19. 3. 2024
BK NAPOS Vysoká – BSK Jičín 47:32 a 36:34
V prvním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6.  až 9. místo jsme hostili na domácí palubovce holky z Jičína. Ač byl Jičín oslaben o svoji klíčovou hráčku Vitíkovou, stejně se prezentoval sehraným dojmem a zejména v defenzívě praktikoval agresivní a velmi těsnou obranu, která nám dělala problémy. Hned od začátku prvního matche bylo zřejmé, že zápasy budou hodně vyrovnané a obrany budou dominovat nad útoky (po první čtvrtce 8:6). V druhé kvartě jsme soupeři mírně odskočili, z čehož se rekrutovalo naše poločasové vedení 22:13. I třetí a čtvrtou část jsme ovládli (vždy o 3 body) a nakonec si dokráčeli celkem s přehledem k výhře o 15 bodů. I druhý zápas začal vyrovnaně a soupeře jsme v první části ve skóre spíš doháněli. Nakonec se nám to podařilo a první čtvrtku jsme urvali 11:9. Do poločasu jsme pak vedení navýšili na 7 bodů. V druhé půlce se ovšem začala naplno projevovat naše užší rotace a únava klíčových hráčů, čehož soupeř využil a začal rozdíl ve skóre postupně stahovat. Poslední kvartu už nám došla šťáva úplně a nebyli jsme v podstatě schopni vstřelit koš (poslední část 3:9). Soupeř na tom v zakončení naštěstí nebyl o moc lépe, a tak se nám nakonec povedlo uhájil a doslova vydřít druhou výhru, tentokrát o 2 body! Velkou pochvalu, hlavně za pevnou obranu, zaslouží celý tým. Z individualit je pak třeba vyzvednout Petra F., který dal spoustu důležitých košů a zároveň neskutečně makal v obraně…v 2. matchi pak zahrála výborně Terka H.