držel rozdílu 10 bodů. Zvrat pak přišel v
poslední čtvrtině, kdy naši hráči trochu polevili a Kolín toho využil. Vš vyústilo v poslední
minute, když se kolínští hráči díky trojce v posledních 30 vteřinách dostali do vedení 74:77.
Náš tým ale spasil kapitán Radim Jancur, který dal 13 vteřin před koncem těžkou trojku z
rohu a poslal nás tak do prodloužení. V prodloužení jsme byli již jasně lepším týmem a
podařilo se nám vybojovat extrémně důležité vítězství.

Posted in Menu, U19
21. 12. 2023

Pro tým U19 byly poslední zápasy v tomto roce opravdu náročné, ale přinesly vzrušující mix emocí. V sobotu jsme přivítali tým z Poděbrad, který se nám držel v tabulce před námi. Utkání začalo ve velkém stylu pro domácí, kteří si vedli skvěle v útoku. I když jsme ve druhé čtvrtině narazili na problémy s osobními chybami, nezastavilo to naši snahu. V druhé polovině jsme začali mít problémy v obraně, ale utkání zůstávalo vyrovnané. O vítězství se rozhodovalo až v posledních vteřinách, kdy jsme se dostali do vedení. Bohužel, soupeř v závěrečných momentech proměnil dvě  šestky a otočil výsledek ve svůj prospěch. Zápas jsme prohráli těsně 85:86.

V neděli jsme se postavili týmu z Brandýsu. První čtvrtina byla pro domácí neskutečná, kdy jsme proměnili prakticky všechny střely a dostali se do náskoku 22 bodů. I když jsme ve druhé polovině zápasu měli problémy udržet tempo, nakonec jsme si ho pohlídali a zápas dovedli k vítězství 72:62.

I přes náročný závěr roku jsme ukázali skvělý výkon proti silným soupeřům. Tým U19 nám předvedl bojovný duch a odhodlání i přes dramatickou ztrátu v sobotu. V neděli jsme se vzchopili a ukázali, že jsme schopni ovládnout zápasy.

Posted in Menu, NOVINKY, U19
15. 11. 2023

Uplynulý víkend nás čekala druhá část základní fáze skupiny B. Hostili jsme soupeře z velmi kvalitního celku BC Vysočina a papírově vyrovnaného Lions Jindřichův Hradec.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Vysočina – 59:69 (16:13, 25:37, 43:50)

Do utkání s Vysočinou jsme vstoupili na jedničku. Soupeř zaspal a my proměnili několik jednoduchých košů. Podařilo se nám vybudovat si 10 bodové vedení. Poté ale Vysočina změnila obranu a my se jí přizpůsobili. Ve druhé čtvrtině pak soupeř nastolil tempo, které trvalo až téměř do konce utkání. Soupeř v poslední čtvrtině vedl už o 16 bodů, když se nám ještě pár minut před koncem podařilo snížit náskok na 8 bodů. Kluci z Vysočiny ale ukázali zkušenosti a dovedli zápas do vítězného konce.

Vstup do utkání s Jindřichovým Hradcem byl podstatně horší. Zaspali jsme několikrát v obraně a udělali jsme několik zbytečných ztrát. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v nestabilním výkonu a soupeř si dokázal vytvořit až 13 bodové vedení. Po poločase jsme zlepšili herní projev a lépe jsme bránili. Dokázali jsme už i proměňovat jednoduché nájezdy. Čtvrtá čtvrtina pak byl už tuhý boj a my jsme z něj dokázali vyjít lépe. Hlavním důvodem bylo to, že jsme hráli bojovně a srdcem. Vítězství o 2 body pak bylo zsaloužené.

24. 10. 2023

O víkendu naše juniory čekaly venkovní utkání na půdě Brandýsu a Poděbrad. Jelikož se jednalo o papírově vyrovnané soupeře, jeli jsme do středních Čech s ambicemi dvakrát zvítězit.

