11. 9. 2023

Mladí basketbalisté z Vysoké se minulý víkend zúčastnili vzrušujícího mezinárodního turnaje kategorie U12, který se konal v Holicích. Soutěžili proti týmům z Přelouče, Holic, Litomyšle a MKS Strzelce Opolskie, a přestože výsledky nebyly vždy v jejich prospěch, ukázali velkou oddanost a bojovnost.

Sobota přinesla dva zápasy pro náš tým. I přes tvrdou práci na hřišti, se nám nepodařilo překonat své soupeře, a zápasy skončily prohrou. Nicméně, i přes nepříznivé výsledky si hráči a trenéři odnesli cenné zkušenosti a připravovali se na nedělní zápasy.

Nedělní den přinesl napínavé střetnutí s týmem z Přelouče. Hráči Vysoké se prezentovali vynikajícím výkonem. Až do samého závěru bylo utkání velmi vyrovnané. Bohužel, i přes jejich snahu a srdnatý výkon, nedokázali Přelouč porazit, a zápas skončil prohrou s rozdílem pouhých pěti bodů.

Poslední utkání turnaje bylo proti silnému polskému týmu, MKS Strzelce opolskie. Polský tým předvedl svou kvalitu a dosáhl výrazného vítězství. I přes tuto prohru v závěrečném utkání byli trenéři a hráči  vděční za příležitost zúčastnit se mezinárodního turnaje a získat cenné zkušenosti z takovýchto náročných zápasů.

I přes výsledky na turnaji, může být tým hrdý na svůj výkon. Tento turnaj jim poskytl nejen možnost soutěžit na mezinárodní úrovni, ale také ukázal, na čem je třeba pracovat a zdokonalovat se.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
11. 9. 2023

V sobotu 9. září se v naší hale ve Vysoké nad Labem uskutečnil další ročník přípravného basketbalového turnaje MK-STAV CZ CUP, tentokrát pro mladé basketbalisty ve smíšené kategorii U14. Turnaje se zúčastnily tradičně 4 celky. Kromě domácího týmu přijali naše pozvání mladí hráči a hráčky SKB Česká Třebová, BK TJ Turnov a ligového BC Kolín. Čekaly nás pěkné zápasy se zajímavými soupeři.

Vysocká hala byla opět zaplněna rodiči, kteří podporovali své ratolesti. Celkové prvenství si zaslouženě po suverénních výkonech odvezl tým BC Kolín, druhé místo putuje do Turnova a třetí do České Třebové! Na domácí celek tentokrát přes nespornou snahu zůstala bramborová medaile. Soupeři byli holt lepší a nad naše síly, což je ale ta největší motivace do dalšího tréninku. Důležitější než výsledky však byla možnost si opět po prázdninách zahrát basketbalový zápas, užít si hru, posbírat nové basketbalové zkušenosti. 6. ročník MK-STAV CZ CUP se k radosti všech opět uskutečnil v naší krásné vysocké hale a vydařil se. Děkujeme všem hráčkám a hráčů za předvedené výkony a perfektní basketbalový den, proto se již nemůžeme dočkat začátku nové sezóny, která klepe na dveře.

Za podporu letošního ročníku děkujeme Martinu Kolomému a jeho společnosti MK-STAV CZ a společnosti DECATHLON Hradec Králové.

Výsledky:

BK NAPOS – SKB Česká Třebová 30:62

BK NAPOS – BC Kolín 17:60

BK BK NAPOS – BK TJ Turnov 22:48

 

Nejlepší hráčka BK NAPOS: Nikola Vodičková

Nejlepší hráčka SKB Česká Třebová: Kristýna Lukešová

Nejlepší hráč BC Kolín: Michal Skořepa

Nejlepší hráč BK TJ Turnov: Vít Kysela

Konečné pořadí:

  1. BC Kolín
  2. BK TJ Turnov
  3. SKB Česká Třebová
  4. BK NAPOS Vysoká nad Labem

Za pořadatele turnaje: Marek Trejtnar

Posted in Menu, NOVINKY, U14
11. 9. 2023

Tým starších minižáků se v sobotu 9.9. zúčastnil přípravného turnaje v Týništi, kde startovalo dalších 5 týmů. V základní skupině jsme nejdřív podlehli budoucím vítězům z Náchoda 31:40 a následně přehráli jednoznačně Novou Paku v poměru 55:16. Z druhého místa ve skupině jsme tedy narazili na vítěze druhé skupiny z Lomnice nad Popelkou.

