9. 4. 2024

V neděli byly na programu ve Vysoké další zápasy našich U12 proti Turnovu, kteří ještě neprohráli jediné utkání, ale i tak jsme jim dali co proto.

První utkání jsme začali jednoduchým košem hned po rozskoku, ale soupeř se nenechal zaskočit a hned se vrátil do hry jejich agresivní obranou a kvalitním doskokem. druhé šance, které soupeř proměňoval byly hlavním důvodem, proč si po dobu celého zápasu pomalu a jistě navyšovali vedení. V poločase jsme ztráceli 15 bodů na hosty, ale nevzdali jsme se a do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře v obraně, bohužel v posledním dějství se soupeř vzpamatoval a vrátil se ke své hře a zápas pro nás skončil prohrou

V druhém utkání jsme ukázali charakter a to, že jsme důstojný protivník. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a proměňovat střely za 3 body, ale kvůli zbytečným chybám v obraně soupeř dával jednoduché koše, ale i přesto jsme byli ve vedeni 22:20. V třetí čtvrtině se soupeř rozjel a dostal se do vedení 35:45. V poslední čtvrtině byl k vidění velký návrat našeho týmu a bojovalo se do poslední sekundy. Bohužel soupeř dokázal udržet chladnou hlavu a připsal si i druhé vítězství 58:60.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U12
13. 2. 2024

V sobotu 11.2. jsme se vydali na zápasy do Vysokého Mýta. Soupeř sice je na posledním místě, ale i přesto jsme měli k soupeři respekt a chtěli jsme od první minuty ukázat naší sílu.

První minuty zápasu jsme sice dostali jednoduché dva koše, ale poté jsme se vzchopili a začali hrát naší hru. V útoku byla vidět sehranost našeho celku v útoku. Ke konci první čtvrtiny se soupeř trochu dotáhl. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a soupeře jsme přehráli na obou stranách hřiště. V druhé polovině jsme si udržovali dvouciferný náskok a zápas dotáhli do vítězného konce 55:77.

V druhém utkání jsme chtěli opět předvést dobrý výkon. Sice jsme neproměnili spoustu lehkých košů, ale soupeři jsme nedali šanci. Od první čtvrtiny jsme si hlídali vedení a postupně navyšovali vedení. Zápas byl v podobném průběhu jako první a připsali jsme si i druhou výhru 46:68.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
6. 2. 2024

V sobotou 3.2. jsme vyjeli na zápasy do Jičína, kde jsme měli jasný cíl, předvést sílu našeho týmu a pojistit si pozici ve středu tabulky. Jeli jsme v plné síle a předvedli jsme velmi dobrý výkon.

První utkání bylo plné pěkných týmových akci a ukázali jsme sehranost v akcích hoď a běž. Začali jsme velmi dobře v útoku a dařilo se nám hrát rychle dopředu.  V první čtvrtině jsme špatně zvládli závěrečné dvě minuty a soupeř se na nás dotáhl. Poté jsme si si vytvořili lehký náskok a ten jsme si pohlídali. Druhá polovina byla v naší režii a byly jsme jednoznačně lepší tým na obou polovinách a zápas jsme vyhráli 49:65.

Druhé utkání jsme začali velmi slibně a pokračovali jsme v kolektivní hře. První půlku jsme ovládli a čekali jsme, že zápas bude pro nás jasná výhra. Bohužel jsme špatně začali druhou polovinu a odpadli jsme po fyzické stránce. Třetí čtvrtinu jsme se ještě drželi na dostřel, ale poslední dění jsme nedokázali zastavit jejich protiútok a soupeř nás přejel a urval vítězství 70:52.

I přes jednu prohru jsme s výkonem velmi spokojení a vidíme posun v týmové a individuální hře.

