27. 2. 2024

V sobotu 24.2. jsme na domácí palubovce svedli boj o první místo v tabulce.

Oba týmy byly v plné sestavě a byl očekáván napínavý zápas. Soupeř vstoupil do zápasu dobrou tříbodovou střelou a nastavil vysoké tempo hry, které dělalo našemu týmu problém. Po špatném vstupu jsme se oklepali a vrátili se do zápasu. První dějství jsme prohráli 25:15. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a dokázali proměnit tříbodové střely, které nám pomohli dotáhnout skóre a první poločas skončil 36:39 pro hosty.  Do druhé poloviny měl tým jasné pokyny od trenéra, kdy jsme chtěli zlepšit obranu a hrát do podkoše a využít naše zkušené pivoty. Bohužel soupeř se nenechal vyvést z tempa a pokračoval rychlou hrou a dobrou tříbodovou střelou. Hosté si pomalu a jistě navyšovali náskok a zápas skončil v jejich prospěch 62:83.

Tento zápas nám ukázal naše slabiny a věříme, že na jejich palubovce 16.3. jim to vrátíme i s úroky.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY
9. 12. 2023
Posted in Muži A, NOVINKY
7. 11. 2023

Sestava a body BK Napos: Koberle 14, Zavřel 11, Andres 11, Král 5, Richardo 4, Mizerová 4, Bernat 2, Macháček, Duet.

Posted in Menu, Muži, Muži B, NOVINKY
7. 11. 2023

Náš katastrofální vstup do utkání využili hráči soupeře a první čtvrtku jsme prohrávali o 16 bodů. Obrat přišel až po poločase.

7. 11. 2023

Velmi vyrovnané utkání jsme odehráli na hřišti loňského vítěze přeboru. Rozhodlo se až v samém závěru utkání.

3. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 90:75 (16:28, 34:45, 61:66)

V druhém kole českého poháru se naše Áčko postavilo před výzvu, kdy přivítalo Svitavské Tury na své domácí palubovce. Tým, který hrál v nedávné minulosti v nejvyšší české lize a vždy obsazoval přední pozice v první lize, představoval velkého soupeře. Pro nás byl tento zápas pravým testem jejich dovedností a odhodlání.

Začátek zápasu pro nás nebyl zcela ideální, když hosté trestali jejich tříbodovou střelbou. Do poločasu se Svitavským Turům podařilo vybudovat si pohodlný náskok, a stav byl 34:45.

Přesto v přestávce trenér Jakub Uhrecký zavelel k obratu. Ve druhé polovině jsme předváděli skvělou hru. Obrana se zpevnila a útok začal fungovat. Zvláště poslední čtvrtina byla ohromující, když se ukázala síla  našeho kádru, který vstřelil 29 bodů a nakonec si zajistil vítězství s konečným skóre 90:75.

Toto nečekané vítězstvínás poslalo do třetího kola Českého poháru, kde se setkáme v derby s Královskými sokoly Hradec Králové. Přijďte nás podpořit v utkání sezony do NAPOS Arény v úterý 28.11. v 18:30.

25. 10. 2023

Vítězství můžeme považovat jako dobrý start do letošní sezóny…

14. 9. 2023

Do utkání lépe vstoupil Svitavský tým. V zápase se hodně střílelo, ale bylo vidět, že je začátek sezóny. Zapas byl vyrovnaný až do poslední čtvrtiny, kdy si náši hráči udělalo více jak desetibodový polštář. Do zapasu se zapojili o mladší borci na obou stranách.

7. 6. 2023

Díky dvěma vítězstvím v posledním hracím víkendu v baráži postupujeme do 1. ligy mužů z 1. místa! Přinášíme vám krátký report z obou utkání.

BK Wolves Radotín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 67:96 (8:31, 34:51, 45:75)

Celé utkání s Radotínem jsme měli pod kontrolou. Od první minuty jsme diktovali tempo a udržovali si pohodlný náskok. V nejdůležitějším utkání sezony jsme zužitkovali 10 měsíců přípravy a proměnili jsme ho na jedničku. Celý tým si zahrál a podali jsme velmi týmový a suverénní výkon. Díky tomouto vítězství jsme si pojistili první místo v baráži a postup do 1. ligy!

