3. 11. 2023

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tuři Svitavy – 90:75 (16:28, 34:45, 61:66)

V druhém kole českého poháru se naše Áčko postavilo před výzvu, kdy přivítalo Svitavské Tury na své domácí palubovce. Tým, který hrál v nedávné minulosti v nejvyšší české lize a vždy obsazoval přední pozice v první lize, představoval velkého soupeře. Pro nás byl tento zápas pravým testem jejich dovedností a odhodlání.

Začátek zápasu pro nás nebyl zcela ideální, když hosté trestali jejich tříbodovou střelbou. Do poločasu se Svitavským Turům podařilo vybudovat si pohodlný náskok, a stav byl 34:45.

Přesto v přestávce trenér Jakub Uhrecký zavelel k obratu. Ve druhé polovině jsme předváděli skvělou hru. Obrana se zpevnila a útok začal fungovat. Zvláště poslední čtvrtina byla ohromující, když se ukázala síla  našeho kádru, který vstřelil 29 bodů a nakonec si zajistil vítězství s konečným skóre 90:75.

Toto nečekané vítězstvínás poslalo do třetího kola Českého poháru, kde se setkáme v derby s Královskými sokoly Hradec Králové. Přijďte nás podpořit v utkání sezony do NAPOS Arény v úterý 28.11. v 18:30.