BK NAPOS Vysoká nad Labem

10. 1. 2023

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 33:64 (11:14 ,16:30, 25:46)

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 35:48 (14:8, 25:20, 33:38)

V sobotu 7. ledna hrálo našeho družstvo U12 dva zápasy v Ústí nad Orlicí. Kvůli vysoké marodce jsme do obou zápasů nastupovali v pouze 9 hráčích a trochu jsme očekávali, že by to mohlo mít i vliv na výsledky obou zápasů. První čtvrtina úvodního utkání byla vyrovnaná, do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s mírným tříbodovým náskokem. Od druhé čtvrtiny jsme však soupeře z Ústí začali přehrávat, dařily se nám i kombinace v útoku a udrželi jsme i důslednou obranu. První zápas jsme jednoznačně vyhráli o 31 bodů, což předčilo naše původní očekávání.

Do druhého zápasu náš soupeř nastoupil bojovně a důrazně bránil naše útoky, v poločase jsme tak prohrávali 25:20. Řekli jsme si, že zkusíme vývoj zápasu otočit, to se nám i ve třetí čtvrtině podařilo, přitvrdili jsme v obraně a dařilo se nám proměňovat naše kombinace v útoku. Závěr utkání jsme si již náš náskok uhlídali a díky chybám soupeře v obraně jsme i náš náskok navýšili na konečných 13 bodů. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za velké nasazení a bojovnost v obou zápasech a zejména za to, že jsme i přes drobná zranění některých hráčů a únavu byli schopni otočit vývoj druhého utkání a vedení udržet.

Družstvo U12 drží i nadále první místo v tabulce, další zápas budeme hrát 11. února proti Týništi nad Orlicí.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
14. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 60:30 (16:8, 23:18, 34:26)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 66:14 (8:8, 24:8, 42:14)

V sobotu sehrál náš tým U12 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu ze Stěžer, které ovšem kvůli vysoké „marodce“ nastoupilo pouze v šesti hráčích. První polovina utkání byla vyrovnanější, v poločase jsme sice vyhrávali, ale pouze o pět bodů. V obraně nám dělal problémy v podstatě pouze jeden hráč ze Stěžer, který dal v prvním zápase i většinu bodů svého družstva. Ve druhé polovině zápasu jsme však byli již lepším týmem, soupeře se nám dařilo v útoku i v obraně jasně přehrávat, a to se odráželo i v bodovém náskoku a první zápas jsme vyhráli 60:30. Na výkonu Stěžer se rovněž podepisovala i únava jejich méně početného družstva.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si na začátku utkání vytvoříme bodový polštář, který si již budeme udržovat. To se nám i podařilo a od druhé čtvrtiny jsme měli již jasnou bodovou převahu, což nám poskytlo možnost si v průběhu zápasu vyzkoušet nové způsoby přihrávek, zejména v našem útoku. Zápas se tak dohrál již v naší režii a vyhráli jsme 66:14.

Naše herní převaha zajistila, že obě sobotní utkání proběhla v poklidnějším tempu s nízkým počtem osobních chyb a výrazně se tak jejich průběh odlišoval od nedávných, dramatičtějších zápasů našich svěřenců U12 s Jabloncem, Jičínem a Trutnovem. Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží pochvalu za koncentrovaný výkon v průběhu obou utkání a rodičům a sourozencům hráčů děkujeme za podporu.

Do dalšího zápasu nastoupí U12 proti Ústí nad Orlicí, a to na jejich palubovce dne 7. ledna 2023.

28. 11. 2022

BK Loko Trutnov „B“: BK NAPOS Vysoká nad Labem 61:65 (17:11, 29:21, 43:36, 56:56)

BK Loko Trutnov „B“: BK NAPOS Vysoká nad Labem 47:44 (14:10, 28:20, 38:30)

V sobotu sehrálo naše družstvo U12 dva zápasy v Trutnově s družstvem děvčat BK Loko Trutnov „B“. Vstup do prvního zápasu se nám bohužel nepovedl, hlavně díky naší nedůslednosti v obraně jsme po první čtvrtině prohrávali o 6 bodů. V dalších dvou čtvrtinách jsme zlepšili obranu a začalo se nám i lépe zakončovat v útoku, soupeř si však i přesto stále udržoval stabilní náskok a do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s mankem 7 bodů. Díky výborně zahrané poslední čtvrtině, ve které jsme soupeře jasně přehráli a kterou jsme vyhráli 13:20, jsme skóre v závěru vyrovnali a přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. I přesto, že jsme prodloužení dohrávali již jen v 7 hráčích (3 naši hráči měli již pět osobních chyb), jsme v prodloužení byli jasně lepším týmem a první utkání jsme díky naší bojovnosti vyhráli 61:65.