Ač byl soupeř fyzicky mnohem vyspělejší tak se ho kluci a holky Naposu vůbec nezalekli a odehráli s ním skvělé utkání ve vysokém tempu. Zápas nakonec skončil remízou 45:45, po které následoval netradičně šestkový rozstřel. Ten bohužel vyzněl pro soupeře a tak nás čekal zápas o 3. místo. V něm jsme dokázali zvítězit se Sokolem Stežery 58:30!

Pochvalu zaslouží celé družstvo (9 statečných), které odehrálo za jeden den hned 4 zápasy a to ve velkém vedru. I přesto tým bojovnost a radost ze hry neopustily, za což mu byly odměnou bronzové medaile.

Posted in Nezařazeno, U13
12. 6. 2023

Jižní Supi vs. BK Napos Vysoká n. Labem – 57:72 (10:24, 21:41, 38:55)

BK NAPOS Vysoká n. labem vs. Jižní Supi – 72:71 (22:19, 35:29, 54:48)

V sobotu jsme vyjeli na nepřátelskou palubovku pražských Supů, proti kterým jsme hráli už v sezóně s U17, ale v jiném složení. Do zápasu jsem nastoupili s velkou energií a dokázali si ji udržet po celý zápas. Soupeř měl velký problém překonat naší zónovou obranu a nedařilo se jim zakončovat z podkoše. Náš tým od první minuty předváděl kvalitní obranou hru a v útoku se nám dařilo za trojkovou čárou. Zápas skončil rozdílem 15 bodů.

V neděli jsme vstoupili špatně do zápasu, ale po rychlém prostřídání jsme se opět chopili kormidla a celý zápas jsem si hlídali vedení. I přes pár úseků v obraně jsme se nedostali do vyrovnané situace a zápas si pohlidáli.

Posted in Menu, NOVINKY, U19
20. 4. 2023

BVK Holice: BK NAPOS Vysoká nad Labem – 74:61 (19:10 35:19 50:43)        

BVK Holice: BK NAPOS Vysoká nad Labem – 68:40 (24:10 27:14 49:29)

V sobotu dopoledne hráli naši nejmladší dva zápasy proti BVK Holice. Jednalo se o závěrečná utkání před utkáním Final Four. Náš soupeř vstoupil do utkání aktivněji a od začátku si udržoval bodový náskok, který v polovině prvního zápasu dosahoval 16 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo našeho soupeře z Holic přehrávat a aktivní hrou jsme snížili bodový rozdíl až na 7 bodů. V závěru utkání se nám bohužel v našem náporu pokračovat nepodařilo, soupeř náskok udržel a Holice vyhráli 74:61.

Druhý zápas v podstatě kopíroval vývoj toho prvního, soupeř si na začátku vypracoval náskok, který se mu podařilo postupně navyšovat a druhé utkání družstvo z Holic vyhrálo 68:40. Soupeři se dařilo těžit z našich zbytečných chyb zejména při rozehrávání míče, nedařilo se nám rovněž se prosazovat v podkošové hře. Právě na přihrávky a na obranu 1:1 se zaměříme v následujících tréninkových jednotkách. I přes naše chyby trenéři oceňují kolektivní a bojovný výkon družstva týmu. Do zápasů se nám rovněž podařilo zapojit i nové hráče, kteří začali s týmem trénovat teprve před několika měsíci a začali se tím aktivně připravovat na další zápasy.

Závěr sezóny našich nejmladších bude zakončen závěrečným turnajem o 9.-12. místo Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva, který se 6. května uskuteční na domácí palubovce, ve Vysoké nad Labem.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
5. 4. 2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem : BK Loko Trutnov „B“ 60:39 (6:11, 20:20, 44:25)

V sobotu 1. dubna hrálo naše družstvo U12 v Jičíně závěrečný turnaj o 1.-4. místo v rámci Smíšeného východočeského přeboru mladšího minižactva. Po zápasech se všemi soupeři ze skupiny jsme vstupovali do závěrečné fáze na druhém místě. Do úvodního utkání o postup do finále jsme nastoupili proti družstvu děvčat z Trutnova, které do té doby drželo třetí místo v tabulce.

Vstup do zápasu se nám bohužel nepovedl, kvůli naší nedůslednosti jak v obraně tak i v útoku jsme po první čtvrtině prohrávali o 5 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme naši obranu zlepšili, lépe a důrazněji jsme zakončovali a první poločas tak skončil vyrovnaným výsledkem 20:20. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo soupeřky z Trutnova jednoznačně přehrávat a během osmi minut jsme si vytvořili již bezpečný, devatenáctibodový náskok. V poslední čtvrtině jsme náš náskok již kontrolovali a naše výhra 60:39 nám zajistila postup do odpoledního finále.

BSK TJ Jičín : BK NAPOS Vysoká nad Labem 80:57 (27:8, 48:20, 70:38)

Do finálového zápasu jsme nastoupili proti Jičínu, který v prvním utkání s převahou zvítězil nad družstvem z Jablonce nad Nisou. Díky našemu sledování dopoledního utkání Jičína proti Jablonci jsme věděli, že pro vývoj utkání bude zásadní, jak se nám podaří ubránit klíčovou hráčku Jičína, která se v útoku nejvíce prosazovala.

Do utkání jsme ale bohužel nevstoupili dobře, přes důraznou obranu Jičína se nám nedařilo úspěšně zakončovat, dělali jsme zbytečné chyby při rozehrání míče a soupeř naše i drobné chyby tvrdě trestal úspěšným zakončením. Při hře se nám bohužel zranila i naše kapitánka, což výkonu našeho družstva také nepomohlo. V poločase jsme s domácím Jičínem již prohrávali 48:20. V šatně jsme si řekli, že ve druhém poločase ještě zabojujeme a budeme se snažit nepříznivé skóre minimálně korigovat. Ve druhé polovině zápasu jsme naši hru opravdu zlepšili, lépe jsme bránili a dařilo se nám i lépe zakončovat. Druhou polovinu utkání jsme s Jičínem sehráli minimálně vyrovnaný zápas a náskok Jičína se nám ve druhé polovině podařilo o trochu snížit a nakonec nás Jičín porazil 80:57. Hra Jičína byla založena více na individuálním útoku, nám se dařilo zejména ve druhé polovině zápasu kombinovat a určitě jsme ukázali týmovější hru.

Podařilo se nám tak vybojovat výborné druhé místo ve východočeském přeboru skupiny U12 VP II. Velmi oceňujeme bojovný a týmový výkon našeho družstva, a to hlavně ve druhé polovině obou klíčových zápasů. Obě utkání v Jičíně jasně ukázala, že od začátku sezóny, tj. od záři 2022 se všichni hráči U12 velmi zlepšili, a to jak v individuálních basketbalových dovednostech, tak hlavně v týmové hře a v přihrávkách na útočné polovině hřiště.

Velmi děkujeme rodičům a sourozencům, kteří strávili v podstatě celou sobotu v hale v Jičíně, jejich hlasitá podpora přispěla k výborným výkonům našeho týmu.

Pro úplnost je nutno ještě dodat, že v boji o třetí místo naši hráči hlasitě podporovali družstvo z Jablonce n. Nisou, kterému se nakonec podařilo nad hráčkami z Trutnova vyhrát.

