11. 9. 2023

Mladí basketbalisté z Vysoké se minulý víkend zúčastnili vzrušujícího mezinárodního turnaje kategorie U12, který se konal v Holicích. Soutěžili proti týmům z Přelouče, Holic, Litomyšle a MKS Strzelce Opolskie, a přestože výsledky nebyly vždy v jejich prospěch, ukázali velkou oddanost a bojovnost.

Sobota přinesla dva zápasy pro náš tým. I přes tvrdou práci na hřišti, se nám nepodařilo překonat své soupeře, a zápasy skončily prohrou. Nicméně, i přes nepříznivé výsledky si hráči a trenéři odnesli cenné zkušenosti a připravovali se na nedělní zápasy.

Nedělní den přinesl napínavé střetnutí s týmem z Přelouče. Hráči Vysoké se prezentovali vynikajícím výkonem. Až do samého závěru bylo utkání velmi vyrovnané. Bohužel, i přes jejich snahu a srdnatý výkon, nedokázali Přelouč porazit, a zápas skončil prohrou s rozdílem pouhých pěti bodů.

Poslední utkání turnaje bylo proti silnému polskému týmu, MKS Strzelce opolskie. Polský tým předvedl svou kvalitu a dosáhl výrazného vítězství. I přes tuto prohru v závěrečném utkání byli trenéři a hráči  vděční za příležitost zúčastnit se mezinárodního turnaje a získat cenné zkušenosti z takovýchto náročných zápasů.

I přes výsledky na turnaji, může být tým hrdý na svůj výkon. Tento turnaj jim poskytl nejen možnost soutěžit na mezinárodní úrovni, ale také ukázal, na čem je třeba pracovat a zdokonalovat se.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
5. 4. 2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Loko Trutnov „B“ 60:39 (6:11, 20:20, 44:25)

V sobotu 1. dubna hrálo naše družstvo U12 v Jičíně závěrečný turnaj o 1.-4. místo v rámci Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Po zápasech se všemi soupeři ze skupiny jsme vstupovali do závěrečné fáze na druhém místě. Do úvodního utkání o postup do finále jsme nastoupili proti družstvu děvčat z Trutnova, které do té doby drželo třetí místo v tabulce.

Vstup do zápasu se nám bohužel nepovedl, kvůli naší nedůslednosti jak v obraně tak i v útoku jsme po první čtvrtině prohrávali o 5 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, lépe a důrazněji jsme zakončovali a první poločas tak skončil vyrovnaným výsledkem 20:20. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo soupeřky z Trutnova jednoznačně přehrávat a během osmi minut jsme si vytvořili již bezpečný, devatenáctibodový náskok. V poslední čtvrtině jsme náš náskok již kontrolovali a naše výhra 60:39 nám zajistila postup do odpoledního finále.

BSK TJ Jičín : BK NAPOS Vysoká nad Labem 80:57 (27:8, 48:20, 70:38)

Do finálového zápasu jsme nastoupili proti Jičínu, který v prvním utkání s převahou zvítězil nad družstvem z Jablonce nad Nisou. Díky našemu sledování dopoledního utkání Jičína proti Jablonci jsme věděli, že pro vývoj utkání bude zásadní, jak se nám podaří ubránit klíčovou hráčku Jičína, která se v útoku nejvíce prosazovala.

Do utkání jsme ale bohužel nevstoupili dobře, přes důraznou obranu Jičína se nám nedařilo úspěšně zakončovat, dělali jsme zbytečné chyby při rozehrání míče a soupeř naše i drobné chyby tvrdě trestal úspěšným zakončením. Při hře se nám bohužel zranila i naše kapitánka, což výkonu našeho družstva také nepomohlo. V poločase jsme s domácím Jičínem již prohrávali 48:20. V šatně jsme si řekli, že ve druhém poločase ještě zabojujeme a budeme se snažit nepříznivé skóre minimálně korigovat. Ve druhé polovině zápasu jsme naši hru opravdu zlepšili, lépe jsme bránili a dařilo se nám i lépe zakončovat. Druhou polovinu utkání jsme s Jičínem sehráli minimálně vyrovnaný zápas a náskok Jičína se nám ve druhé polovině podařilo o trochu snížit a nakonec nás Jičín porazil 80:57. Hra Jičína byla založena více na individuálním útoku, nám se dařilo zejména ve druhé polovině zápasu kombinovat a určitě jsme ukázali týmovější hru.

Podařilo se nám tak vybojovat výborné druhé místo ve východočeském přeboru skupiny U12 VP II. Velmi oceňujeme bojovný a týmový výkon našeho družstva, a to hlavně ve druhé polovině obou klíčových zápasů. Obě utkání v Jičíně jasně ukázala, že od začátku sezóny, tj. od záři 2022 se všichni hráči U12 velmi zlepšili, a to jak v individuálních basketbalových dovednostech, tak hlavně v týmové hře a v přihrávkách na útočné polovině hřiště.