22. 1. 2024

Dramatické střety U12 s Náchodskými Bizony: Boj do posledních minut

V sobotu 21. ledna naše U12 přivítaly tým Náchodských Bizonů, které jsme v prvním kole na jejich palubovce dokázali dvakrát porazit. Očekávali jsme vyrovnané střety, a oba týmy byly v plné síle.

První utkání: Těsná prohra po dramatickém závěru

První utkání začalo velmi dobře pro náš tým, zejména v útoku, a podařilo se nám získat vedení. První polovinu jsme byli lepším týmem v útoku, kde jsme předváděli dobré týmové akce, ale Náchodští se stále drželi na dostřel. Vstup do druhého poločasu nebyl ideální, a Náchodští zrychlili v útoku. Naše reakce nebyla tak efektivní, a poslední minuty zápasu přinesly velmi napínavé momenty na obou stranách.. Nakonec mělo štěstí náchodský tým, a zvítězil těsným rozdílem 55:57.

Druhé utkání: Omluva za začátek, ale bojovný návrat

Ve druhém zápase jsme podcenili začátek a úplně jsme ztratili rytmus v útoku. První polovinu jednoznačně ovládl soupeř, a zdálo se, že to směřuje k debaklu. Nicméně, po poločase jsme se oklepali a dokázali jsme stáhnout patnáctibodový náskok soupeře na pouhé 4 body. Nakonec jsme nedokázali obrat dokončit, a soupeř si připsal druhé vítězství s konečným skóre 52:60.

15. 1. 2024

BK Ústí nad Orlicí : BK NAPOS Vysoká nad Labem 101:51 (21:10 52:27 71:34)
BK Ústí nad Orlicí : BK NAPOS Vysoká nad Labem 74:42 (19:21 43:23 57:31)

Na tříkrálovou sobotu sehrálo naše družstvo U12 dvě utkání v Ústí nad Orlicí. Vstup do prvního
zápasu se nám nepodařil, nedařilo se nám bránit rychlé nájezdy soupeře a bodově jsme navíc
nezakončovali jednoduché nájezdy. Náš výkon se postupně v průběhu utkání zlepšil, začali jsme lépe
bránit a hrát více týmově v útoku. I přes naši důraznější obranu při hře 1:1 se družstvu z Ústí dařilo
proměňovat i těžké střely z dálky a soupeř se nám stále bodově vzdaloval. První zápas jsme výrazným
rozdílem prohráli, a to 101:51.
Do druhého zápasu se nám podařilo vstoupit již mnohem lépe, dařilo se námi dobře kombinovat
v útoku a do druhé čtvrtiny jsme si nesli těsný dvoubodový náskok. Ve druhé čtvrtině se nám však
v útoku dařit přestalo, soupeř nám dával jednoduché koše a bodově nám odskočil, v poločase
družstvo z Ústí vedlo o 20 bodů. Druhou polovinu zápasu se nám podařilo soupeře důrazněji bránit a
druhý poločas přinesl víceméně vyrovnané utkání. I přes zlepšený výkon našich dětí ve druhém
zápase, výsledek druhého zápasu mluvil jasně ve prospěch soupeře, a to 74:42.
I přes vysoký bodový rozdíl, a to zejména v prvním utkání, bojovali naši svěřenci až do konce, a je
proto namístě ocenit jejich nasazení v obou zápasech. Výkon našich dětí přinesl řadu vydařených
kombinací v útoku, zejména kombinací na principu „hoď a běž“. Na druhé straně jsme se bohužel
nevyvarovali zbytečných chyb, a to například při rozehrání míče, a soupeř z Ústí naše chyby často
bodově trestal. Musíme se rovněž v tréninku zaměřit na větší důraz při osobní obraně a při
podkošové hře.
Děkujeme moc rodičům, kteří naše družstvo U12 během obou utkání v Ústí hlasitě podporovali.
Další zápas hrají U-12 na domácí palubovce 20. ledna proti BK Bizonům Náchod.