Posted in Menu, NOVINKY, U12
28. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Jiskra Havlíčkův Brod 55:45 (11:13, 17:27, 34:35)

BK NAPOS Vysoká nad Labem: TJ Jiskra Havlíčkův Brod 45:40 (16:9, 29:21, 37:28)

V sobotu sehrál náš tým nejmladších dětí U11 ve Vysoké dva zápasy proti družstvu z Havlíčkova Brodu. Do začátku utkání jsme bohužel nevstoupili dobře, soupeř trestal naše špatné rozehrávky a nedařilo se nám důsledně bránit pod košem. V polovině utkání jsme proto prohrávali o 10 bodů. Ve druhé polovině zápasu se nám díky důslednější obraně a aktivnější hře v útoku podařilo vývoj utkání otočit v náš prospěch a první utkání jsme díky dobře odehranému druhému poločasu vyhráli 55:45.

Ve druhém utkání se nám dařilo od začátku udržovat několikabodový náskok a na začátku poslední čtvrtiny jsme vedli o 9 bodů. V závěru utkání náš soupeř z našeho náskoku několik bodů ukrojil, konečné vítězství 45:40 jsme již ale měli pod kontrolou. Na naší hře hlavně oceňujeme bojovnost hráčů a zvrat vývoje prvního utkání v náš prospěch. Nadále však budeme muset na trénincích zapracovat na lepším rozehrání míče, na důslednější obraně a na obranných i útočných doskocích.

Rodičům, kamarádům a sourozencům hráčů děkujeme moc za podporu, která nesporně přispěla k oběma výhrám.

Do dalšího zápasu nastoupí naši nejmladší proti družstvu z Holic, a to na jejich palubovce dne 15. dubna 2023.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
24. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 38:49 (4:13, 16:23, 25:32)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SKB Česká Třebová – 36:48 (4:8, 12:21, 24:36)

V sobotu jsme odehráli dvě utkání proti družstvu České Třebové v zápase jsme si vytyčili jasné cíle a to konkrétně udržet soupeře bez útočných doskoků a v útoku se snažit hrát rychle dopředu. V obou utkáních mi chyběla radost za hry chuť vítězit a podle toho to také vypadalo ve většině souboj jsme byli pozdě, nad vodou nás držela individuální hra 1v1. Bohužel na soupeře to nestačilo.

Posted in Menu, NOVINKY, U14
23. 3. 2023

BK Přelouč vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 116:21 (35:2, 63:8, 93:17)

BK Přelouč vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 99:32 (21:8, 51:14, 80:18)

V neděli se naše U11 vydali na utkání do Přelouče. Tým byl oslaben o čtyři nejlepší střelce, kteří hráli ten den se staršími. Kvůli oslabení jsme nedokázali udržet tempo s rychlou a agresivní Přeloučí, ale i tak jsme od začátku do konce bojovali. První zápas skončil 116:21 pro domácí. V druhém uktání jsme dokázali zlepšit obranu i útok, ale ani to nestačilo na domácí a i druhé utkání jsme prohráli 99:32. Trenéři hodnotí utkání kladně, protože měli šanci ukázat svůj potenciál mladší hráči.

Posted in Menu, NOVINKY, U11
23. 3. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Nová paka – 80:23 (13:9, 37:15, 59:19)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Nová Paka – 105:18(35:8, 58:10, 80:14)

V neděli 19.3. jsme na naší palubovce přivítali Sokol Novou Paku. V posledním kole základní fáze jsme dvakrát porazili posledního z tabulky. Obě utkání jsme od začátku do konce udávali tempo hry. Herní výkon se každým zápasem zlepšuje a i přes týmovou hru našich U12 Pavel Samek dokázal dát v druhém zápase 31 bodů, které si vysloužil kvalitní obranou. Tým hrál v počtu deseti hráčů a hráček a udržel nasazení do poslední minuty, protože se nám poprvé podařilo přesáhnout hranici sta bodů.

Družstvo se připravuje na finálový turnaj Final4, kde se utkají o medaile. Turnaj se odehraje ne venkovní palubovce v Jičíně. V semifinále se utkáme s Trutnovem, kterému se podařilo nás jednou porazit rozdílem tří bodů. Máme jim co vracet…

Posted in Menu, NOVINKY, U12