9. 4. 2024
BK NAPOS Vysoká – Basketbal Lomnice n/P.  36:64 a 49:50
V posledním dvojkole nadstavbové skupiny VP I o 6. až 9. místo jsme přivítali v hale ve Vysoké smíšený tým z Lomnice. Lomnice měla už na první pohled fyzickou převahu, když zejména duo Fedor a Pěnička vypadalo díky své postavě nebranitelně. Začátek prvního utkání nám možná i kvůli přehnanému respektu nevyšel a soupeř ovládl první čtvrtku 16:4. Druhá část už byla hodně vyrovnaná a soupeř ji vyhrál pouze o bod (15:14). Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu a soupeř nám odskočil už na pohodlný 20ti bodový náskok (po 3. kvartě 25:45). V poslední části už se zápas jen dohrával a Lomnice ještě navýšila náskok na konečných 28 bodů. 2. zápas byl ovšem jiný šálek kávy. Náš tým odhodil přehnaný respekt a hned od začátku začal soupeři zle zatápět. Utkání bylo neuvěřitelně vyrovnané, o čemž svědčí výsledky jednotlivých čtvrtin – z našeho pohledu + 3, -5, + 2 a -1. V průběhu zápasu žádný tým nevedl o více než 5 bodů a i koncovka byla velmi těsná, když při stavu 49:50 jsme v posledních 20 vteřinách stříleli 2 trestné hody a 2x stříleli na koš z těsné blízkosti….všechny pokusy jsme bohužel těsně minuli a tak nám nezbyly než oči pro pláč (a že těch slziček bylo nepočítaně). I přes 2 prohry ukázal tým svoje srdíčko, obrovskou touhu po vítězství a oproti podzimu velké zlepšení ve všech herních činnostech. Velká škoda všech neproměněných střel z bezprostřední vzdálenosti od koše (a že jich bylo). Za 14 dní čekají tým poslední 2 zápasy v sezóně – final four o 5 až 8 místo, přičemž hned první bude opět proti Lomnici.

Posted in Nezařazeno