17. 12. 2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Loko Trutnov  84:63 (14:11, 44:26, 58:48)

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Loko Trutnov  77:43 (11:10, 38:23, 59:37)

V sobotu 9. prosince sehrál náš tým U12 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu děvčat z Trutnova, které ovšem kvůli vysoké „marodce“ nastoupilo pouze v sedmi hráčkách. Začátek prvního utkání byl vyrovnanější, ve druhé čtvrtině se nám podařilo zejména díky rychlým útokům skórovat a soupeři z Trutnova jsme bodově odskočili. Dvouciferný náskok se nám dařilo udržet až do konce prvního utkání, které skončilo 84:63. Podobný byl i průběh druhého utkání, kdy jsme od druhé čtvrtiny zápas bodově kontrolovali a došli jsme si pro vítězství 77:43.

Naše herní převaha zajistila, že obě sobotní utkání obecně proběhla v poklidnější atmosféře, a to i s nízkým počtem osobních chyb. Našemu družstvu se většinou podařilo kontrolovaně rozehrávat míč a dobře kombinovat v útoku, v průběhu zápasů jsme i zlepšili osobní obranu. Musíme ale dále zapracovat na individuálních dovednostech hráčů a na přihrávkách při přechodu do útoku. Naši hráči si zaslouží pochvalu hlavně za pěkný týmový výkon, rodičům a sourozencům hráčů děkujeme moc za hlasitou podporu.

Do dalšího zápasu nastoupí U12 proti Ústí nad Orlicí, a to na jejich palubovce dne 6. ledna 2024.

22. 11. 2023

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 83:62 (27:9 48:31 66:47)

TJ Turnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 113:45 (33:8 60:25 91:32)

Do prvního zápasu jsme nevstoupili dobře, soupeř z Turnova nás přehrával v útoku a nájezdy většinou úspěšně zakončoval. Nám se naopak nedařilo najít recept na obranu soupeře, obojí se pak projevilo ve výsledku první čtvrtiny 27:9. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili hru, lépe jsme rozehrávali míč a začalo se nám dařit zakončovat, zbývající tři čtvrtiny zápasu jsme již s Turnovem sehráli vyrovnaný zápas. Výsledek prvního zápasu 83:62 tak v podstatě kopíroval bodový náskok, který si Turnov vytvořil v průběhu první čtvrtiny.

Začátek druhého zápasu se nám bohužel úplně nepovedla, soupeř navíc nasadil na začátku utkání nejsilnější pětku včetně dvou starších hráčů a vytvořil si významný bodový náskok, první čtvrtina skončila 33:8. Bohužel jsme dělali i zbytečné chyby při rozehrání míče a při přihrávkách, soupeř naše chyby většinou ihned bodově trestal. Soupeř bohužel často naše hráče, v rozporu s pravidly minibasketbalu, v přechodné fázi i v útoku zdvojoval, pro naše děti bylo náročné z toho vytěžit a například uvolnit našeho nebráněného hráče, většinou to tak pro nás končilo ztrátou míče. Druhý zápas tak skončil vysokým bodovým rozdílem 113:45.

Děti i přes vysoký bodový rozdíl bojovaly až do konce a zaslouží si pochvalu za nasazení. Oba zápasy nám ukázaly řadu našich slabin, na které se musíme zaměřit v tréninku. Jedná se hlavně o rozehrání míče, o rychlý přechod do útoku a o přesnost přihrávek. Velké díky patří rodičům a sourozencům, kteří přijeli do Turnova naše děti podpořit a fandili nám až do konce obou utkání, i když atmosféra a prostředí na tribunách byly občas vyhrocenější.

Další zápas hrají U-12 na domácí palubovce dne 9. prosince proti družstvu BK LOKO Trutnov.

30. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Draci Vysoké Mýto – 70:53 (14:21, 33:32, 48:45)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Draci Vysoké Mýto – 76:59 (18:10, 42:23, 60:42)

V sobotu 28. října nás čekal soupeř z Vysokého Mýta na své domácí palubovce, kde se odehrály dva úžasné zápasy, které ukázaly sílu a odhodlání našich hráčů.