Body a sestava: Štěpán – 17, Mráz J. – 13, Sedmák – 13, Synáček – 12, Andres – 12, Svojanovský – 10, Mráz V. – 6, Mahler – 6, Kiršbaum – 5, Baťa – 2, Zadražil bez bodu.

Sokol Pražský vs. BK NAPOS Vysoká n. Laben – 85:89 (29:26, 47:42, 67:70)

Do nedělního utkání už by kdekdo hledal motivaci, ale my jsme pro ni nemuseli chodit daleko. Naposledy, když jsme hráli utkání na půdě Sokola Pražského, dostali jsme výprask. I přes to, že postup jsme měli jasný, chtěli jsme soupeři ukázat, že je dokážeme porazit na jejich palubovce. Celé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. My jsme ale v poslední čtvrtině zabrali a dokázali jsme soupeře porazit o 4 body a tím pádem projít baráží bez jediné prohry.

Body a sestava: Svojanovský – 23, Štěpán – 18, Sedmák – 18, Kiršbaum – 13, Mráz J. – 10, Andres – 3, Mahler – 2, Mráz – 2, Zadražil a Synáček bez bodu.

Děkujeme fanouškům a partnerům za podporu během celé sezony 2022/23 a těšíme se na vás pod bezednými koši!

1. 6. 2023

O víkendu čekaly náš “A” tým další důležitá utkání v baráži o 1. ligu. Tentokrát jsme se chystali na dvojičku s prvoligovým týmem GBA Sojky Pelhřimov. První utkání jsme předehrávali u nich v pátek večer, druhé utkání jsme pak hráli doma v sobotu od 16:00.

GBA Sojky Pelhřimov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:70 (17:15, 32:28, 55:47)

Vstup do prvního utkání nebyl vůbec ideální. Navíc jsme se museli obejít mez Honzi a Vojty Mráze na perimetru, takže jsme celé utkání hráli pouze v 8 hráčích. Soupeř na nás vlítnul hladový po první výhře v baráži. My jsme se nemohli dostat do zápasového tempa a první tři čtvrtiny jsme tahali za kratší provaz. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 8 bodů a bylo už opravdu za pět minut dvanáct. Zkusili jsme v obraně postavit zónovou obranu, která na soupeře zafungovala a za celou čtvrtinu jsme inkasovali pouze 8 bodů. My jsme se naopak dokázali vzbudit v útoku a fantasticky otočit skóre na naší stranu. Utkání jsme naopak vyhráli o 7 bodů a naše vítězná série pokračovala.

Body a sestava: Andres – 18 bodů, Kiršbaum – 17 bodů, Mahler – 10 bodů, Baťa – 9 bodů, Sedmák – 8 bodů, Svojanovský – 6 bodů, Štěpán – 2 body, Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. GBA Sojky Pelhřimov – 89:67 (28:9, 44:21, 63:39)

Do nedělního utkání jsme vstoupili s výrazně větší koncentrovaností a lepší aktivitou a bylo to od první minuty znát. Celé utkání jsme kontrolovali tempo hry a hráli jsme krásný týmový basketbal. Hru zdobily skvělé přihrávky, individuální dovednosti a skvělá obrana. Utkání jsme nakonec vyhráli rozdílem 22 bodů a došli si pro 4. vítězství v řadě v baráži o 1. ligu.

Body a sestava: Sedmák – 31 bodů, Štěpán – 14 bodů, Baťa – 10 bodů, Mahler – 10 bodů, Andres – 9 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Zadražil – 2 body, Mráz bez bodu.

Poslední dvě utkání hrajeme tento víkend proti Radotínu v sobotu od 19:00 a proti Sokolu Pražském v neděli od 10:30. Obě utkání můžete sledovat na webu tvcom.cz.