26. 12. 2023

Na závěr kalendářního roku byl na programu dvojzápas s Pardubičkami, tj. s týmem, který prozatím měl velmi podobné výsledky naším. Výsledek víkendu nás mohl tak výrazně posunout tabulkou, nebo naopak srazit.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
7. 12. 2023

Utkání s Hradcem Králové je tradičně specifické pro naše ženy. Přehnaný respekt k soupeři nám svazoval ruce i nohy po celé utkání. Místy jsme soupeře i celkem přehráli, ale nedokázali to vyjádřit ve výsledku.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
16. 11. 2023

V sobotu nás čekal loňský účastník 2. ligy, což napovídalo, že se bude jednat o kvalitního soupeře, ale bohužel pro nás neznámého, takže jsme nevěděli, co můžeme čekat a jak se připravit.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
25. 10. 2023

Na utkání s tradičním účastníkem VČL, který se většinou usazuje v horních patrech tabulky, jsme byli dobře připraveni.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
19. 4. 2023

V sobotním semifinále jsme narazili na čtvrtý tým po základní části. Jako cíl jsme měli toto utkání zvládnout a postoupit do finále východočeské ligy žen.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
27. 3. 2023

Playoff pro nás začalo na palubovce 8. týmu po základní části Kanonýrek z Josefova dobrým vstupem do zápasu. Nastoupili jsme s energií a relativně rychle jsme si vypracovali vedení.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
20. 3. 2023

Poslední zápas základní části byl pro oba týmy spíše tréninkový, protože již před tímto zápasem bylo jasné, že zůstaneme na prvním místě a soupeřky budou čtvrté.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
24. 2. 2023

V sobotním zápase jsme měli velice špatný vstup do zápasu, kdy jsme hodně špatně bránili a dostali 24 bodů. V dalších čtvrtinách jsme začali hrát daleko lepší obranu a vedení překlopili na naší stranu. Před poslední čtvrtinou jsme měli pohodový náskok 21 bodů a zápas jsme v dobrém tempu dohráli.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
31. 1. 2023

Už před zápasem jsme řešili problém odjet na zápas s dostatečným počtem hráček. Dobře to dopadlo a na zápas jsme odjeli. Vstup do zápasu jsme měli relativně slušný.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
24. 1. 2023

Zdeněk Hanzlík je již třetí sezonu trenérem našeho týmu žen. Mimo to byl i dlouholetým hráčem našeho „Áčka“ mužů. Jaké má jeho tým cíle na tuto sezonu a jaké jsou jeho největší osobní úspěchy? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

1) Zdendo, představ se nám na úvod a popiš nám krátce svojí kariéru.

Pocházím z Rychnova nad Kněžnou, kde jsem v 8 letech začal s basketem. Ještě stále se aktivně snažím i teď chodit hrát ( jinak v minulosti cca 10 sezón odehráno jako profi). Za posledních 5 let se snažím více proniknout do trénování, začal jsem u dětí a aktuálně jsem u žen. Jako hráč jsem prošel Rychnovem, Pardubicemi, Hradcem Králové, Spartou Praha, Nymburkem, Vyšehradem, Sadskou, Ústím nad Labem, Chomutovem, Litoměřice, Vysokou a aktuálně hraju za Kanonýry Josefov.

2) Jaké máš cíle s tvým mužstvem pro tuto sezónu?

Chceme se dostat do finále soutěže a pokud se podaří, tak i pořádat Final 4 východočeské ligy žen.

3) Jak bys chtěl, aby se tvé mužstvo prezentovalo?

V týmu bohužel nemám žádné dlouhé hráčky, proto bych se rád prezentoval rychlým basketem.

4) Jaké jsou silné a slabé stránky týmu?

Mám v týmu většinu holek, které jsou mladé a běhavé a to je naše silná stránka. Jako slabinu beru to, že nemáme klasickou podkošovou hráčku (všechny holky, které mi tam hrajou, tak v mládeži hrály spíše na křídle).

5) Jaké jsou tvoje největší osobní úspěchy v basketbalu ať už jako hráče tak trenéra?

Jako hráče být součástí týmu Nymburka a mít první 3 tituly s tímto týmem, pak postup z první ligy do nejvyšší soutěže s Ústím a s Chomutovem. Být součástí týmu reprezentace do 20 let a týmu 3×3 a turnaj světové série v Madridu.

Jako trenérský úspěch určitě považuji vítězství ve východočeské lize žen v minulém roce.

6) Máš nějaké oblíbené basketbalové motto, které používáš při coachování?

Oblíbené motto žádné nemám, ale při coachování se snažím holkám vštípit můj přístup k basketu. A to je hrát pěkný týmový basket (nehrát individualisticky) a hlavně mít ze hry radost.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A