Do druhého utkání jsme vstoupili opět hůř než náš soupeř, který nám v úvodu bodově trochu utekl a v poločase jsme prohrávali o 8 bodů. V poslední čtvrtině se nám dařilo náskok trutnovských děvčat snižovat, ale na naši výhru či vyrovnání to již nestačilo a utkání tak skončilo 47:44.

Obě utkání byla velmi vyrovnaná a díky nemocem jsme nastoupili pouze v 10 hráčích. Všichni hráči si proto zaslouží pochvalu, a to zejména za obrat v prvním utkání a vybojovanou výhru v prodloužení prvního zápasu.

Další zápas U12 budeme hrát 10. prosince ve Vysoké nad Labem proti TJ Sokol Stěžery.

15. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 33:63 (8:28, 21:41 27:60)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 36:32 (12:2, 22:6 33:23)

Družstvo dívek z Jičína vstoupilo do zápasu mnohem lépe než my, svojí tvrdou hrou, přesnou střelbou a i, bohužel, díky naší nedůrazné obraně nás zejména v první části přehrávalo. V závěru utkání se nám podařilo srovnat s Jičínem krok, ale bodový náskok Jičína jsme zkorigovali již jenom mírně. Výhru dívek z Jičína v první zápase však vedle jejich tvrdé hry zajistila zejména jedna hráčka, která na hřišti často dominovala a nastřílela za Jičín v prvním zápase polovinu bodů.

Do druhého zápasu jsme nastoupili motivováni, že se popereme o vítězství. Situace se od začátku ve srovnání s prvním zápasem zcela otočila, soupeře z Jičína jsme výrazně přehrávali v útoku a v obraně jsme v první polovině utkání povolili soupeři střelit pouze 6 bodů (22:6). Ve druhém poločase Jičín opět přitvrdil hru v obraně i v útoku, jičínská děvčata začala více využívat svoji fyzickou převahu. Na hřišti i v hledišti po některých drsnějších zákrocích zavládla občas vyhrocenější nálada. Náš náskok z první poloviny utkání se začal výrazně ztenčovat a závěrečnou čtvrtinu jsme zahajovali s náskokem 10 bodů (33:23). Vítězství jsme nakonec díky bojovnosti našich svěřenců z Vysoké v závěru uhájili a všichni jsme si užili zasloužené vítězství. Všichni naši hráči a hráčky si zaslouží velkou pochvalu za své vysoké nasazení a bojovnost, a to zejména ve druhém utkání.

Závěrem dlužno podotknout, že do druhého zápasu již Jičín nenasadil svoji nejlepší hráčku prvního utkání a zlí jazykové tvrdí, že již spěchala domů, aby si užila sváteční svatomartinský oběd.

Další zápas hrajeme 26. listopadu v Trutnově proti družstvu BK LOKO Trutnov „B“.

25. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Skuteč – 55:31

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Skuteč – 54:26

V sobotu 22. jsme odehráli 2 zápasy na domácí palubovce proti týmu Skutče. Moje očekávání bylo naplněno. Na domácí palubovce dvakrát vítězně. Celý zápas se byli dařilo, soupeře jsme přeběhli. V útoku jsme vyhrávali 1v1, ale současné se nám povedlo hrát i týmovou hru. Do zápasu se zapojili všichni hráči. Jediným nedostatkem, byl týmový doskok, který mi byl skutečně trnem v oku. Oba zápasy přinesli hezké momenty a nesli se v obdobném duchu.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za super výkon. Současně i rodičům a fanouškům za podporu.

Josef Říha

24. 10. 2022

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  46:47

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  42:43

Vývoj první čtvrtiny a její výsledek (11:10 ve prospěch Jablonce) nasvědčoval tomu, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. To se i potvrdilo. Ve druhé čtvrtině nás Jablonec bohužel trestal za naši nedůslednost v obraně a v polovině utkání jsme prohrávali o 8 bodů (30:22). Ve druhé polovině zápasu se nám podařilo zlepšit obranu a minutu před koncem utkání jsme vyhrávali o jeden bod. V poslední minutě jsme bohužel neproměnili trestné hody a drama tak pokračovalo až do posledních vteřin. Nakonec se nám podařilo těsný náskok uhájit (46:47). Druhou polovinu utkání jsme hlavně díky důslednější obraně vyhráli 16:25. O dramatičnosti zápasu svědčí i to, že v obou družstvech musel jeden hráč opustit hřiště kvůli 5 osobním chybám a že obě družstva vyčerpala všechny své oddechové časy.

