22. 2. 2024

Nadstavbová fáze skupiny B juniorské ligy je v plném proudu. Náš cíl je jasný: udržet ligu
U19 na příští rok. Tento víkend nás čekala zatím dvě nejdůležitější utkání v této sezóně.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Lions Jindřichův Hradec – 93:68 (21:15, 44:32, 71:46)
Toto utkání pro nás bylo nejdůležitější, protože Lions se na nás tlačí ze spoda tabulky a
bojujeme s nimi o místo udržení v lize U19. Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a
podařilo se nám chopit se vedení, které jsme si udrželi až do konce utkání. Bojovnost hrála
taky v náš prospěch, kdy jsme hlavně v obraně nedovolili soupeři jednoduché body a díky
ziskům jsme mohli dávat koše z rychlých protiútoků. Rozhodující byla třetí čtvrtina, kdy se
nám podařilo odskočit na náskok 25 bodů a zbytek utkání jsme mohli dohrát s klidnou
hlavou. Toto utkání nás posunulo krůček blíž k udržení ligy U19.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BC Kolín – 93:88 (21:14, 43:39, 60:53, 77:77)
Utkání se soupeřem, kterého jsme ještě v této sezóně neporazili. I přes to jsme šli do utkání
s cílem ho vyhrát. Vstup do utkání byl opět na jedničku. Podařilo se nám agresivní obranou
znepokojit soupeře a my jsme dokázali skórovat z rychlých protiútoků. Celé utkání jsme si
drželi vedení, ale Kolín neustupoval a stále se držel rozdílu 10 bodů. Zvrat pak přišel v
poslední čtvrtině, kdy naši hráči trochu polevili a Kolín toho využil. Vš vyústilo v poslední
minute, když se kolínští hráči díky trojce v posledních 30 vteřinách dostali do vedení 74:77.
Náš tým ale spasil kapitán Radim Jancur, který dal 13 vteřin před koncem těžkou trojku z
rohu a poslal nás tak do prodloužení. V prodloužení jsme byli již jasně lepším týmem a
podařilo se nám vybojovat extrémně důležité vítězství.