1. 6. 2023

O víkendu čekaly náš “A” tým další důležitá utkání v baráži o 1. ligu. Tentokrát jsme se chystali na dvojičku s prvoligovým týmem GBA Sojky Pelhřimov. První utkání jsme předehrávali u nich v pátek večer, druhé utkání jsme pak hráli doma v sobotu od 16:00.

GBA Sojky Pelhřimov vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:70 (17:15, 32:28, 55:47)

Vstup do prvního utkání nebyl vůbec ideální. Navíc jsme se museli obejít mez Honzi a Vojty Mráze na perimetru, takže jsme celé utkání hráli pouze v 8 hráčích. Soupeř na nás vlítnul hladový po první výhře v baráži. My jsme se nemohli dostat do zápasového tempa a první tři čtvrtiny jsme tahali za kratší provaz. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 8 bodů a bylo už opravdu za pět minut dvanáct. Zkusili jsme v obraně postavit zónovou obranu, která na soupeře zafungovala a za celou čtvrtinu jsme inkasovali pouze 8 bodů. My jsme se naopak dokázali vzbudit v útoku a fantasticky otočit skóre na naší stranu. Utkání jsme naopak vyhráli o 7 bodů a naše vítězná série pokračovala.

Body a sestava: Andres – 18 bodů, Kiršbaum – 17 bodů, Mahler – 10 bodů, Baťa – 9 bodů, Sedmák – 8 bodů, Svojanovský – 6 bodů, Štěpán – 2 body, Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. GBA Sojky Pelhřimov – 89:67 (28:9, 44:21, 63:39)

Do nedělního utkání jsme vstoupili s výrazně větší koncentrovaností a lepší aktivitou a bylo to od první minuty znát. Celé utkání jsme kontrolovali tempo hry a hráli jsme krásný týmový basketbal. Hru zdobily skvělé přihrávky, individuální dovednosti a skvělá obrana. Utkání jsme nakonec vyhráli rozdílem 22 bodů a došli si pro 4. vítězství v řadě v baráži o 1. ligu.

Body a sestava: Sedmák – 31 bodů, Štěpán – 14 bodů, Baťa – 10 bodů, Mahler – 10 bodů, Andres – 9 bodů, Kiršbaum – 8 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Zadražil – 2 body, Mráz bez bodu.

Poslední dvě utkání hrajeme tento víkend proti Radotínu v sobotu od 19:00 a proti Sokolu Pražském v neděli od 10:30. Obě utkání můžete sledovat na webu tvcom.cz.