10. 5. 2023

Náš “A” tým tento víkend čekal vrchol sezony v podobě finále 2. ligy. Soupeřem byl pro nás tým Sršni Písek “B”, který byl pro nás neznámý, protože celý rok hrál skupinu A. Finále se hrálo stejným systémem jako playoff: dvě utkání a postupuje ten, kdo bude mít lepší skóre.

Sokol Písek Sršni “B” vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 57:79 (14:27, 26:40, 46:60)

Vstup do sobotního utkání byl na jedničku. Dokázali jsme si vybudovat 9-ti bodové vedení, které jsme si drželi až do konce utkání. Díky skvělé obraně a dokokům jsme soupeři nedovolili snadné nájezdy v útoku. My jsme naopak na útočné polovině hráli velmi týmově a disciplinovaně. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a podařilo se nám na písecké palubovce zvítězit o 22 bodů.

Body a sestava: Sedmák – 19 bodů, Andres – 14 bodů, Mráz J. – 12 bodů, Mahler – 12 bodů, Mráz V. – 6 bodů, Štěpán – 5 bodů, Svojanovský – 5 bodů, Baťa – 4 body, Kiršbaum – 2 body,

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Písek Sršni “B” – 102:53 (26:7, 53:25, 84:45)

Písecký tým přijel na nedělní utkání bez dvou klíčových hráčů. I přes to jsme ale nechtěli nic nechat náhodě a od začátku jsme na soupeře vlítli. Díky týmové hře a zodpovědné obraně jsme utkání rozhodli takřka v první čtvrtině. Druhý poločas jsme už pak pouze dohrávali a pouze kontrolovali tempo celého utkání. Vítězství o téměř 50 bodů byla pak sladká třečnička na konec.

Body a sestava: Štěpán – 34 bodů, Svojanovský – 17 bodů, Mráz J. – 13 bodů, Sedmák – 12 bodů, Kiršbaum – 9 bodů, Mahler – 6 bodů, Mráz – 6 bodů, Baťa – 3 body, Zadražil – 2 body, Andres bez bodu