BK Brandýs n. Labem vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 47:69 (5:18, 17:33, 33:57)

Do utkání s Brandýsem jsme vstoupili velmi dobře. Soupeř byl zaskočen naší agresivní obranou a byli jsme schopni proměnit několik jednoduchých košů. 5 bodů obdržených v první čtvrtině byl velmi dobrý začátek, který jsme pak zužitkovali v dalších čtvrtinách. Zbytek utkání jsme již kontrolovali a mohli jsme tak protočit sestavu. Vítězství o 20 bodů bylo zasloužené.

Basket Poděbrady vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 76:50 (18:13, 36:26, 57:37)

Zápas s Poděbrady měl být náročnější než v sobotu. Vstup do utkání byl tristní – 4 ztráty hned v prvních 4 útocích, které naštěstí soupeř nezužitkoval. Poté jsme se již dostali do tempa a hráli jsme naší hru. Ve druhé čtvrtině se však zranil klíčový rozehrávač Honza Bubeníček a museli jsme změnit plán hry. Ztráta rozehrávače byla znát ve třetí čtvrtině a soupeř si vypracoval pohodlný náskok, který udržel do konce utkání. Našemu týmu chyběla bojovnost a koncentrovanost, což nás trápí prakticky od začátku sezony.

25. 9. 2023

Junioři U19 vstoupili o víkendu do celostátní ligy skupiny B dvěma hořkými porážkami, ze kterých jsme si ale spoustu vzali do příštích utkání.

BK Lions Jindřichův Hradec vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 74:70 (22:21, 35:31, 56:53)

První utkání na nás čekal Jindřichův Hradec, který hrál pouze v 8 hráčích. I přes malý počet hráčů soupeř s námi dokázal udržet tempo a v koncovce nás porazit. Celé utkání bylo velmi vyrovnané a vedení se stále střídalo. Vítězství nás stála rozhodně bídná úspěšnost šestek, kdy jsme z 22 pokusů proměnili pouze 8! Poznámka: Soupeř proměnil z 21 pokusů 12. I přes prohru ale tým bojoval až do posledních minut a ukázal bojovného ducha.

BC Vysočina vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 88:74 (27:14, 49:31, 72:50)

Nedělní utkání nás čekal lepší soupeř a museli jsme se obejít bez nejlepšího střelce předchozího utkání Honzi Bubeníčka. Do zápasu jsme vstoupili mizerně, nedokázali jsme se srovnat s fyzickou hrou soupeře a to nás neustále posílalo dolů. Také nás trápila komunikace v obraně, kterou soupeř trestal jednoduchými koši. Do druhého poločasu jakoby nastoupil jiný tým. Po bouřlivé poradě v šatně se celý tým vzchopil a začal se soupeřem rvát o každý míč a dokázali jsme se soupeřem hrát fyzicky stejně. Příslib do příštích zápasů je ten, že jsme soupeře dokázali ve druhé polovině porazit o 4 body. Kdybychom takhle hráli celé utkání, mohlo to skončit jinak.

Posted in Nezařazeno, U19
12. 6. 2023

Jižní Supi vs. BK Napos Vysoká n. Labem – 57:72 (10:24, 21:41, 38:55)

BK NAPOS Vysoká n. labem vs. Jižní Supi – 72:71 (22:19, 35:29, 54:48)

V sobotu jsme vyjeli na nepřátelskou palubovku pražských Supů, proti kterým jsme hráli už v sezóně s U17, ale v jiném složení. Do zápasu jsem nastoupili s velkou energií a dokázali si ji udržet po celý zápas. Soupeř měl velký problém překonat naší zónovou obranu a nedařilo se jim zakončovat z podkoše. Náš tým od první minuty předváděl kvalitní obranou hru a v útoku se nám dařilo za trojkovou čárou. Zápas skončil rozdílem 15 bodů.

V neděli jsme vstoupili špatně do zápasu, ale po rychlém prostřídání jsme se opět chopili kormidla a celý zápas jsem si hlídali vedení. I přes pár úseků v obraně jsme se nedostali do vyrovnané situace a zápas si pohlidáli.

4. 4. 2022

V sobotu 2.4. naše U19 čekal soupeř z Pradubic. Do obou utkání jsme vstupovali z role favorita a to se také splnilo.

6. 10. 2021

Junioři U19 odehráli v sobotu 2.10. první dvě domácí utkání v této sezóně. Soupeřem v obou zápasech byl tým ze Svitav.