28. 11. 2022

První adventní víkend byl pro nás ve znamení dvou utkání na domácí palubovce v NAPOS aréně, kde jsme měli začít druhou polovinu základní části skupiny B v lize U17. Čekali nás soupeři, které jsme už z 2. a 3. kola znali. Brandýs jsme na jejich palubovce porazili, s Poděbrady jsme prohráli. 

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Brandýs n. Labem – 40:61 (10:12, 22:26, 32:40)

Do utkání s Brandýsem jsme vstoupili snad nejhůře v celé sezóně. Už typická nesoustředěnost na zápas způsobila několik zbytečných ztrát a několik nedaných “šoupáků”. Po Time-Outu jsme dokázali soupeři vzdorovat a ukázat mu, kdo hraje na domácí palubovce. Druhá čtvrtina byla o něco lepší na naší útočné polovině, ale opět jsme nedali koše z jasných pozic, což nás v několika případech stálo vedení. Na obranné polovině jsme naopak nebyli schopni řešit clony bez míče a absolutně jsme spali na obranném doskoku, kdy jsme soupeři dovolili několik druhých šancí. Třetí čtvrtina se odehrávala v podobném duchu. Soupeř hrál velice agresivní hru, na kterou nebyl náš tým schopný zareagovat. V útoku jsme opět nebyli schopni najet do vymezeného území a navíc jsme dále neproměňovali jednoduché šance. I tak jsme ale stále měli šance na to odehrát vyrovnanou koncovku, protože na začátku 4. čtvrtiny jsme prohrávali pouze o 8 bodů. Náš tým se ale nedokázal nahecovat k bojovnému výkonu a nechali jsme Brandýs dojít si pro 21 bodové vítězství. V tomto utkání se ukázal náš hlavní problém: jsme nesoustředění a málo bojovní. Pokud bychom proměnili všechny volné koše a více bojovali na obranném doskoku, věřím, že bychom Brandýs porazili.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Basket Poděbrady – 69:52 (20:14, 36:25, 53:41)

Do nedělního utkání jsme nastupovali proti posledním Poděbradům, a proto zněl úkol jasně: zlepšit si náladu po tristním výkonu ze soboty. Začátek utkání byl výrazně lepší a dokázali jsme si vybudovat mírný náskok nad soupeřem. Opět jsme ale neproměnili řadu dvojtaktů, které nebyli nijak náročné. I přes to jsme ale už lepší obranou a hlavně prací na doskoku dirigovali tempo hry. Na konci prvního poločasu jsme si vytvořili pohodlný náskok, který jsme udrželi do konce utkání. V tomto utkání jsme hráli jako úplně jiný tým. Částečně to bylo určitě tím, že kluci dostali v šatně pořádný “céres”. V tomto utkání jsme hráli hlavně více agresivně a konečně jsme odvedli povedený útočný výkon.

Závěrem chci poděkovat všem fanouškům za podporu!

Vojtěch Mráz

Posted in Menu, NOVINKY, U17