26. 12. 2023

16.12.2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem – Sokol Pardubičky 70:64 (18:11, 35:24, 54:44)

Body a sestava: Paterová, Marečková, Sharplesová, Zoubková, Pleskotová, Křížková, Lindrová, Nováková, Pešková

Na závěr kalendářního roku byl na programu dvojzápas s Pardubičkami, tj. s týmem, který prozatím měl velmi podobné výsledky naším. Výsledek víkendu nás mohl tak výrazně posunout tabulkou, nebo naopak srazit.

Povedl se nám vstup do utkání a od prvních minut jsme zkoušeli předvést maximálně rychlou hru proti kvalitnímu, ale staršímu soupeři i s vidinou nedělního utkání s tím stejným soupeřem. Cílem tedy bylo nejen vyhrát, ale připravit si půdu i na druhý den, kdy jsme věděli, že budeme v nižším počtu. Díky povedenému startu do utkání jsme byli stále mírně vpřed, sic následující průběh se změnil o bitvu o každý metr palubovky a probíhal stylem koš za koš. S nástupem do poslední čtvrtiny už to vypadalo, že oné zarputilé hry má soupeř z Pardubic dost a začal více střílet z delších pozic. Bohužel pro nás s vysokou úspěšností a na závěr se nám utkání zdramatizovalo, ale vše jsme zvládli a zkušeně dohráni závěr utkání. Nepříjemným faktem bylo zranění Žofie Paterové, která bude hodně chybět druhý na palubovce v Pardubicích.

Trojek 2, trestné hody 23/15 (65%)

 

17.12.2023

Sokol Pardubičky – BK NAPOS Vysoká nad Labem 58:76 (20:19, 36:43, 40:67)

Body a sestava: Marečková, Sharplesová, Zoubková, Pleskotová, Křížková, Nováková, Pešková

Pardubičky mají celkem atypické hřiště a umí toho využít. Je sice standardně dlouhé, ale je užší, což nahrává výrazně domácím, zejména v obranné fázi. Na úvod se našich 7 statečných muselo nejprve zvyknout na prostředí a že nám pár nepříjemných situací připravilo, po kterých jsme zbytečně ztratili míč. Ale do konce první čtvrtiny se vše srovnalo a ve druhé čtvrtině se hrál na VČL skoro až mimořádný basketbal. Po změně stran, když už na domácích byla patrná únava, jím definitivně hřebíček do rakve zasadila Barbora Marečková, která během minuty zaznamenala 7 bodů v řadě a spoluhráčky následných 8 bodů. Skóre za 5 minut třetí čtvrtiny 0:15, celá třetí čtvrtina vyzněla v náš prospěch 4:24 a bylo de facto po utkání.. Ale čest soupeři a hlavně našim holkám, basketbalový víkend jak se patří.

Trojek 6, trestné hody 12/6 (50%)

 

Posted in Menu, NOVINKY, Ženy A