15. 11. 2023

Uplynulý víkend nás čekala druhá část základní fáze skupiny B. Hostili jsme soupeře z velmi kvalitního celku BC Vysočina a papírově vyrovnaného Lions Jindřichův Hradec.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Vysočina – 59:69 (16:13, 25:37, 43:50)

Do utkání s Vysočinou jsme vstoupili na jedničku. Soupeř zaspal a my proměnili několik jednoduchých košů. Podařilo se nám vybudovat si 10 bodové vedení. Poté ale Vysočina změnila obranu a my se jí přizpůsobili. Ve druhé čtvrtině pak soupeř nastolil tempo, které trvalo až téměř do konce utkání. Soupeř v poslední čtvrtině vedl už o 16 bodů, když se nám ještě pár minut před koncem podařilo snížit náskok na 8 bodů. Kluci z Vysočiny ale ukázali zkušenosti a dovedli zápas do vítězného konce.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Lions Jindřichův Hradec – 68:66 (12:18, 26:39, 44:52)

Vstup do utkání s Jindřichovým Hradcem byl podstatně horší. Zaspali jsme několikrát v obraně a udělali jsme několik zbytečných ztrát. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v nestabilním výkonu a soupeř si dokázal vytvořit až 13 bodové vedení. Po poločase jsme zlepšili herní projev a lépe jsme bránili. Dokázali jsme už i proměňovat jednoduché nájezdy. Čtvrtá čtvrtina pak byl už tuhý boj a my jsme z něj dokázali vyjít lépe. Hlavním důvodem bylo to, že jsme hráli bojovně a srdcem. Vítězství o 2 body pak bylo zsaloužené.

Posted in Menu, NOVINKY, U19