BK NAPOS Vysoká nad Labem

31. 1. 2023

Už před zápasem jsme řešili problém odjet na zápas s dostatečným počtem hráček. Dobře to dopadlo a na zápas jsme odjeli. Vstup do zápasu jsme měli relativně slušný.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
24. 1. 2023

Zdeněk Hanzlík je již třetí sezonu trenérem našeho týmu žen. Mimo to byl i dlouholetým hráčem našeho „Áčka“ mužů. Jaké má jeho tým cíle na tuto sezonu a jaké jsou jeho největší osobní úspěchy? To vše se dozvíte v našem rozhovoru.

1) Zdendo, představ se nám na úvod a popiš nám krátce svojí kariéru.

Pocházím z Rychnova nad Kněžnou, kde jsem v 8 letech začal s basketem. Ještě stále se aktivně snažím i teď chodit hrát ( jinak v minulosti cca 10 sezón odehráno jako profi). Za posledních 5 let se snažím více proniknout do trénování, začal jsem u dětí a aktuálně jsem u žen. Jako hráč jsem prošel Rychnovem, Pardubicemi, Hradcem Králové, Spartou Praha, Nymburkem, Vyšehradem, Sadskou, Ústím nad Labem, Chomutovem, Litoměřice, Vysokou a aktuálně hraju za Kanonýry Josefov.

2) Jaké máš cíle s tvým mužstvem pro tuto sezónu?

Chceme se dostat do finále soutěže a pokud se podaří, tak i pořádat Final 4 východočeské ligy žen.

3) Jak bys chtěl, aby se tvé mužstvo prezentovalo?

V týmu bohužel nemám žádné dlouhé hráčky, proto bych se rád prezentoval rychlým basketem.

4) Jaké jsou silné a slabé stránky týmu?

Mám v týmu většinu holek, které jsou mladé a běhavé a to je naše silná stránka. Jako slabinu beru to, že nemáme klasickou podkošovou hráčku (všechny holky, které mi tam hrajou, tak v mládeži hrály spíše na křídle).

5) Jaké jsou tvoje největší osobní úspěchy v basketbalu ať už jako hráče tak trenéra?

Jako hráče být součástí týmu Nymburka a mít první 3 tituly s tímto týmem, pak postup z první ligy do nejvyšší soutěže s Ústím a s Chomutovem. Být součástí týmu reprezentace do 20 let a týmu 3×3 a turnaj světové série v Madridu.

Jako trenérský úspěch určitě považuji vítězství ve východočeské lize žen v minulém roce.

6) Máš nějaké oblíbené basketbalové motto, které používáš při coachování?

Oblíbené motto žádné nemám, ale při coachování se snažím holkám vštípit můj přístup k basketu. A to je hrát pěkný týmový basket (nehrát individualisticky) a hlavně mít ze hry radost.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
18. 1. 2023

Sobotní zápas jsem bral jako dobrý trénink na nedělní důležité utkání proti Sokolu HK „B“. Od začátku jsem chtěl, abychom utkání rozhodli a mohli se opravdu soustředit na neděli. To se nám podařilo a myslím, že všechny holky si v tomto utkání dostatečně zahrály a jsem rád, že se i zapsaly do střelecké listiny.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
21. 12. 2022

Ke čtvrteční předehrávce jsme zajížděli na palubovku Kanonýrek z Josefova. Na zápas jsme dorazili pouze v 7, ale i tak jsme dokázali zápas v pohodovém tempu vyhrát. Jediná kaňka na tomto utkání bylo posledních 10 obdržených bodů v řadě.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
6. 12. 2022

V sobotu jsme dohrávali přeložený zápas s Jičínem. Bohužel se nám nepodařilo udržet domácí neporazitelnost. V neděli jsme vyjížděli k prvnímu venkovnímu utkání do Pardubic…

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
22. 11. 2022

V neděli přijely ženy z Nové Paky a čekali jsme velice těžké utkání, protože prozatím mají velice dobré výsledky. Naštěstí jsme do zápasu vstoupili velice dobře a měli jsme dobrou střelbu a vypracovali jsme si náskok 13 bodů po první čtvrtině.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
8. 11. 2022

V sobotu jsme do zápasu vstoupili velice vlažně a v průběhu první čtvrtiny jsme prohrávali až o 10 bodů. Naštěstí jsme se do zápasu dokázali rychle vrátit…

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
17. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n.L. : Sokol Hradec Králové „B“ – 68:62

