4. 12. 2019

Sobota 30. 11. 2019   10. kolo

TJ Sokol BK Chrudim : BK Napos Vysoká nad Labem   82 : 60   (22:10, 33:27, 41:58)

Druholigová soutěž skupiny „B“ měla o prvním adventním víkendu na pořadu 10. a 11. kolo. Pro naše basketbalisty utkání na palubovkách soupeřů.

Domácí vstoupili do utkání dvěma trojkami a střelecky se jim dařilo i nadále. V závěru čtvrtiny přidali další dvě, výsledkem byl velmi nelichotivý stav 22:10. Ve druhé části se nám podařilo snížit dvanáctibodový náskok na polovinu, do šaten odcházela družstva za stavu 33:27. Třetí dějství mělo podobný průběh jako samotný začátek utkání a domácí si vypracovali opět náskok, tentokrát 17ti bodový. Ten v závěrečné čtvrtině ještě navýšili na konečný rozdíl 22 bodů.

Výrazně střelecky se z našeho týmu dokázal prosadit Tomáš Kiršbaum, autor 24 bodů.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Tomáš Kiršbaum 24 (2x za 3b), Jan Mráz 13 (1x za 3b), Vojtěch Synáček 10, Pavel Harčár 8, Petr Dušek 4, Tomáš Faltýnek 1. Roman Vejražka a Petr Ruprecht nebodovali.

Neděle 1. 12. 2019   11. kolo

Tesla Pardubice : BK Napos Vysoká nad Labem   80 : 81   (17:14, 35:35, 56:57)

Velmi vyrovnané a velmi dramatickou koncovku přineslo utkání na horké půdě Tesly Pardubice o první adventní neděli. Úspěch v první čtvrtině patřil nakonec domácímu celku, který se ale prosadil až v samotném závěru. Do poločasu se stav utkání srovnal a k poločasovému odpočinku odcházely oba týmy za smírného stavu 35:35. Ani ve třetí čtvrtině se žádnému z družstev nepodařilo svému soupeři odskočit (56:57), rozhodnout tedy muselo závěrečné dějství dramatu. Ve správně napsané dramatické hře dojde k vyvrcholení v samém závěru. A tak to bylo i v tomto případě. Ještě minutu před koncem vedla Tesla 80:75. Ale minuta je v basketbalu velmi dlouhá doba. Vojtěch Synáček proměňuje 2 trestné hody a bratři Mrázové přidávají každý po 2. Vítězíme rozdílem jediného bodu 81:80.

Na palubovce Tesly jsme vždy sehráli těžká utkání, o to víc si musíme zvládnuté koncovky vážit. Bodově podržel tým Vojta Synáček společně s novou akvizicí, Vladimírem Vondrou. Tenhle mladíček, věkem ještě junior nasázel Tesle 17 bodů a stal se druhým nejúspěšnějším střelcem Naposu.

Sestava a body BK Napos Vysoká nad Labem: Vojtěch Synáček 20 (3x za 3b), Vladimír Vondra 17, Vojtěch Mráz 13, Jan Mráz 11, Pavel Harčár 7 (1x za 3b), Tomáš Faltýnek 5 (1x za 3b), Roman Vejražka a Petr Dušek po 4 bodech.

I přes neúspěšné vystoupení na palubovce chrudimských sokolů jsme si udrželi první místo v tabulce skupiny „B“ druhé ligy mužů. V posledním vystoupení v letošním roce nás ale čeká soupeř, nad kterým jsme dosud v druholigových soubojích nedokázali vyzrát. Celek BVK Holice v dohrávce 1. kola 14. prosince od 18.00, které uzavře první polovinu základní části. Den poté v kole 12., které naopak zahájí druhou polovinu, se se stejným soupeřem utkáme na holické palubovce. Holice mají v soutěži naprosto stejnou bilanci utkání, z palubovky Sokola Chrudim si o tomto víkendu odvezli také porážku.