Velmi děkujeme rodičům a sourozencům, kteří strávili v podstatě celou sobotu v hale v Jičíně, jejich hlasitá podpora přispěla k výborným výkonům našeho týmu.

Pro úplnost je nutno ještě dodat, že v boji o třetí místo naši hráči hlasitě podporovali družstvo z Jablonce n. Nisou, kterému se nakonec podařilo nad hráčkami z Trutnova vyhrát.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
23. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Nová paka – 80:23 (13:9, 37:15, 59:19)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Nová Paka – 105:18(35:8, 58:10, 80:14)

V neděli 19.3. jsme na naší palubovce přivítali Sokol Novou Paku. V posledním kole základní fáze jsme dvakrát porazili posledního z tabulky. Obě utkání jsme od začátku do konce udávali tempo hry. Herní výkon se každým zápasem zlepšuje a i přes týmovou hru našich U12 Pavel Samek dokázal dát v druhém zápase 31 bodů, které si vysloužil kvalitní obranou. Tým hrál v počtu deseti hráčů a hráček a udržel nasazení do poslední minuty, protože se nám poprvé podařilo přesáhnout hranici sta bodů.

Družstvo se připravuje na finálový turnaj Final4, kde se utkají o medaile. Turnaj se odehraje ne venkovní palubovce v Jičíně. V semifinále se utkáme s Trutnovem, kterému se podařilo nás jednou porazit rozdílem tří bodů. Máme jim co vracet…

Posted in Menu, NOVINKY, U12
14. 2. 2023

SK Týniště nad Orlicí: BK NAPOS Vysoká nad Labem 32:47 (9:9 20:17 24:31)

SK Týniště nad Orlicí :BK NAPOS Vysoká nad Labem 37:89 (8:18 18:34 29:64)

V neděli, po více než měsíční pauze, hrálo naše družstvo U12 dva zápasy v Týništi nad Orlicí. Začátek prvního zápasu byl vyrovnaný. Nám se bohužel nedařilo proměňovat jednoduché koše, v obraně jsme nebyli důslední a v polovině utkání jsme i přes více našich útočných šancí prohrávali o tři body. Ve druhém poločase jsme přitvrdili v obraně, dařilo se nám lépe doskakovat míče pod košem a z rychlých protiútoků se nám podařilo dát několik kombinačně zdařilých košů. Druhý poločas jsme tak s převahou vyhráli 12:30 a celé utkání skončilo našim jasným vítězstvím 32:47.

Od začátku druhého utkání se nám většinu času dařilo držet hru pod naší taktovkou, družstvo z Týniště jsme dobře bránili, nepouštěli jsme jeho hráče do jednoduchých zakončení a v útoku jsme i díky jednoduchým kombinacím úspěšně zakončovali. První poločas jsme vyhráli o 16 bodů a do druhé půlky jsme nastupovali s tím, že náskok minimálně udržíme. Ve druhé polovině jsme ale nakonec soupeře z Týniště drtivě přehráli a druhý poločas jsme vyhráli 19:55. K našemu jasnému vítězstvím ve druhém zápase (37:89) napomohla i skutečnost, že někteří hráči z Týniště nebyli v prvním utkání v podstatě střídáni, což se přirozeně podepsalo i na jejich výkonu ve druhém zápasu. Všichni naši hráči si každopádně zaslouží pochvalu za dobrou týmovou hru a za důraznou osobní obranu, které byly základem pro naše dvě jasné a zasloužené výhry.

Před posledním zápasem, do kterého družstvo U12 nastoupí na domácí palubovce 19. března proti Sokolu Nová Paka, jsme v tabulce na průběžném druhém místě za BSK TJ Jičín.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
10. 1. 2023

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 33:64 (11:14 ,16:30, 25:46)     

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 35:48 (14:8, 25:20, 33:38)

V sobotu 7. ledna hrálo našeho družstvo U12 dva zápasy v Ústí nad Orlicí. Kvůli vysoké marodce jsme do obou zápasů nastupovali v pouze 9 hráčích a trochu jsme očekávali, že by to mohlo mít i vliv na výsledky obou zápasů. První čtvrtina úvodního utkání byla vyrovnaná, do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s mírným tříbodovým náskokem. Od druhé čtvrtiny jsme však soupeře z Ústí začali přehrávat, dařily se nám i kombinace v útoku a udrželi jsme i důslednou obranu. První zápas jsme jednoznačně vyhráli o 31 bodů, což předčilo naše původní očekávání.

Do druhého zápasu náš soupeř nastoupil bojovně a důrazně bránil naše útoky, v poločase jsme tak prohrávali 25:20. Řekli jsme si, že zkusíme vývoj zápasu otočit, to se nám i ve třetí čtvrtině podařilo, přitvrdili jsme v obraně a dařilo se nám proměňovat naše kombinace v útoku. Závěr utkání jsme si již náš náskok uhlídali a díky chybám soupeře v obraně jsme i náš náskok navýšili na konečných 13 bodů. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za velké nasazení a bojovnost v obou zápasech a zejména za to, že jsme i přes drobná zranění některých hráčů a únavu byli schopni otočit vývoj druhého utkání a vedení udržet.

Družstvo U12 drží i nadále první místo v tabulce, další zápas budeme hrát 11. února proti Týništi nad Orlicí.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
14. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 60:30 (16:8, 23:18, 34:26)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 66:14 (8:8, 24:8, 42:14)

V sobotu sehrál náš tým U12 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu ze Stěžer, které ovšem kvůli vysoké „marodce“ nastoupilo pouze v šesti hráčích. První polovina utkání byla vyrovnanější, v poločase jsme sice vyhrávali, ale pouze o pět bodů. V obraně nám dělal problémy v podstatě pouze jeden hráč ze Stěžer, který dal v prvním zápase i většinu bodů svého družstva. Ve druhé polovině zápasu jsme však byli již lepším týmem, soupeře se nám dařilo v útoku i v obraně jasně přehrávat, a to se odráželo i v bodovém náskoku a první zápas jsme vyhráli 60:30. Na výkonu Stěžer se rovněž podepisovala i únava jejich méně početného družstva.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si na začátku utkání vytvoříme bodový polštář, který si již budeme udržovat. To se nám i podařilo a od druhé čtvrtiny jsme měli již jasnou bodovou převahu, což nám poskytlo možnost si v průběhu zápasu vyzkoušet nové způsoby přihrávek, zejména v našem útoku. Zápas se tak dohrál již v naší režii a vyhráli jsme 66:14.

Naše herní převaha zajistila, že obě sobotní utkání proběhla v poklidnějším tempu s nízkým počtem osobních chyb a výrazně se tak jejich průběh odlišoval od nedávných, dramatičtějších zápasů našich svěřenců U12 s Jabloncem, Jičínem a Trutnovem. Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží pochvalu za koncentrovaný výkon v průběhu obou utkání a rodičům a sourozencům hráčů děkujeme za podporu.

Do dalšího zápasu nastoupí U12 proti Ústí nad Orlicí, a to na jejich palubovce dne 7. ledna 2023.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
28. 11. 2022

BK Loko Trutnov „B“: BK NAPOS Vysoká nad Labem 61:65 (17:11, 29:21, 43:36, 56:56)

BK Loko Trutnov „B“: BK NAPOS Vysoká nad Labem 47:44 (14:10, 28:20, 38:30)

V sobotu sehrálo naše družstvo U12 dva zápasy v Trutnově s družstvem děvčat BK Loko Trutnov „B“. Vstup do prvního zápasu se nám bohužel nepovedl, hlavně díky naší nedůslednosti v obraně jsme po první čtvrtině prohrávali o 6 bodů. V dalších dvou čtvrtinách jsme zlepšili obranu a začalo se nám i lépe zakončovat v útoku, soupeř si však i přesto stále udržoval stabilní náskok a do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s mankem 7 bodů. Díky výborně zahrané poslední čtvrtině, ve které jsme soupeře jasně přehráli a kterou jsme vyhráli 13:20, jsme skóre v závěru vyrovnali a přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. I přesto, že jsme prodloužení dohrávali již jen v 7 hráčích (3 naši hráči měli již pět osobních chyb), jsme v prodloužení byli jasně lepším týmem a první utkání jsme díky naší bojovnosti vyhráli 61:65.

Do druhého utkání jsme vstoupili opět hůř než náš soupeř, který nám v úvodu bodově trochu utekl a v poločase jsme prohrávali o 8 bodů. V poslední čtvrtině se nám dařilo náskok trutnovských děvčat snižovat, ale na naši výhru či vyrovnání to již nestačilo a utkání tak skončilo 47:44.

Obě utkání byla velmi vyrovnaná a díky nemocem jsme nastoupili pouze v 10 hráčích. Všichni hráči si proto zaslouží pochvalu, a to zejména za obrat v prvním utkání a vybojovanou výhru v prodloužení prvního zápasu.

Další zápas U12 budeme hrát 10. prosince ve Vysoké nad Labem proti TJ Sokol Stěžery.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
15. 11. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 33:63 (8:28, 21:41 27:60)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: BSK TJ Jičín 36:32 (12:2, 22:6 33:23)

Družstvo dívek z Jičína vstoupilo do zápasu mnohem lépe než my, svojí tvrdou hrou, přesnou střelbou a i, bohužel, díky naší nedůrazné obraně nás zejména v první části přehrávalo. V závěru utkání se nám podařilo srovnat s Jičínem krok, ale bodový náskok Jičína jsme zkorigovali již jenom mírně. Výhru dívek z Jičína v první zápase však vedle jejich tvrdé hry zajistila zejména jedna hráčka, která na hřišti často dominovala a nastřílela za Jičín v prvním zápase polovinu bodů.

Do druhého zápasu jsme nastoupili motivováni, že se popereme o vítězství. Situace se od začátku ve srovnání s prvním zápasem zcela otočila, soupeře z Jičína jsme výrazně přehrávali v útoku a v obraně jsme v první polovině utkání povolili soupeři střelit pouze 6 bodů (22:6). Ve druhém poločase Jičín opět přitvrdil hru v obraně i v útoku, jičínská děvčata začala více využívat svoji fyzickou převahu. Na hřišti i v hledišti po některých drsnějších zákrocích zavládla občas vyhrocenější nálada. Náš náskok z první poloviny utkání se začal výrazně ztenčovat a závěrečnou čtvrtinu jsme zahajovali s náskokem 10 bodů (33:23). Vítězství jsme nakonec díky bojovnosti našich svěřenců z Vysoké v závěru uhájili a všichni jsme si užili zasloužené vítězství. Všichni naši hráči a hráčky si zaslouží velkou pochvalu za své vysoké nasazení a bojovnost, a to zejména ve druhém utkání.

Závěrem dlužno podotknout, že do druhého zápasu již Jičín nenasadil svoji nejlepší hráčku prvního utkání a zlí jazykové tvrdí, že již spěchala domů, aby si užila sváteční svatomartinský oběd.

Další zápas hrajeme 26. listopadu v Trutnově proti družstvu BK LOKO Trutnov „B“.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
25. 10. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Skuteč – 55:31

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Skuteč – 54:26

V sobotu 22. jsme odehráli 2 zápasy na domácí palubovce proti týmu Skutče. Moje očekávání bylo naplněno. Na domácí palubovce dvakrát vítězně. Celý zápas se byli dařilo, soupeře jsme přeběhli. V útoku jsme vyhrávali 1v1, ale současné se nám povedlo hrát i týmovou hru. Do zápasu se zapojili všichni hráči. Jediným nedostatkem, byl týmový doskok, který mi byl skutečně trnem v oku. Oba zápasy přinesli hezké momenty a nesli se v obdobném duchu.

Děkuji všem zúčastněným hráčům za super výkon. Současně i rodičům a fanouškům za podporu.

Josef Říha

Posted in Menu, NOVINKY, U12
24. 10. 2022

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  46:47

Bižuterie Jablonec : BK NAPOS Vysoká nad Labem  42:43

Vývoj první čtvrtiny a její výsledek (11:10 ve prospěch Jablonce) nasvědčoval tomu, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. To se i potvrdilo. Ve druhé čtvrtině nás Jablonec bohužel trestal za naši nedůslednost v obraně a v polovině utkání jsme prohrávali o 8 bodů (30:22). Ve druhé polovině zápasu se nám podařilo zlepšit obranu a minutu před koncem utkání jsme vyhrávali o jeden bod. V poslední minutě jsme bohužel neproměnili trestné hody a drama tak pokračovalo až do posledních vteřin. Nakonec se nám podařilo těsný náskok uhájit (46:47). Druhou polovinu utkání jsme hlavně díky důslednější obraně vyhráli 16:25. O dramatičnosti zápasu svědčí i to, že v obou družstvech musel jeden hráč opustit hřiště kvůli 5 osobním chybám a že obě družstva vyčerpala všechny své oddechové časy.

Do druhého zápasu jsme nastoupili lépe než náš soupeř, ke konci první čtvrtiny jsme však díky naší nedůslednosti v obraně náš významný, až osmibodový, náskok ztratili a vedli jsme již jen o 2 body. Druhá čtvrtina se nám stejně jako v prvním utkání nevydařila a v polovině zápasu jsme opět prohrávali o 5 bodů, na začátku třetí třetiny soupeř vedl dokonce o 9 bodů. Pak se nám podařilo vývoj utkání otočit, byli jsme důraznější v obraně a v doskoku míčů. Situace z prvního zápasu se opakovala. Minutu před koncem utkání jsme opět vyhrávali o 1 bod a nepodařilo se nám proměnit trestné hody. V poslední a nekonečné minutě se nám díky velké bojovnosti našeho týmu podařilo náskok udržet a uhájili jsme těsné vítězství (42:43).

Po třetím kole utkání VČ přeboru U12 jsme se šesti výhrami v čele průběžné tabulky, další zápas hrajeme 12. listopadu proti Jičínu doma ve Vysoké.

Posted in U12