27. 5. 2024

Další kolo baráže je za námi a muži ukázali svou kvalitu.

První tři zápasy na nás vyšli doma. Ve třetím domácím zápase jsme přivítali BCM Orli Prostějov, kteří hráli minulou sezónu první ligu. Od soupeře jsme čekali agresivní hru a nebezpečný pohyb bez míče na útočné polovině. Do zápasu se nám podařilo dobře vstoupit a soupeři jsme ukázali, že tady se lehce nevyhrává. Utkání mělo v první části vysoké tempo, ale to se změnilo ve druhé čtvrtině, kdy se domácí tým nechal unést výroky rozhodčích a obdrželi jsme celkově tři technické chyby… Dvě z toho dostal hlavní trenér a byl proto vyloučen. I přes tento zvrat jsme udrželi koncentraci a poločas dotáhli do vítězného konce. Druhý poločas byl opět ve vyšším tempu  a na obou stranách byla vidět chuť po vítězství, chvílemi byly souboje velmi vyhrocené. Konec třetí čtvrtiny skočil remízou a bylo jasné, že se bude hrát do poslední minuty. První polovina posledního dějství byla plná chyb na obou stranách, ale nakonec jsme našli ještě zbytky sil a dokázali si získat bodový polštář. Třetí domácí zápas jsme dotáhli do vítězného konce 77:62.

V neděli jsme se vydali na odvetu na soupeřovu palubovku, kde jsme od první minuty cítili, že nejsme vítáni. To nás nerozhodilo a začali jsme skvěle v útoku. Naši hráči byli unavení ze sobotního zápasu a to se projevilo na koncentraci, kdy po dobrých dvou třech minutách jsme dali šanci soupeři, který ji využil a první čtvrtinu vyhrál 21:16. První čtvrtina byla výjimka, protože náš tým měl na neděli jasný cíl a to zajistit si postup do 1.ligy, i přes nepřející fanoušky hostů jsme se vrátili do hry. Od druhého poločasu jsme kontrolovali tempo hry a drželi si malé vedení, které nám stačilo a zápas jsme zvládli 69:73 a tím jsme si zajistili POSTUP DO 1.LIGY!!!!

Komentář prezidenta klubu Pavla Poura

Ještě jednou díky všem hráčům, trenérům, organizačním pracovníků, stolku a podporovatelům za postup. Těžká sezóna po loňském Faux pas s HK, byla až frustrující. Tým ukázal morálku a odhodlanost, to předvedl v baráži! Máme zdravé jádro mužstva, hráči, kteří se identifikují s Vysokou, k tomu nám dorůstá U19… V 1.lize nechceme hrát „druhé housle“…. VYSKOKÁ!!!

Posted in Menu, Muži, NOVINKY
20. 5. 2024

O víkendu se naši muži střetli s dvěma Pražskými celky. První kolo baráže jsme hráli na domácí půdě, kde jsme za podpory fanoušků předvedli skvělé výkony.

BK NAPOS Vysoká vs. Sokol Vyšehrad 81:65

V sobotním utkání jsme se utkali s Vyšehradem, který přijel v mladé a malé sestavě. Pro nás to znamenalo, že musíme dostávat míče pod koš a využít naší výškovou převahu. Zápas jsme začali velmi dobře a dařilo se nám hrát podle systému, ale při prvním střídání šla kvalita hry dolů a soupeř toho využil a vrátil se do zápasů. Ve druhé čtvrtině jsme opět šlápli na plyn a vzali hru do našich rukou, ale soupeř se furt držel na dostřel a poločas skončil 41:39. Ve druhé polovině jsme od první minuty jsme byli lepší tým na hřišti a zápas jsme dotáhli do vítězného konce 81:65.

BK NAPOS Vysoká vs. CZ.ACADEMY 84:64

V neděli nás čekala výzva v podobě mladého talentovaného týmu, který za celou sezónu neprohrál jediný zápas. Věděli jsme, že soupeř bude hrát rychle a my si musíme udržet chladnou hlavu a hrát zkušeně. Od první minuty zápasu se nám dařilo korigovat tempo a hrát podle systému. I přes spoustu nedaných šoupáků, jsme se drželi soupeře, který vyhrál první čtvrtinu 18:22. Ve druhé čtvrtině jsme hráli jako kdybychom hráli o život. Naše obrana a aktivita na doskoku nás dostala do vedení. Bohužel se nám zranil jeden z hlavních střelců Jan Mráz (přejeme brzký návrat na palubovku). Poločas jsme ovládli a vyhráli ho 46:32. Ve druhém poločasu jsme nepolevili a skóre si hlídali a lehce navyšovali. I přes neustálý tlak soupeře jsme udrželi chladnou hlavu a zápas dotáhli do vítězného konce 84:64. A jako první jsme dokázali porazit CZ.ACADEMY a nastavili si vysoký standart do dalších kol. Děkujeme za podporu všem fanouškům,

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
23. 4. 2024

Poslední víkend přineslo další kolo play-off 2.ligy mužů, kde na nás čekala Pardubická Tesla. Tým, který dobře známe a věděli co od dueluu očekávat. Soupeř disponuje fyzickou hrou a dobrým kolektivem. Náš úkol bylo hlavně zastavit jejich dobrého centra Rouba a rozehrávače Kočvaru.