Body a sestava: Sharplesová 12, Pešková 11 (1×3), Lindrová 11 (1×3), Prachařová 11 (2×3), Paterová 10 (2×3), Pleskotová 9 (1×3), Bezpalcová 4, Marečková a Sobotková 0

V sobotu nás čekalo derby s hradeckými lasičkami. Čekali jsme velice náročné utkání. Hradec dorazil na utkání se 7 hráčkami, ale na jejich straně se rozcvičovaly opory a hráčky se zkušenostmi z nejvyšší soutěže Míša Hartigová a Tereza Němcová. Do zápasu jsme chtěli dobře vstoupit. To se nám ne úplně podařilo a museli jsme po zbytek první čtvrtiny dotahovat. Náš výkon se postupně zlepšoval, ve druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranu a začalo nám i padat v útoku. Stejný průběh byl i do konce třetí čtvrtiny, kdy jsme vedli o 18 bodů. Pak nás postihl kolaps a vstup do čtvrté čtvrtiny byl hororový 0:16, takže zápas získal nový náboj. Naštěstí jsme domácí palubovku ubránili a vyhráli jsme o 6.

BK NAPOS Vysoká n.L : TJ Sokol Stěžery – 101:49

Body a sestava: Lindrová 28, Sharplesová 19 (1×3), Pleskotová 18 (1×3), Paterová 12, Pešková 8, Bezpalcová 8, Marečková 6, Sobotková 2

V neděli jsme chtěli zápas rozhodnout hned na začátku. To se podařilo a v poločase již byl rozdíl ve skóre 29 bodů. Holky i ve druhém poločase nepolevily a zápas si užily a nakonec se jim podařilo dát i magickou stovku.

Příští utkání odehrajeme opět na domácí palubovce a to 5.11. od 16:00 s Přeloučí. Doražte nás podpořit.

Zdeněk Hanzlík

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
3. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n.L. : Kanonýři Josefov 78:43

Pleskotová 17, Lindrová 13 (1×3), Sharplesová 12, Pešková 12 (1×3), Paclíková 8 (2×3), Bezpalcová 7, Marečková 6, Křížková 3 (1×3), Sobotková 0

Na začátek jsme přivítali na naší palubovce holky z Josefova, kde aktuálně hrají naše dvě bývalé hráčky Máca a Králíček. Z naší strany byl vstup do utkání trošku nervózní a v útoku se nám úplně tolik nedařilo. S ubývajícím časem jsme se v útoku zklidnili, začali proměňovat vypracované šance a v poločase jsme již měli deseti bodový náskok. V druhém poločase jsme pokračovali v naší dobré obraně a vítězství jsme si nenechali vzít. V dobrém světle se uvedla v prvním zápase za náš tým Lůca Lindrová. Po dlouhodobém zranění se v zápase ukázala Domča Paclíková, která předvedla perfektní výkon hlavně v obraně.

BK NAPOS Vysoká n.L : BK Loko Trutnov „B“ 58:47

Prachařová 13, Pleskotová 9, Bezpalcová 8, Paclíková 7 (2×3), Lindrová 6, Sharplesová 6, Pešková 4, Marečková 3 (1×3), Chlubnová 2, Sobotková a Křížková 0

Do nedělního zápasu jsme chtěli vstoupit lépe než v sobotu a to se nám myslím podařilo. Věděli jsme, že toto utkání bude velice těžké a vyhrajeme pouze pokud budeme dobře bránit. To se nám podařilo a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. V tomto utkání měla za náš tým premiéru Káťa Prachařová, zápas se jí podařil a stala se naší nejlepší střelkyní.

Příští utkání odehrajeme opět na domácí palubovce a to 15.10. od 16:00 se Sokolem Hradec Králové „B“ a v neděli 16.10. od 10:00 s TJ Sokol Stěžery. Přijďte naše holky podpořit.

Zdeněk Hanzlík

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A
22. 3. 2022

Tento víkend byl pro nás vrcholem sezóny. V sobotu nás čekalo semifinále proti Havlíčkovu Brodu. Vstup do zápasu a první čtvrtina byla parádní. Dokázali jsme si vytvořit polštář 10 bodů, o který jsme bohužel v průběhu druhé čtvrtiny přišli. V druhém poločase byl průběh dost podobný, kdy se zápas dostal do vyrovnané koncovky, kterou jsme odehráli velice dobře a zápas ovládli. To byl pro nás splněný sezónní cíl.

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A