29. 11. 2022

Muži A – Vítězná série pokračuje, lovili jsme na severu Čech

Tento víkend čekal náš “A” tým nejdelší výjezd na sever Čech, kde nás čekaly utkání v Děčíne a v Ústí n. Labem. Papírově silnější byli určitě ústečtí, ale nemohli jsme podcenit ani Válečníky z Děčína, kteří v sezóně ještě nevyhráli a byli hladoví po prvním vítězství.

Válečníci Děčín vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 49:93 (19:28, 26:56, 35:69)

Sobotní utkání jsme hráli v legendárním děčínském sportcentru, kde náš kapitán Tomáš Kiršbaum a trenér Jakub Uhrecký strávili několik úspěšných sezón. Do zápasu jsme vstupovali jako jasní favorité. 

Vstup do utkání byl tradičně z naší strany v rámci oťukávání soupeře. Tím pádem jsme soupeři dovolili vstřelit za první čtvrtinu 19 bodů. I tak jsme si ale dokázali vytvořit pohodlný náskok, který jsme neustále navyšovali. Dominovali jsme hlavně pod košem, neboť soupeř neměl prakticky žádné klasické pivoty. Druhý poločas byl už ve znamení kontroly stavu utkání. Nakonec jsme zvítězili o krásných 44 bodů.

Body a sestava: Baťa – 19, Mráz J. – 18, Synáček – 14, Štěpán – 13, Mahler – 10, Andres – 9, Kiršbaum – 7, Mráz V. – 3.

Sluneta USK Ústí n. Labem vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:88 (20:29, 44:54, 59:73)

V neděli nás v Ústí už čekal výrazně lepší a zkušenější tým, který odehrál v sezóně několik dobrých utkání a drží si příčku v polovině tabulky skupiny B. Začátek utkání byl velmi podobný jako proti Děčínu. Nejprve jsme se se soupeřem oťukávali a v útoku jsme hráli  koncentrovaně. Už v první čtvrtině jsme si udělali náskok, který jsme do konce utkání neztratili. V druhé čtvrtině však soupeř vstřelil 3 rychlé trojky za sebou a podařilo se mu náš náskok zkrátit. Náš tým se však nenechal rozhodit a stále jsme diktovali tempo hry. V druhém poločase jsme nedovolili soupeři se k nám bodově přiblížit, kdy jsme hlavně v útoku proměňovali střely z dálky. V utkání proti Ústí nám trochu vázla obrana, ale celkově jsme si se soupeřem poradili a odvážíme si 10. vítězství v řadě.

Body a sestava: Kiršbaum – 31, Štěpán – 13, Synáček – 11, Mráz J. – 11, Mahler – 8, Říha – 8, Mráz V. – 4, Andres – 2.

Posted in Menu, Muži, NOVINKY