První zápas byl plný dynamiky a dramatických momentů. Náš tým začal trochu nervózně, ale postupně se rozehrál. Každou čtvrtinou se náš výkon zlepšoval, a to vedlo k vítězství 70:53 pro náš tým. Tento zápas ukázal, že naši hráči mají sílu reagovat na těžkosti a zlepšovat svůj výkon během zápasu.

Druhý zápas byl od začátku v naší režii, kdy naši hráči hráli s energií a sebevědomím. I když se soupeř v poslední čtvrtině pokusil stáhnout náskok na pouhých 10 bodů, náš tým se vzchopil a zajistil vítězství 76:59. Toto vítězství bylo odměnou za tvrdou práci a týmovou spolupráci.

Trenéři a hráči týmu BK Vysoká byli nadšeni z těchto výsledků a ukázali, že mají potenciál a sílu hrát na špičkové úrovni. „Toto byl skvělý den pro náš tým,“ uvedl jeden z trenérů. „Ukázali jsme sílu týmu a schopnost reagovat na těžkosti.“

16. 10. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BSK TJ Jičín – 75:81 (15:16, 36:32, 58:55)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BSK TJ Jičín – 69:67 (13:24, 33:38, 48:49)

V sobotu 14. října se tým U12 BK Vysoká postavil tváří v tvář týmu BSK Jičín na svém domácím hřišti a utkání nabídlo dramatický příběh, který ukázal sílu a odhodlání našich svěřenců.

První zápas byl napínavým, kde BSK Jičín využil svých rychlých protiútoků k získání vedení. Naši hráči se však nevzdali a bojovali až do poslední chvíle. I když nakonec prohráli 75:81, ukázali bojovný duch a schopnost reagovat na náročné situace.

V druhém zápase jsme vstoupil do zápasu s odhodláním hrát agresivně a jednotně. Byl to vyrovnaný souboj, kde se o vítězství rozhodovalo až v poslední minutě. Klíčový okamžik přišel, kdy Martin Dohnal trefil tříbodový koš a poslal tým BK Vysoká do vedení. Zápas skončil vítězstvím 69:67.

Trenéři a hráči byli nadšeni z výhry v druhém zápase.“Byl to neuvěřitelně vzrušující zápas a naši hráči ukázali, že jsou schopni reagovat na tlak a hrát jako tým,“ uvedl jeden z trenérů. „Toto vítězství nám dává sebevědomí a motivaci pokračovat v našem vývoji.“

Tým BK Vysoká nyní pokračuje v tréninku a přípravě na další výzvy v nadcházející sezóně s odhodláním ukázat, že jsou připraveni konkurovat na všech úrovních.

5. 10. 2023
Bizoni Náchod vs. BK NAPOS Vysoká n. L. – 53:56 (15:13, 22:29, 38:40)
Bizoni Náchod vs. BK NAPOS Vysoká n. L. – 65:93 (21:14, 29:46, 46:68)
Naše U12, v první říjnové neděli vyjely na zápasy do Náchoda. Po nevydařeném turnaji v Holicích jsme pracovali na individuálních činnostech a týmové hře, která se projevila v těchto utkáních. Do začátku utkání jsme sice nevstoupili dobře, ale podařilo se nám vzpamatovat a vzít otěže do našich rukou a dostat se na vedení i patnácti bodů. Soupeř nám nedal nic zadarmo a v poslední čtvrtině stáhl naše vedení na pouhé tři body. Drama bylo až do poslední sekundy, ale zápas dopadl v náš prospěch 56:53
Druhé utkání jsme si pohlídali a od začátku jsme nastavili vysoké tempo, které soupeř v malém počtu hráčů nezvládnul udržet a zápas jsme vyhráli vysokým rozdílem 93:65.