29. 3. 2022

BVK Holice x BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:78 (11:23, 29:43, 50:59)

Body a sestava: Štěpán 17 b, Svojanovský 16 b, Mráz 14 b, Andres 10 b,  Mahler 6 b, Hanzlík 6 b, Synáček 5 b, Kiršbaum 3 b, Sejpka 1 b, Vejražka.

BK NAPOS Vysoká n. Labem x BVK Holice – 73:67 (19:18, 30:36, 55:57)

Body a sestava: Mahler 17 b, Kiršbaum 16 b, Synáček 14 b, Mráz 9 b, Štěpán 7 b, Sejpka 6 b, Vejražka 2 b, Hanzlík 2 b.

V sobotu a neděli 26.-27. března nás čekaly dva první zápasy v playoff. Soupeřem nám nebyl nikdo jiný než náš dlouholetý rival z Holic. BK NAPOS očekával těžké utkání, protože kádr Holic se skládá převážně z mladých a rychlých hráčů.

Vstup do sobotního utkání byl na jedničku. Zodpovědnou hrou a dobrými přihrávkami jsme si dokázali vytvořit vedení, které jsme drželi až do konce utkání. Za zmínku určitě stojí nová posila Jiří Svojanovský, který k nám hostuje z prvoligových Svitav. Svými nájezdy a skvělou obranou byl znatelnou oporou na obou polovinách hřiště. Po prvním poločase jsme šli do šaten s 14-ti bodovým vedením. Ve třetí čtvrtině však soupeř začal bránit po celém hřišti a dost nám znepříjemnil hru v útoku. Několik zbytečných ztrát a nedaných střel umožnilo Holicím stáhnout naše vedení na 9 bodů. V poslední části hry jsme si však zápas nenechali proklouznout mezi prsty a zvítězili jsme 71:78. Jedinou kaňkou na sobotním utkání bylo zranění rozehrávače Petra Andrese, které mu nedovolilo nastoupit do zápasu v neděli.

Úkol na nedělní zápas byl jasný: neprohrát o více jak 7 bodů. Jelikož nám chyběl Petr Andres a Jiří Svojanovský, dva klíčoví hráči, věděli jsme, že nás čeká náročný zápas. Soupeř od začátku vycítil příležitost a snažil se na nás vyvíjet tlak. I přes tlak Holic jsme ale splňovali všechny úkoly a hráli zodpovědně. Skóre zápasu se stále přelévalo z jedné strany na druhou. Konec prvního poločasu ovládli Holice, když šli do šaten s 6-ti bodovým vedením. Třetí čtvrtina nebyla podle představ, ale i přes to jsme dokázali soupeřovo vedení zmenšit na pouhé 2 body. Do poslední části hry jsme dali opravdu všechno. Dvě důležité trojky vstřelili Tomáš Kiršbaum a Martin Sejpka. Kvalitní obranou jsme nedovolili Holicím lehké střely a podařilo se nám zvítězit 73:67.

9.-10. 4. nás v dalším kole play-off čeká Tesla Pardubice. V sobotu hrajeme v Pardubicích, v neděli pak doma v NAPOS Aréně.

 

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY