1. 6. 2023

O víkendu čekaly náš “A” tým další důležitá utkání v baráži o 1. ligu. Tentokrát jsme se chystali na dvojičku s prvoligovým týmem GBA Sojky Pelhřimov. První utkání jsme předehrávali u nich v pátek večer, druhé utkání jsme pak hráli doma v sobotu od 16:00. 

GBA Sojky Pelhřimov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:70 (17:15, 32:28, 55:47)

Vstup do prvního utkání nebyl vůbec ideální. Navíc jsme se museli obejít mez Honzi a Vojty Mráze na perimetru, takže jsme celé utkání hráli pouze v 8 hráčích. Soupeř na nás vlítnul hladový po první výhře v baráži. My jsme se nemohli dostat do zápasového tempa a první tři čtvrtiny jsme tahali za kratší provaz. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 8 bodů a bylo už opravdu za pět minut dvanáct. Zkusili jsme v obraně postavit zónovou obranu, která na soupeře zafungovala a za celou čtvrtinu jsme inkasovali pouze 8 bodů. My jsme se naopak dokázali vzbudit v útoku a fantasticky otočit skóre na naší stranu. Utkání jsme naopak vyhráli o 7 bodů a naše vítězná série pokračovala.

Body a sestava: Andres – 18 bodů, Kiršbaum – 17 bodů, Mahler – 10 bodů, Baťa – 9 bodů, Sedmák – 8 bodů, Svojanovský – 6 bodů, Štěpán – 2 body, Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. GBA Sojky Pelhřimov – 89:67 (28:9, 44:21, 63:39)

Do nedělního utkání jsme vstoupili s výrazně větší koncentrovaností a lepší aktivitou a bylo to od první minuty znát. Celé utkání jsme kontrolovali tempo hry a hráli jsme krásný týmový basketbal. Hru zdobily skvělé přihrávky, individuální dovednosti a skvělá obrana. Utkání jsme nakonec vyhráli rozdílem 22 bodů a došli si pro 4. vítězství v řadě v baráži o 1. ligu.

Body a sestava: Sedmák – 31 bodů, Štěpán – 14 bodů, Baťa – 10 bodů, Mahler – 10 bodů, Andres – 9 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Zadražil – 2 body, Mráz bez bodu.

Poslední dvě utkání hrajeme tento víkend proti Radotínu v sobotu od 19:00 a proti Sokolu Pražském v neděli od 10:30. Obě utkání můžete sledovat na webu tvcom.cz.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
23. 5. 2023

O víkendu 20.-21. května začal vrchol sezony pro náš “A” tým v podobě báráže o 1. ligu. Muže čeká 6 kol ve 4-členné skupině, kde hraje každý s každým dvě utkání. Na začátek jsme dostali 2 pražské celky – papírově lepší Sokol Pražský a vítěze skupiny A BK Wolves Radotín.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Pražský – 77:73 (19:15, 37:42, 51:60)

V prvním utkání jsme doma přivítali nám už známý Sokol Pražský, se kterým jsme odehráli 2 utkání ve skupině B (1 výhra, 1 prohra). Vstup do utkání byl z naší strany velmi dobrý. Dokázali jsme proměnit několik jednoduchých střel a soupeři jsme nedovolili lehce skórovat. Ve druhé čtvrtině ale Sokol Pražský zabral a vzal si vedení na svojí stranu. Největší podíl měl na tom bývalý hráč KNBL Ondřej Kohout.

Po poločase jsme prohrávali o 5 bodů. Vstup do třetí čtvrtiny také nebyl podle našich představ. V obraně jsme nedokázali zastavit soupeře a v útoku jsme byli statičtí. Díky naší pasivní hře šel Sokol Pražský do poslední čtvrtiny s náskokem 9 bodů. Náš tým se ale nevzdal a od začátku jsme velmi tvrdou obranou soupeři nedovolili dát jednoduché koše. V útoku jsme navíc hráli zodpovědně a kolektivně, díky čemuž jsme lehce skórovali. Utkání bylo do koncovky velmi vyrovnané. Díky trojce Petera Sedmáka se nám podařilo vzít si vedení zpět na naší stranu. Pomyslný hřebíček do rakve byla další trojka Petra Andrese 4 vteřiny před koncem, která rozhodla utkání v náš prospěch.

Body a sestava: Mráz J. – 24 bodů, Sedmák – 16 bodů, Andres – 15 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Mahler – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Baťa – 1 bod, Štěpán , Zadražil a Mráz V. bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BK Wolves Radotín – 95:67 (26:16, 51:35, 73:50)

Začátek druhého utkání byl z naší strany trochu vlažnější než v sobotu. V prvních minutách jsme si už tradičně oťukávali soupeře. Nepříjmené pak bylo zranění Jana Mráze, který si v polovině první čtvrtiny podvrtnul kotník. I přes to jsme ale velmi kvalitní obranou nedovolili, aby se soupeř rozehrál. My jsme naopak kolektivní hrou kontrolovali tempo. Nejdůležitější část hry jsme odehráli v druhé polovině druhé čtvrtiny, kdy se nám podařilo zvýšit náš náskok na 15 bodů. Druhý poločas jsme už pak pouze navyšovali vedení a skvěle bránili. Za zmínku stojí určitě střelecká erupce Jirky Svojanovského, který 5 trojkami ponořil naděje soupeře na vyrovnané utkání.

Body a sestava: Svojanovský – 35 bodů, Sedmák – 16 bodů, Baťa – 13 bodů, Andres – 11 bodů, Mráz V. – 8 bodů, Mráz J. – 4 body, Kiršbaum – 4 body, Mahler – 2 body, Zadražil – 2 body, Štěpán bez bodu.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
10. 5. 2023

Náš “A” tým tento víkend čekal vrchol sezony v podobě finále 2. ligy. Soupeřem byl pro nás tým Sršni Písek “B”, který byl pro nás neznámý, protože celý rok hrál skupinu A. Finále se hrálo stejným systémem jako playoff: dvě utkání a postupuje ten, kdo bude mít lepší skóre.

Sokol Písek Sršni “B” vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 57:79 (14:27, 26:40, 46:60)

Vstup do sobotního utkání byl na jedničku. Dokázali jsme si vybudovat 9-ti bodové vedení, které jsme si drželi až do konce utkání. Díky skvělé obraně a dokokům jsme soupeři nedovolili snadné nájezdy v útoku. My jsme naopak na útočné polovině hráli velmi týmově a disciplinovaně. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a podařilo se nám na písecké palubovce zvítězit o 22 bodů.

Body a sestava: Sedmák – 19 bodů, Andres – 14 bodů, Mráz J. – 12 bodů, Mahler – 12 bodů, Mráz V. – 6 bodů, Štěpán – 5 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Baťa – 4 body, Kiršbaum – 2 body,

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Písek Sršni “B” – 102:53 (26:7, 53:25, 84:45)

Písecký tým přijel na nedělní utkání bez dvou klíčových hráčů. I přes to jsme ale nechtěli nic nechat náhodě a od začátku jsme na soupeře vlítli. Díky týmové hře a zodpovědné obraně jsme utkání rozhodli takřka v první čtvrtině. Druhý poločas jsme už pak pouze dohrávali a pouze kontrolovali tempo celého utkání. Vítězství o téměř 50 bodů byla pak sladká třečnička na konec.

Body a sestava: Štěpán – 34 bodů, Svojanovský – 17 bodů, Mráz J. – 13 bodů, Sedmák – 12 bodů, Kiršbaum – 9 bodů, Mahler – 6 bodů, Mráz – 6 bodů, Baťa – 3 body, Zadražil – 2 body, Andres bez bodu

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
26. 4. 2023

O víkendu pokračovalo playoff 2. ligy a naše Áčko čekaly dvě utkání s mladým týmem CZ.ACADEMY, který zaznamenal výrazné zlepšení v průběhu sezony a vyhrál 5 posledních zápasů v kuse. I přes to, že jsme do utkání vstupovali jako papíroví favorité, soupeře jsme rozhodně nepodceňovali. 

CZ.ACADEMY vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 54:67 (16:22, 37:40, 48:54)

První utkání se hrálo na palubovce hostí v pražské Královce. Vstup do utkání byl  z naší strany v rámci oťukávání supeře. I přes to jsme si dokázali udělat 6-ti bodový náskok. Mladíci z CZ.ACADEMY se prezentovalo velmi tvrdou, bojovnou a rychlou hrou, na což si náš tým musel rychle zvyknout. Ve druhé čtvrtině si zranil kotník Jirka Svojanovský, což zúžilo naší rotaci. Do druhého poločasu jsme vstupovali s 3 bodovým náskokem. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo odskočit alespoň na 6 bodový náskok díky několika košům Petera Sedmáka. Vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká vyrovnaná koncovka. Otěže do svých rukou vzal ale Honza Mráz, který několika střelami ze střední vzdálenosti pohřbil naděje CZ.ACADEMY a dotlačil náš tým k 13-ti bodovému vítězství.

Body a sestava: Mráz J. – 22, Sedmák – 18, Andres – 8, Harčár – 4, Svojanovský – 4, Baťa – 4, Štěpán – 3, Kiršbaum – 3, Mahler – 1, Synáček a Mráz V. bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem – 81:71 (20:19. 38:33, 60:53)

Do druhého nedělního utkání v NAPOS Aréně jsme vstupovali s 13-ti bodovým polštářem, takže nám teoreticky stačilo prohrát o 12 a postoupili bychom do finále 2. ligy. Soupeři z CZ.ACADEMY vletěli do utkání s energií vzít si vedení na svojí stranu. Náš zkuešný tým si však první čtvrtinu pohlídal. Ve druhé čtvrtině jsme dokonce chvíli vedli i o 12 bodů, ale náš náskok soupeř velmi rychle stáhnul. Ve druhém poločase jsme už kontrolovali tempo a stav hry. Velmi vyvážený týmový výkon vedený trojící – Sedmák, Mráz a Andres jsme nakonec dovedli do vítězství o 10 bodů.

Body a sestava: Sedmák – 21, Mráz J. – 18 bodů, Andres – 16 bodů, Synáček – 9 bodů, Baťa – 6 bodů, Štepán – 6 bodů, Maher – 4 body, Kiršbaum – 1 bod, Harčár a Mráz V. bez bodu.

Ve finále 2. ligy na nás čeká tým Sršni Písek “B” a domácí utkání odehrajeme 7.5. od 11:00 v NAPOS Aréně.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
4. 4. 2023

Hráli jsme dobře jen do poločasu, ve třetí čtvrtce jsme začali zónou v obraně, kterou soupeř dvakrát snadno přehrál…

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY
4. 4. 2023

Tento víkend čekalo náš “A” tým první kolo playoff. Soupeřem nebyl nikdo jiný než náš odvěký rival z Holic. I přes to, že jsme do utkání vstupovali jako papíroví favorité, věděli jsme, že nás čeká těžký boj s týmem plný kvalitních hráčů. Systém v playoff je následující: hrají se dvě utkání, jedno doma, jedno venku. Postupuje ten, kdo má z obou utkání lepší skóre.

BVK Holice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 72:84 (16:18, 32:46, 55:64)

V sobotu jsme začínali na horké palubovce Holic. Vstup do utkání z naší strany byl tradičně vlažný, kdy jsme se se soupeřem oťukávali. V druhé čtvrtině jsme už ale začli hrát naši hru a a snažili se tlačit hru do rychlých protiútoků. Do kabin jsme šli s pohodlným náskokem 14 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme už chvíli vedli i o 20 bodů, ale soupeř náskok opět stáhl pouze na 9 bodů. Z týmu Holic nás trápil hlavně František Žaba, který svojí silovou hrou a přesnou střelbou držel Holice nad vodou. V poslední čtvrtině jsme i přes bojovnou hru Holic udrželi náskok a dovedli utkání do vítězného konce. 

Body a sestava: Sedmák – 18, Svojanovský – 14, Andres – 12, Štěpán – 11, Mráz J. – 9, Harčár – 7. Kiršbaum – 7, Mahler – 4, Baťa – 2, Zadražil a Synáček bez bodu.

 

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BVK Holice – 80:78 (26:23, 41:38, 60:56)

V neděli jsme v NAPOS aréně přivítali posilněný tým z Holice, našemu kádru naopak chyběli hráči ze Svitav – Jirka Svojanovský a Kryštof Baťa. I přes oslabení jsme ale šli do utkání s jasným cílem: zvítězit a pojistit si místo v semifinále 2. ligy. Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. Náš tým bodově vedli hráči Sedmák, Mráz a Andres, kteří dohromady vstřelili 51 bodů. Celé utkání nás trápila především obrana, kdy jsme nebyli schopni zastavit jejich podkošové hráče. Koncovka byla velice napínavá, ale po zisku Jana Mráze jsme zapečetili dvoubodové vítězství a postup do semifinále playoff 2. ligy. 

Body a sestava: Sedmák – 19, Mráz J. – 18, Andres – 14, Mahler – 10, Harčár – 8, Kiršbaum – 6, Synáček – 3, Štěpán – 2

V dalším kole nás čekají mladíci z CZ.ACADEMY. Na domácí palubovce se s s nimi střetneme 23.4. v 11:00 v NAPOS Aréně.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
29. 3. 2023

Povedené utkání se slušným procentem střelby z dlouhé vzdálenosti. Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou a nedopustili žádné drama.

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY
23. 3. 2023

Poslední hrací víkend v základní části 2. ligy skupiny B na nás čekaly utkání proti severočeským týmům z Děčína a Ústí n. Labem. Do obou utkání jsme vstupovali jako jasní favoriti a soupeři jsme nedali nadechnout. V obou zápasech jsme se chopili vedení od první minuty a kontrolovali jsme tempo hry. Koec základní části jsme tak zakončíli vítězně a už se připravujeme na playoff.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. SLUNETA USK Ústí n. Labem – 109:75 (31:24, 64:42, 84:58, 109:75)

Body a sestava: Svojanovský – 26 bodů, Štěpán – 21 bodů, Sedmák – 19 bodů, Harčár – 14 bodů, Kiršbaum – 9 bodů, Mahler – 8 bodů, Andres – 6 bodů, Baťa – 4 body, Zadražil – 2 body.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Válečnící Děčín – 81:54 (28:11, 49:27, 69:33)

Body a sestava: Mahler – 22 bodů, Sedmák – 19 bodů, Štěpán – 17 bodů, Harčár – 7 bodů, Kiršbaum – 7 bodů, Zadražil – 7 bodů, Synáček – 2 body, Andres  bez bodu

První kolo playoff odehrajeme proti našemu odvěkému rivalovi BVK Holice v sobotu a v neděli 1.-2. dubna. V neděli odehrajeme utkání na domácí palubovce v NAPOS aréně v 11 hodin. Přijďte nás podpořit!

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
22. 3. 2023

Před tímto zápasem by si na naši výhru asi nikdo nevsadil, protože obě předchozí utkání jsme jasně prohráli.

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY
16. 3. 2023

Se soupeřem jsme dokázali držet tempo jen v první čtvrtce, pak to byla hra kočky s myší. Musíme se z této ostudné porážky oklepat a jít dál…

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY