19. 12. 2023

V posledním předvánočním kole SOP U13 jsme v sobotu v domácí hale přivítali dosavadního lídra tabulky, tým BK Přelouč. Jelikož Přelouč čekala v neděli 2 těžká kvalifikační utkání o účast na MČR U13, nechal hostující trenér odpočívat 3 opory ze základní rotace, čehož jsme dokázali využít a urvat jedno cenné vítězství!

První zápas jsme začali ve vysokém tempu a šli po 6ti minutách do vedení 19:9, a ikdyž soupeř snížil 4 body v řadě, patřila první čtvrtka nám (19:13). I druhá kvarta skončila naší výhrou (28:21), když zejmena potence v útoku byla na naše poměry úžasná. Ve třetí části už nám trochu začala docházet energie (11:11), ale i tak jsme udrželi 13ti bodové vedení z poločasu. V poslední části byl soupeř o něco lepší, ale na víc než na zmírnění konečné porážky mu to nestačilo.

Druhý zápas začala Přelouč lépe a my jsme zpočátku jenom dotahovali. To se nám povedlo v půlce druhé kvarty (21:21), nicméně poločasového vedení o bod se ujala Přelouč. 3. čtvrtka se nám úplně nepovedla (11:18) a nakonec rozhodla o osudu celého zápasu. V poslední části už jsme soupeře marně doháněli, ikdyž minutu před koncem se nám povedlo stáhnout na pouhé 2 body. I přes porážku v 2. utkání jsme předvedli dobrý, bojovný výkon, když zejména v útoku byl vidět progres z poctivých tréninků. Jen tak dál!

Posted in Menu, NOVINKY, U13