14. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 37:57 (7:16, 11:28, 21:38)

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Královští sokoli – 45:44 (16:10, 32:22, 39:38)

Ve 4. dvojutkání nás čekalo derby na domácí palubovce s Královskými Sokoly. První zápas jsme začali s přehnaným respektem, čehož soupeř využil a vybudoval si poločasové vedení o 17 bodů. Druhý poločas už byl úplně jiný příběh, když jsme začali podstatně lépe bránit a nedovolovali jsme soupeři jednoduché koše. Obraz hry se tedy vyrovnal, nicméně vzhledem k velkému manku už se nám zápas zachránit nepodařilo.

Druhý zápas jsme zahájili ve velkém stylu a k zlepšené obraně jsme přidali i lepší produktivitu v útoku. V poločase tak svítilo na tabuli skóre 32:22 v náš prospěch. Ve třetí kvartě na nás trochu dolehla vidina možné výhry, což nám svazovalo ruce a nechali jsme soupeře dotáhnout až na jediný bod (39:38 po 3. čtvrtině). Poslední čtvrtka pak nabídla víc než pohledný basketbal spíše tuhý boj, když sil už na obou stranách příliš nezbývalo a dát koš byl pro oba týmy téměř nadlidský úkon (tato čtvrtka skončila 6:6). Nakonec kluci a holky z Vysoké ukázali basketbalové srdíčko a urvali sladkou výhru pro sebe.

Velká pochvala patří celému týmu, který v sobě našel po minulých nepovedených zápasech v Lomnici vnitřní sílu a vůli po vítězství. Zvláště pak chci vyzvednout v útoku velmi produktivního Petra a v obraně neskutečně makající Sáru. Jen tak dál!

Posted in Menu, NOVINKY, U13