BK NAPOS Vysoká nad Labem

24. 1. 2023

Tesla Pardubice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 75:40 (18:9, 36:18, 63:29)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Vlci Žďár n. Sázavou – 75:43 (17:17, 40:28, 55:33)

O víkendu jsme nastoupili do nejdůležitější části sezony – play out. Hrajeme o udržení ligy do příštího roku. Čekal nás velmi silný soupeř z Pardubic a oslabení vlci ze Žďáru n. Sázavou. V sobotním utkání proti Tesle jsme zaspali už na začátku. Soupeř si bez váhaní vzal vedení a už nás k němu nepustil. Nás opět brzdila nekoncentrovanost a hloupé ztráty. Celkově se nám utkání nepovedlo a prohráli jsme velmi vysokým rozdílem.

V neděli jsme si chtěli spravit chuť, který přijel v okleštěné sestavě. Bylo to pro nás jediná šance si odčinit hrůzostrašnou porážku z předchozího dne. I přes vyrovnanou první čtvrtinu, jsme v druhé části hry dokázali diktovat tempo a dobře bránit. V druhé polovině jsme už kontrolovali stav utkání a došli jsme si pro 2 body za vítězství.

Posted in Menu, NOVINKY, U17
17. 1. 2023

Draci Vysoké Mýto : BK NAPOS Vysoká nad Labem 28:75 (6:16, 14:38, 26:50)

Draci Vysoké Mýto : BK NAPOS Vysoká nad Labem 32:69 (6:13, 20:35, 30:52)

V neděli hrálo naše družstvo nejmladších U11 dva zápasy ve Vysokém Mýtě. Od začátku prvního utkání se nám dařilo našeho soupeře přehrávat, proměňovali jsme naše útoky a v obraně jsme soupeři nedovolili se bodově výrazněji prosazovat. V první části utkání jsme si vytvořili pohodlný náskok, který se nám dařilo i nadále navyšovat, první utkání jsme přesvědčivě vyhráli 28:75.

Do druhého zápasu jsme nastoupili se stejnou taktikou, vytvořit si bodový náskok a pak v klidu dohrát druhou polovinu zápasu. To se nám podařilo a druhé utkání jsme poměrně hladce vyhráli 32:69. Všichni hráči a hráčky si zaslouží pochvalu za individuální bojovnost a za týmovou hru v průběhu utkání, herní projev celého družstva U11 se od začátku sezóny významně zlepšil.

I přes naše hladké výhry nám obě utkání ve Vysokém Mýtě ukázala, na co se musíme v dalších trénincích zaměřit. Jedná se hlavně o rozehrávání míče, přesnější přihrávky a o důraznější doskakování míčů při hře pod košem.

Závěrem děkujeme rodičům, kteří přijeli své děti do Vysokého Mýta podpořit.

Další zápas hraje družstvo U11 ve Vysoké 28. ledna, a to proti Stěžerům.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
10. 1. 2023

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 33:64 (11:14 ,16:30, 25:46)

BK Ústí nad Orlicí – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 35:48 (14:8, 25:20, 33:38)

V sobotu 7. ledna hrálo našeho družstvo U12 dva zápasy v Ústí nad Orlicí. Kvůli vysoké marodce jsme do obou zápasů nastupovali v pouze 9 hráčích a trochu jsme očekávali, že by to mohlo mít i vliv na výsledky obou zápasů. První čtvrtina úvodního utkání byla vyrovnaná, do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s mírným tříbodovým náskokem. Od druhé čtvrtiny jsme však soupeře z Ústí začali přehrávat, dařily se nám i kombinace v útoku a udrželi jsme i důslednou obranu. První zápas jsme jednoznačně vyhráli o 31 bodů, což předčilo naše původní očekávání.

Do druhého zápasu náš soupeř nastoupil bojovně a důrazně bránil naše útoky, v poločase jsme tak prohrávali 25:20. Řekli jsme si, že zkusíme vývoj zápasu otočit, to se nám i ve třetí čtvrtině podařilo, přitvrdili jsme v obraně a dařilo se nám proměňovat naše kombinace v útoku. Závěr utkání jsme si již náš náskok uhlídali a díky chybám soupeře v obraně jsme i náš náskok navýšili na konečných 13 bodů. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za velké nasazení a bojovnost v obou zápasech a zejména za to, že jsme i přes drobná zranění některých hráčů a únavu byli schopni otočit vývoj druhého utkání a vedení udržet.

Družstvo U12 drží i nadále první místo v tabulce, další zápas budeme hrát 11. února proti Týništi nad Orlicí.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
10. 1. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 47:52 (12:9, 22:23, 32:33)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Žďár n. Sázavou – 61:55 (17:12, 33:36, 51:42)

O víkendu čekaly naše U17 poslední utkání v základní skupině B celostátní ligy. Očekávali jsme těžká utkání, protože Kolín i Žďár jsou na špici tabulky. I přes to jsme ale chtěli ukořistit alespoň jedno vítězství před následujícím play-out skupinou.

Sobotní utkání proti Kolínu bylo ve znamení obran na obou polovinách hřiště. Se soupeřem jsme se přetahovali o vedení až do koncovky, kde nám bohužel nestačily síly a soupeř si tak došel pro vítězství. V neděli proti oslabenému Žďáru jsme cítili příležitost a tu jsme také proměnili. I přes nepovedenou první polovinu se nám ve třetí čtvrtině podařil obrat a nakonec jsme zasloženě zvítězili o 6 bodů.

Základní skupina je u konce a nás teď čeká play-out, kde budeme bojovat o udržení ligy U17.

10. 1. 2023

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 70:57 (18:24, 42:33, 55:50)

SK Týniště n. Orlicí : BK Vysoká n. Labem – 71:36 (24:10, 40:22, 55:28)

Dne 7.10. v sobotu jsme odehráli dvě utkání s družstvem Týniště. Na zápas jsme jeli v dobrém počtu 9 hráčů, bohužel nám dva důležití hráči chyběli. Věřil jsem, že si z Týniště odvezeme dvě výhry. Avšak opak byl pravdou. Po Vánocích nám chyběla dravost, síla hry jedna na jedna a průbojnost do koše. Nedařilo se nám zabránit soupeřovým útočným doskokům, který opakovaně proměňoval a trestal tak naši nezodpovědnou obranu.

Na druhou stranu, co se nadšení za hry týká, bylo vidět, že basket nás baví i když se ne úplně daří. Chci poděkovat všem zúčastněným, jak hráčům, tak rodičům, kteří se přijeli podívat a podpořit svoje děti. Udělám vše proto, aby jsme příště vyhráli.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
19. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Loko Trutnov – 50:28 (8:6, 22:9, 40:20)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Loko Trutnov – 42:20 (6:6, 19:12, 27:17)

Tuto sobotu jsme s týmem U13 sehráli poslední zápasy v tomto roce. Náším soupeřem byl tým z Trutnova. Hráli jsme v domácím prostředí, ve Vysoké. V obou zápasech jsme byli lepším týmem a oba zápasy jsme zaslouženě vyhráli .První zápas skončil s výsledkem 50:28 a druhý 42:20. V obou zápasech si zahráli všichni hráči a z vítězství jsme měli všichni radost. V půlce  jsme na průběžném prvním místě. Díky rodičům za sportovní fandění.

Standa Petr

Posted in Menu, NOVINKY, U13
16. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod –  31:35

BK NAPOS Vysoká nad Labem – TJ Jiskra Havlíčkův Brod – 34:35

V sobotu 10.12. jsme odehráli dvě utkání proti družstvu TJ Jiskra Havlíčkův Brod. V prvním zápase nám utekl úvod. Se soupeřem jsme drželi vyrovnanou hru, jen jsme nedávali “šoupáky”. Bohužel totální fiasko nastalo ze začátku 3. čtvrtiny, kdy jsme inkasovali několik košů z protiútoku, které nám podlomily nohy. V poslední čtvrtině jsme zápas stáhli na pouhé 4 body, avšak na výhru to nestačilo. Druhý zápas se nesl v obdobném duchu, vzhledem k slabé docházce jsme ztráceli síly a spoustu košů neproměnili. Zápas nakonec skončil o pouhý jeden bod. Z obou proher jsem byl rozhořčený, hráči tam nechali srdíčko. Na druhou stranu vysoká absence na trénincích také udělá svoje. Všem zúčastněným moc děkuji, vážím si rodičů, kteří přišli podpořit. Příště to snad budou dvě výhry!

14. 12. 2022

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 60:30 (16:8, 23:18, 34:26)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Sokol Stěžery 66:14 (8:8, 24:8, 42:14)

V sobotu sehrál náš tým U12 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu ze Stěžer, které ovšem kvůli vysoké „marodce“ nastoupilo pouze v šesti hráčích. První polovina utkání byla vyrovnanější, v poločase jsme sice vyhrávali, ale pouze o pět bodů. V obraně nám dělal problémy v podstatě pouze jeden hráč ze Stěžer, který dal v prvním zápase i většinu bodů svého družstva. Ve druhé polovině zápasu jsme však byli již lepším týmem, soupeře se nám dařilo v útoku i v obraně jasně přehrávat, a to se odráželo i v bodovém náskoku a první zápas jsme vyhráli 60:30. Na výkonu Stěžer se rovněž podepisovala i únava jejich méně početného družstva.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si na začátku utkání vytvoříme bodový polštář, který si již budeme udržovat. To se nám i podařilo a od druhé čtvrtiny jsme měli již jasnou bodovou převahu, což nám poskytlo možnost si v průběhu zápasu vyzkoušet nové způsoby přihrávek, zejména v našem útoku. Zápas se tak dohrál již v naší režii a vyhráli jsme 66:14.

Naše herní převaha zajistila, že obě sobotní utkání proběhla v poklidnějším tempu s nízkým počtem osobních chyb a výrazně se tak jejich průběh odlišoval od nedávných, dramatičtějších zápasů našich svěřenců U12 s Jabloncem, Jičínem a Trutnovem. Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží pochvalu za koncentrovaný výkon v průběhu obou utkání a rodičům a sourozencům hráčů děkujeme za podporu.

Do dalšího zápasu nastoupí U12 proti Ústí nad Orlicí, a to na jejich palubovce dne 7. ledna 2023.

Tento víkend čekal náš tým U17 “A” poslední výjezd v tomto kalendářním roce. Obě utkání jsme hráli v hlavním městě, kdy v sobotu na nás čekal tým BA Sparty Praha a v neděli Jižní Supi. Oba týmy byly v tabulce za námi, takže jsme chtěli v obou zvítězit. Značná ztráta byla nemoc kapitána Radima Jancura, který herně i psychicky na hřišti chyběl.

BA Sparta Praha – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 93:66 (22:20, 45:33, 68:47)

Do utkání se Spartou jsme vstoupili velmi špatně. Nechali jsme soupeře inkasovat jednoduché body a my jsme se nedokázali v úvodních minutách chytit. Ke konci první čtvrtiny se nám podařilo náskok stáhnout na dva body. Ve druhé čtvrtině jsme se soupeřem jakž takž drželi krok, ale na obranné polovině jsme hráli mizerně. Obzvlášť jsme nedokázali ubránit dva nejlepší hráče soupeře, kteří dali dohromady 68 bodů! Naši hráči na perimetru absolutně selhali v obraně a to byl hlavní důvod tak vysoké porážky. Na útočné polovině jsme hráli velmi zmateně hlavně kvůli tomu, že nejsme sehraní. Ono když nás chodí na trénink v průměru 7 lidí, tak se moc muziky dělat nedá.

Soupeř zaslouženě vyhrál a nám ukázal, že před námi stojí ještě těžká půlka sezony.

Jižní Supi – BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:53 (28:18, 39:34, 49:44)

Jižní Supi měli být značně slabším soupeřem už jen proto, že před utkáním byli předposlední v tabulce. V prvním střetnutí jsme je navíc porazili. Bohužel se nám ale opět nedařil vstup do utkání a nechali jsme si za první čtvrtinu vstřelit 28 bodů! V druhé čtvrtině jsme výrazně zlepšili obranů a stáhli jsme náskok na 5 bodů. Ve třetí čtvrtině se skóre stále přehupovalo ze strany na stranu a nebyli jsme schopni soupeře dotáhnout. Před poslední čtvrtinou jsem klukům dal jasný pokyn: nechte tam všechno a pojďme vybojovat vítězství. Naši borci se ale absolutně nedokázali vyhecovat a soustředit na výkon a soupeř nás v poslední čtvrtině jasně přehrál svojí bojovností a chtíčem si jít za vítězství. Naši borci hráli jako by jim bylo jedno, že prohrávají s jasně slabším soupeřem. Jižní Supi si připsali další zaslouženou výhru a my se máme před Vánocemi nad čím zamyslet.

7. 12. 2022

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 66:45 (20:12, 40:28, 46:39)

Sokol Hradec Králové: BK NAPOS Vysoká nad Labem 56:36 (6:11, 32:17, 42:30)

V sobotu sehrálo naše družstvo U11 dva zápasy proti Sokolu Hradec Králové. Hradecké lvice vstoupily do zápasu mnohem dravěji než naši svěřenci a v poločase jsme prohrávali o 12 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám dařilo naše soupeřky přehrávat, byli jsme důraznější v obraně a dařilo se nám i více úspěšně zakončovat. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 7 bodů a do závěrečné čtvrtiny jsme šli s tím, že výsledek utkání ještě zkusíme otočit. V poslední čtvrtině nám však dal soupeř díky naší nedůrazné obraně a našim chybám při rozehrání míče několik jednoduchých košů a výsledkově nám odskočil na výsledných 66:45.

Druhé utkání se nám podařilo zahájit lépe než hradeckým lvicím, v první čtvrtině jsme byli na hřišti lepším týmem a díky tomu jsme v úvodu zápasu vedli. Ve druhé čtvrtině se situace na hřišti bohužel otočila, soupeřky přitvrdily v obraně a dařilo se jim díky naší slabší obraně lépe zakončovat, v poločase jsme prohrávali o 15 bodů. Ve druhém poločase se náš výkon na hřišti zlepšil, ale s bodovým náskokem hradeckých lvic jsme již nebyli schopni nic zásadnějšího udělat a druhé utkání skončilo s výsledkem 56:36.

I přes naše prohry je zapotřebí ocenit bojovnost našich nejmladších svěřenců v sobotním zápase, kteří od září udělali jak v individuálních tak i v týmových dovednostech basketbalu velký pokrok. Velké poděkování patří i rodičům, kteří přišli naše hráče a hráčky podpořit. Zápasy trenérům ukázaly, že v dalších trénincích se musíme více zaměřit na zlepšení osobní obrany a na přesnější přihrávky.

Další zápas bude naše družstvo U11 hrát již v novém roce 2023, a to 15. ledna ve Vysokém Mýtě.