15. 11. 2022

O svatomartinském víkendu čekaly náš “A” tým další dvě kola skupiny B ve 2. lize. Tentokrát do NAPOS arény přijely týmy Tesla Pardubice a kolínské “béčko”. Papírově lepším soupeřem byla určitě Tesla Pardubice, kde hraje několik zkušených borců se zkušenostmi z nejvyšší ligy.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Tesla Pardubice – 69:62 (9:11, 33:28, 53:40)

Vstup do sobotního utkání byl z obou stran velmi opatrný. Ani nám ani soupeři to moc nepadalo a povedených útočných akci bylo velmi málo. Po úvodním vzpamatování se náš tým pomalu ale jistě rozjížděl. Důslednou hrou v obraně jsme soupeři povolili pouze 28 bodů za poločas. Na útočné polovině náš výkon ale trochu zaostával. 33 vstřelených bodů za 20 minut hry opravdu není moc. Po vyrovnaném prvním poločasu přišla zlomová třetí čtvrtina. Do té jsme nastoupili jako správní favorité a díky bodové explozi našich rozehrávačů Jana Mráze a Petra Andrese jsme se dostali do rozhodujícího vedení o 13 bodů. V poslední čtvrtině jsme si už jen kontrolovali náskok a došli si pro zasloužené vítězství. 

Sestava a body: Mráz J. 21 bodů, Andres P. 14 bodů, Svojanovský 14 bodů, Štěpán 6 bodů, Mráz V. 5 bodů, Baťa 4 body, Kiršbaum 3 body, Synáček 2 body, Mahler a Zadražil bez bodu.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Kolínsko-kutnohorský BK – 97:63 (31:14, 46:27, 69:47)

Nedělní utkání proti kolínskému “béčku” bylo značně jednodušší. Soupeř přijel jenom v 7 hráčích a chyběly mu klíčová hráči. Do utkání jsme vstoupili s velkou lehkostí a už od první minuty jsme kontrolovali tempo hry. Diváci mohli vidět nekolik pohledných akcí a kvalitní obranu domácího týmu. Trenér Uhrecký mohl dát hrací prostor všem hráčům. Utkání jsme vyhráli o 34 bodů jasným výsledkem 97:63. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Sestava a body: Mráz J. 18 bodů, Andres P. 15 bodů, Štěpán 14 bodů, Svojanovský 10 bodů, Baťa 10 bodů, Mahler 7 bodů, Kiršbaum 7 bodů, Mráz V. 7 bodů, Synáček 7 bodů, Zadražil 2 body.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY