17. 4. 2024

U15 v předposledním kole sezóny vyzvali na domácí půdě BA Lynx Liberec. Bohužel jsme byli oslabení o dva klíčové hráče, ale i přesto jsme chtěli jít pro výhru.

Liberec od první minuty zápasu nastavil vysoké tempo hry. Naši hráči se nemohli pořádně prosadit a v obraně jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř trestal. Po špatné první polovině, kterou jsme prohráli 20:37, jsme chtěli ukázat co v nás je…

Ve druhé půli jsme začali dobře a podařilo se dát pár jednoduchých košů, ale soupeř se nenechal unést a vždy si skóre opět pohlídal. Naše největší chyba byla na obraném doskoku, kdy soupeřova agresivita na doskoku znamenala na každý útok o dva pokusy na víc pro soupeře. Náš útok nebyl takový jaký bychom si představovali a nedokázali jsme se dostat do jednoduchých situací. Soupeř si zaslouženě připsal vítězství 42:72.

Druhé utkání bylo skoro identické jako první, soupeř byl nadále velmi aktivní a jednoduše si oba zápasy vybojoval.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U15
9. 4. 2024

V neděli byly na programu ve Vysoké další zápasy našich U12 proti Turnovu, kteří ještě neprohráli jediné utkání, ale i tak jsme jim dali co proto.

První utkání jsme začali jednoduchým košem hned po rozskoku, ale soupeř se nenechal zaskočit a hned se vrátil do hry jejich agresivní obranou a kvalitním doskokem. druhé šance, které soupeř proměňoval byly hlavním důvodem, proč si po dobu celého zápasu pomalu a jistě navyšovali vedení. V poločase jsme ztráceli 15 bodů na hosty, ale nevzdali jsme se a do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře v obraně, bohužel v posledním dějství se soupeř vzpamatoval a vrátil se ke své hře a zápas pro nás skončil prohrou

V druhém utkání jsme ukázali charakter a to, že jsme důstojný protivník. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a proměňovat střely za 3 body, ale kvůli zbytečným chybám v obraně soupeř dával jednoduché koše, ale i přesto jsme byli ve vedeni 22:20. V třetí čtvrtině se soupeř rozjel a dostal se do vedení 35:45. V poslední čtvrtině byl k vidění velký návrat našeho týmu a bojovalo se do poslední sekundy. Bohužel soupeř dokázal udržet chladnou hlavu a připsal si i druhé vítězství 58:60.

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U12
9. 4. 2024

6.4. jsme se vydali na náročné utkání do sousedních Pardubic, se kterými jsme v prvním duelu dvakrát prohráli. Od prvního střetnutí uplynula spoustu času a my jsme se posunuli o velký kus a chtěli jsme ukázat co v nás je.

 

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám hned po rozskoku skórovat a poté hrát rychle dopředu. V obraně se furt opakovali stejné chyby, když jsme nedávali pozor, tak soupeř dobře sbíhal do bedny a měl z toho lehké koše. I přes chyby jsme hráli agresivně na útočné polovině a dařilo se proměňovat těžké nájezdy. V poločase jsme prohrávali 33:27. V druhé půli jsme přitlačili na obrané polovině a měli jsme z toho dobré zisky zakončené rychlým protiútokem a dostali se do vedení. Do poslední čtvrtiny jsme šly s vedením a dařilo se nám udržet tempo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 65:57.

 

Druhé utkáni jsme začali dobře a do poločasu jsme si drželi náskok, ale poté nám došly síly a soupeř hrál furt agresivně a dostal se do velkého vedeni, které postupně navyšoval a nakonec jsme prohráli 67:30

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
24. 3. 2024

Poslední hrací víkend v březnu jsme odehráli jedno utkání na sousední palubovce v Hradci se Sokoli. V posledním duelu jsme s nimi prohráli velkým rozdílem.

Soupeř byl poznamenán marodkou, ale i přes to jsme čekali náročný zápas. Náš tým přijel v plném počtu a proto jsme chtěli hrát agresivně v obraně a rychle do útoku. Vstup do zápasu pro nás nebyl optimální, protože soupeř hrál zónovou obranu, po timeotu jsme si se zónou věděli poradit a dokázali se prosadit z podkoše. První čtvrtinu jsme vyhráli 12:8 a ve druhém dějství jsme přitlačili v obraně a dařilo se nám lehce skórovat z protiútoku. I přes velké množství minutých košů z bezprostřední blízkosti jsme měli zápas pod kontrolou a poločas vyhráli 32:23. V druhé polovině jsme ztratili koncentraci v obraně, ale i přesto jsme si dokázali pohlídat skóre a dotáhli jsme zápas do vítězného konce 63:47.

 

Posted in Menu, NOVINKY, U15
20. 3. 2024

V sobotu bylo k vidění pěkné utkání v NAPOS Aréně, kdy jsme na domácí palubovce přivítali Týniště nad orlicí.

První zápas jsme začali dobře a hráči plnili pokyny trenéra. Dařilo se nám hrát rychle dopředu a být agresivní v obraně. Druhá čtvrtina byla ukázkou jaký basket bychom chtěli hrát. Soupeři jsme utekli a do druhého poločasu šli s bodovým polštářem. Zápas jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce 57:46.

Druhé utkání bylo v podobném průběhu jako přechozí až na velké množství chyb na naší straně, zejména porušování pravidel o krocích. Toto nás stálo pár jednoduchých protiútoků, ale i přes to jsme celý zápas měli pevně v rukou. Hráči ukázali jejich zlepšení v individuálních dovednostech a zaslouženě vyhráli i druhý zápas 59:46

Posted in Menu, Mládež, NOVINKY, U14
19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.
12. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli dva zápasy na Palubovce SŠB Pardubice, kteří jsou ve středu tabulky. Náš tým vyjel v plné síle a chtěli jsme urvat první vítězství.