Zápas jsme začali velmi dobře a energicky, dostali se do vedení, ale soupeř se oklepal a dostal se zpět do hry. Měli jsme problém na doskoku a soupeř měl k možnosti druhé a někdy i třetí střely. Soupeř se rozehrál a před poločasem stáhl skóre na 45:41 pro domácí. Ve druhém poločase jsme chtěli zlepšit obranu a zrychlit přechod do útoku. I přes dobrý start druhé části se soupeř nevzdal a začal dávat trojky a podařilo se jim stáhnout a dokonce otočit skóre na svojí stranu. Do poslední čtvrtiny jsme šly se skórem 57:61 pro hosty. V poslední čtvrtině jsme předvedli charakter a dostali jsme se do vedení, které jsme si uhlídali a zvítězili 85:81.

V neděli jsme hráli na soupeřově půdě, kde jsme věděli, že to bude náročné a fyzické utkání. První čtvrtina byla hodně obraná a nepadalo moc košů a skóre bylo 18:16 pro domácí. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře a hráli rychle dopředu a poločas byl na naší straně 36:38. Ve druhé půli jsme se rozjeli a padalo nám za čárou tříbodové střely a odskočili jsme soupeřovi. Skóre jsme si do konce zápasu pohlídali a vyhráli 73:85.

Postupujeme do dalšího kola, kde nás čeká tým z Kroměříže.

27. 2. 2024

V sobotu 24.2. jsme na domácí palubovce svedli boj o první místo v tabulce.

Oba týmy byly v plné sestavě a byl očekáván napínavý zápas. Soupeř vstoupil do zápasu dobrou tříbodovou střelou a nastavil vysoké tempo hry, které dělalo našemu týmu problém. Po špatném vstupu jsme se oklepali a vrátili se do zápasu. První dějství jsme prohráli 25:15. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a dokázali proměnit tříbodové střely, které nám pomohli dotáhnout skóre a první poločas skončil 36:39 pro hosty.  Do druhé poloviny měl tým jasné pokyny od trenéra, kdy jsme chtěli zlepšit obranu a hrát do podkoše a využít naše zkušené pivoty. Bohužel soupeř se nenechal vyvést z tempa a pokračoval rychlou hrou a dobrou tříbodovou střelou. Hosté si pomalu a jistě navyšovali náskok a zápas skončil v jejich prospěch 62:83.

Tento zápas nám ukázal naše slabiny a věříme, že na jejich palubovce 16.3. jim to vrátíme i s úroky.

9. 12. 2023
Posted in Muži A, NOVINKY
7. 11. 2023

Sestava a body BK Napos: Koberle 14, Zavřel 11, Andres 11, Král 5, Richardo 4, Mizerová 4, Bernat 2, Macháček, Duet.

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY
7. 11. 2023

Náš katastrofální vstup do utkání využili hráči soupeře a první čtvrtku jsme prohrávali o 16 bodů. Obrat přišel až po poločase.

7. 11. 2023

Velmi vyrovnané utkání jsme odehráli na hřišti loňského vítěze přeboru. Rozhodlo se až v samém závěru utkání.

3. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 90:75 (16:28, 34:45, 61:66)

V druhém kole českého poháru se naše Áčko postavilo před výzvu, kdy přivítalo Svitavské Tury na své domácí palubovce. Tým, který hrál v nedávné minulosti v nejvyšší české lize a vždy obsazoval přední pozice v první lize, představoval velkého soupeře. Pro nás byl tento zápas pravým testem jejich dovedností a odhodlání.

Začátek zápasu pro nás nebyl zcela ideální, když hosté trestali jejich tříbodovou střelbou. Do poločasu se Svitavským Turům podařilo vybudovat si pohodlný náskok, a stav byl 34:45.

Přesto v přestávce trenér Jakub Uhrecký zavelel k obratu. Ve druhé polovině jsme předváděli skvělou hru. Obrana se zpevnila a útok začal fungovat. Zvláště poslední čtvrtina byla ohromující, když se ukázala síla  našeho kádru, který vstřelil 29 bodů a nakonec si zajistil vítězství s konečným skóre 90:75.

Toto nečekané vítězstvínás poslalo do třetího kola Českého poháru, kde se setkáme v derby s Královskými sokoly Hradec Králové. Přijďte nás podpořit v utkání sezony do NAPOS Arény v úterý 28.11. v 18:30.