25. 10. 2023

 

BK Přelouč – BK NAPOS Vysoká nad Labem 47:75 (14:25, 25:48, 30:63)

Body a sestava: Paterová, Marečková, Sharplesová, Paclíková, Pleskotová, Křížková, Lindrová, Nováková, Pešková

Na utkání s tradičním účastníkem VČL, který se většinou usazuje v horních patrech tabulky, jsme byli dobře připraveni. Po oťukávání a lehké nervozitě v úvodních 5 minutách, kdy tabule ukazovala skóre 6:6, se holky uvolnily a za následných 5 minut nasypaly soupeři 17 bodů. Jejich dlouhé, které je standardně drží a jsou hlavním strůjcem jejich úspěchu, či neúspěchu, se nám podařilo eliminovat a v kombinaci s rychlým protiútokem to vedlo k zaslouženém a jasnému vítězství po pěkném basketbalovém utkání. Kvalitní soupeř na start sezóny a dobrý výkon.

Trojky 5, trestné hody 13/9 (69%).

 

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BK NAPOS Vysoká nad Labem 56:78 (18:20, 30:37, 42:67)

Body a sestava: Paterová, Marečková, Paclíková, Pleskotová, Křížková, Lindrová, Nováková, Pešková

Havlíčkův Brod se naučil hrát celkem nepříjemnou hru, kdy nedostatek technické vybavenosti v útoku nahrazují zvýšenou aktivitou a naopak v obraně spoléhají na vysoce pasivní hluboko odstoupenou obranu, která evokuje primárně ke střelbě za 3 body. Náš konzistentní bodový výkon, lepší fyzická připravenost a hra celého týmu, kdy rotace celé sestavy přinesla na hřiště vždy něco nového, na což musel soupeř reagovat, vedla k vydřenému a zaslouženému vítězství. Zde je to na pověstný klobouček, že se holky nenechaly zlomit, jelikož se nám příliš střelecky nedařilo a museli jsme na každý útok přidat útočný doskok, abychom mohli skórovat, což přiživovalo havlíčkobrodskou útočnou snahu, jelikož to vypadalo chvilku na senzaci z jejich strany. Kdybychom dávali první příležitosti, které jsme si vypracovali, pravděpodobně bychom vedli už v poločase o 30. O to cennější je to výhra.

Trojek 9, trestné hody 26/15 (58%).

 

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A