Do druhého zápasu jsme nastoupili lépe než náš soupeř, ke konci první čtvrtiny jsme však díky naší nedůslednosti v obraně náš významný, až osmibodový, náskok ztratili a vedli jsme již jen o 2 body. Druhá čtvrtina se nám stejně jako v prvním utkání nevydařila a v polovině zápasu jsme opět prohrávali o 5 bodů, na začátku třetí třetiny soupeř vedl dokonce o 9 bodů. Pak se nám podařilo vývoj utkání otočit, byli jsme důraznější v obraně a v doskoku míčů. Situace z prvního zápasu se opakovala. Minutu před koncem utkání jsme opět vyhrávali o 1 bod a nepodařilo se nám proměnit trestné hody. V poslední a nekonečné minutě se nám díky velké bojovnosti našeho týmu podařilo náskok udržet a uhájili jsme těsné vítězství (42:43).

Po třetím kole utkání VČ přeboru U12 jsme se šesti výhrami v čele průběžné tabulky, další zápas hrajeme 12. listopadu proti Jičínu doma ve Vysoké.

Posted in U12
12. 10. 2022

Královští Sokoli : BK Napos Vysoká nad Labem 71:75

Královští Sokoli : BK Napos Vysoká nad Labem 58 : 47

Sestava: Natálie Horká „C“ , Adam Šimůnek, Šárka Zástavová, Tomáš Dalecký, Terka Kratochvílová, Eliška Samková, Verča Chmelová, David Capko, Matouš Pecha.

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti týmu Hradce. V úvodu zápasu jsme se ztráceli v individuální obraně. Naopak výborně se nám dařilo skórovat z rychlého protiútoku, kde excelovala dvojice David Capko a Tomáš Dalecký. Měli jsme velmi špatnou 3 čtvrtinu, kdy jsme svojí zběsilostí přišli o 10b náskok. Se Sokolíky jsme se přetahovali o každý bod. Koncovka základní části byla pro náš tým -2b. Do konce zbývalo 6 vteřin a vyhazovali jsme z podkoše na obranné polovině. Vyhodili jsme na Šárku Zástavovou, která svojí asistencí našla Davida Capka, který v posledních vteřinách vyrovnal zápas. Propukla obrovská radost celého týmu, ale ještě nebylo vyhráno. Do prodloužení jsme šli plní odhodlání zvítězit. Po prvních 3 minutách přetahování jsme se dostali na rozdíl 4 bodů, který jsme díky slušným trestným hodům udrželi. Byl čas oslavovat, rodiče od Téry donesli bonbónky za výhru.

Do druhého zápasu jsme nastoupili bez Verči Chmelové, která si na konci prvního zápasu zranila kotník. I v omezené sestavě jsme hráli vyrovnaně a proti čistě klučičímu týmu jsme vydrželi bojovat až do konce zápasu. S únavou přišla i horší úspěšnost při zakončení. V obou zápasech jsme ukázali týmový a bojovný výkon. Byl jsem potěšen výkonem všech zúčastněných. Zápas byl skvělou ukázkou věcí, které nám jdou dobře a na kterých budeme muset zapracovat.

11. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 65:30 (12:10, 24:16, 40:22)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SŠB Pardubice – 56:35 (15:7, 39:15, 48:25)

Víkend plný Basketbalu ve Vysoké zakončili U12 dvěmi výhrami. Na domácí palubovce jsme přehráli tým SŠB Pardubice v obou případech s rozdílem dvaceti bodů v náš prospěch. Po prvních dvou kolech jsme bez porážky. Věříme, že navážeme na dosavadní výkony v dalších zápasech.

15. 8. 2022

Členské příspěvky pro sezónu 2022/2023. Příspěvky jsou splatné jednorázově do konce září 2022.

Posted in Rodiče, U11, U12
25. 4. 2022

Tento víkend v sobotu 23.4. jsme se s týmem U12 zúčastnili turnaje Final 4, který se konal v Pardubicích. První zápas jsme sehráli s týmem SŠB Pardubice.