3. 4. 2024

BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 50:66 (9:19 22:32 33:49)
BK Loko Trutnov : BK NAPOS Vysoká nad Labem 58:64 (19:16 30:30 40:52)

V sobotu sehrál náš tým U12 v Trutnově dva zápasy proti tamnímu družstvu děvčat. Od začátku
prvního zápasu jsme hře udávali tempo, dařilo se nám dobře kombinovat v útoku a celkově jsme měli
po většinu zápasu hru pod kontrolou. Postupně se nám dařilo náš náskok navyšovat a nakonec jsme
vyhráli o 16 bodů.
Začátek druhého zápasu se nám však úplně nepovedl, Trutnovu se navíc během první čtvrtiny
podařilo dát pět tříbodových košů a po první čtvrtině Trutnov vedl 19:16. Ve druhé čtvrtině jsme
postupně náskok Trutnova stáhli a poločas končil remízou 30:30. Ve třetí čtvrtině se nám zejména
díky lepší obraně a rychlým kombinacím v útoku podařilo Trutnovu bodově odskočit o 12 bodů a do
poslední čtvrtiny jsme nastoupili s tím, že si již náskok udržíme a dohrajeme „na jistotu“. Bohužel ale
díky našim několika nepřesným přihrávkám a naší nižší koncentraci v obraně se trutnovským
děvčatům podařilo postupně náš náskok snížit a závěr utkání tím i zdramatizovat, minutu před
koncem jsme vedli již jen o 3 body. Po oddechovém čase jsme se dokázali na závěr utkání znovu
zkoncentrovat a nakonec jsme vyhráli o šest bodů 58:64.
Celkově jsme byli v obou utkáních lepším týmem, který dokázal dobře kombinovat v útoku a účinně
bránit jedna na jedna. V obraně nám působily problém v podstatě dvě hráčky, které se prosazovaly ve
hře 1:1 a poměrně úspěšně zakončovaly i střely ze střední vzdálenosti (Trutnov dal ve druhém zápase
8 tříbodových košů). Bohužel jsme se nevyvarovali řadě zbytečných chyb, a to hlavně při rozehrání
míče a při nepřesném a ukvapeném přihrání míče, tyto situace tak často končily ztrátou míče.
Naše družstvo U12 si každopádně zaslouží velkou pochvalu za koncentrovaný a týmový výkon
v průběhu obou utkání a rodičům moc děkujeme za hlasitou podporu.
Do dalšího zápasu nastoupí naše družstvo U12 proti Turnovu, a to na domácí palubovce dne 7.