První zápas jsme zaspali začátek zápasu a soupeř se dostal do vedení jednoduchými nájezdy. Po prvním střídání jsme se vrátili do hry a přitlačili na soupeře. Kvůli špatnému začátku soupeř v poločase vedl o 20 bodů. Ve druhém poločase byl vidět úplně jiný tým. Přitlačili jsme v obraně a dařilo se nám zakončovat po hoď a běž akcích. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale nedokázali jsme stáhnout náskok z prvního poločasu a proto jsme prohráli 46:28.

Věděli jsme, že můžeme hrát vyrovnaněji a proto jsme do druhého zápasu chtěli zlepšit obranu a přihrávky na útočné polovině. A obrana se nám v první půli povedla a první čtvrtinu jsme po skvělém bojovném výkonu vyhráli 12:7. Bohužel pro nás se naše zakončování zastavilo a poté jsme do konce zápasu nebyli schopni trefit skoro nic a soupeř si pomalinku a jistě převzal vedení. I přes naší absenci na útočné polovině, tak jsme furt tvrdě bránili a bojovali do poslední minuty. Zápas skončil 37:21 pro domácí SŠB PCE.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
5. 3. 2024

Naši nejmladší odehráli  další dva zápasy v sousedním Hradci Králové s tamními sokoli, kteří se drží v první čtveřici lídrů soutěže.

Oba zápasy se vyznačovaly stejným průběhem. Kdy po vyrovnané první čtvrtině se soupeř dostal do vedení které si postupně navyšoval. Náš tým se špatně vracel do obrany a soupeř toho využil jednoduchými koši. I přes rychlou a tvrdou hru se naši svěřenci nevzdávali a předvedli bojovný výkon. Soupeř vyhrál oba zápasy velkým rozdílem, ale i přesto máme z pokroku našich hráčů dobrý pocit a s každým zápasem se zlepšujeme. Většina našich hráčů našeho týmu je mladších a proto věříme, že v budoucnu se dostaví výsledky a chtěná vítězství. Děkujeme rodičům za podporu.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
4. 3. 2024

V sobotu 2.3. jsme se vydali na zápasy do Svitav, kteří si ještě nepřipsali žádnou porážku, ale i přesto jsme tam jeli plní naděje a chutě zvítězit.

Do prvního utkání jsme vstoupili slibně a podařilo se nám hrát náš systém díky kterému jsme dokázali dávat jednoduché koše, ale soupeřův rychlý protiútok byl nad naše síly. Kvůli naší nepozornosti v obraně se náš protivník dostával lehce do koše a první čtvrtinu nakonec ovládl. Druhá čtvrtina utkání byla o něco lepší a dařilo se v útoku, ale soupeř pokračoval jejich tempu a poločas byl jejich režii. Druhá polovina přinesla pár pěkných akcí na naší straně, ale v obraně jsme pořád dělali chyby na doskoku a soupeř toho využil a pomalu a jistě si navyšoval vedení. Zápas skončil 107:65 pro hosty.

Druhé utkání jsme začali velmi špatně a nedařilo se nám skórovat, ale po oddechovém času jsme se vrátili do hry a začalo se dařit. Bohužel soupeř dominoval na doskoku a nedařilo se nám je zastavit. Celý zápas si hlídali vedení a a dotáhli ho do vítězného konce a my si bohužel připsali druhou porážku 70:36.

 

Posted in Menu, NOVINKY, U14
22. 2. 2024

Nadstavbová fáze skupiny B juniorské ligy je v plném proudu. Náš cíl je jasný: udržet ligu
U19 na příští rok. Tento víkend nás čekala zatím dvě nejdůležitější utkání v této sezóně.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Lions Jindřichův Hradec – 93:68 (21:15, 44:32, 71:46)
Toto utkání pro nás bylo nejdůležitější, protože Lions se na nás tlačí ze spoda tabulky a
bojujeme s nimi o místo udržení v lize U19. Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a
podařilo se nám chopit se vedení, které jsme si udrželi až do konce utkání. Bojovnost hrála
taky v náš prospěch, kdy jsme hlavně v obraně nedovolili soupeři jednoduché body a díky
ziskům jsme mohli dávat koše z rychlých protiútoků. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kdy se
nám podařilo odskočit na náskok 25 bodů a zbytek utkání jsme mohli dohrát s klidnou
hlavou. Toto utkání nás posunulo krůček blíž k udržení ligy U19.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 93:88 (21:14, 43:39, 60:53, 77:77)
Utkání se soupeřem, kterého jsme ještě v této sezóně neporazili. I přes to jsme šli do utkání
s cílem ho vyhrát. Vstup do utkání byl opět na jedničku. Podařilo se nám agresivní obranou
znepokojit soupeře a my jsme dokázali skórovat z rychlých protiútoků. Celé utkání jsme si
drželi vedení, ale Kolín neustupoval a stále se držel rozdílu 10 bodů. Zvrat pak přišel v
poslední čtvrtině, kdy naši hráči trochu polevili a Kolín toho využil. Vš vyústilo v poslední
minute, když se kolínští hráči díky trojce v posledních 30 vteřinách dostali do vedení 74:77.
Náš tým ale spasil kapitán Radim Jancur, který dal 13 vteřin před koncem těžkou trojku z
rohu a poslal nás tak do prodloužení. V prodloužení jsme byli již jasně lepším týmem a
podařilo se nám vybojovat extrémně důležité vítězství.

Posted in Menu, U19