16. 11. 2023

11.11.2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem – ADFORS Basket NFMP Litomyšl 84:45 (9:15, 44:26, 64:35)

Body a sestava: Paterová, Marečková, Sharplesová, Paclíková, Pleskotová, Křížková, Lindrová, Nováková, Pešková

V sobotu nás čekal loňský účastník 2. ligy, což napovídalo, že se bude jednat o kvalitního soupeře, ale bohužel pro nás neznámého, takže jsme nevěděli, co můžeme čekat a jak se připravit. To se projevilo v první čtvrtině, kdy jsme hráli rozvážně a opatrně. Pomalejší a dobyvačný způsob hry ale vyhovoval více soupeři, kdy vlastně podobně jako Havlíčkův Brod hrál na své polovině hluboko v obraném bloku a pokud jsme je nechali ho postavit, byl takřka neprostupný a umožňoval nám pouze střelbu z větší vzdálenosti, kdy si Litomyšl velmi dobře pokrývala obranný doskok a neumožňovala nám druhé šance. Situace se začala obracet po našem time outu v 7. minutě, kdy jsme již přečetli herní styl soupeře a výrazně zrychlili hru. Závěrečné minuty čtvrtiny již vyzněly 7:4 v náš prospěch. Na úvod druhé čtvrtiny ještě zkusila Litomyšl zastavovat naši rychlou hry fauly, ale celkem záhy byli nuceni si vybrat oba své time outy, protože s námi v plné rotaci hrát rychlý basketbal nedokázali a druhé dějství prohráli 35:11 a bylo vlastně po utkání. Opět velmi pěkný výkon od každé jedné hráčky. Ukázaly nejen šikovnost, ale hlavně cit a chytré pojetí hry, kdy jsme jasně zúročili to, v čem jsme lepší a nehráli „jejich“ basketbal plus odpovědně dohráli i třetí a čtvrtou čtvrtinu. A dle mě přesně o tom tenhle sport je.

Trojek 9, trestné hody 13/9 (69%).

 

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A