26. 10. 2022

CZ.ACADEMY vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 63:100 (15:18, 28:52, 45:78)

V sobotním utkání čekal naše áčko mladý tým CZ.ACADEMY, který je nováčkem ve 2. lize a díky jeho zastřešením pod CZ.BASKETBALL má i vysoké ambice. Na utkání jsme jeli téměř v kompletní sestavě, takže jsme nečekali nic jiného než vítězství. 

Vstup do utkání byl ale už tradičně vlažný a hlavně v obraně jsme několikrát zbytečně zaspali na doskoku a nechali si dát koše z druhých šancí. I přes to jsme ale v útoku hráli celkem slušně a po první čtvrtině jsme měli 3 bodový náskok. Když se náš tým pořádně rozběhal, mohli jsme hrát už konečně naši hru. V útoku jsme využívali naší výškové převahy a dávali jsme celkem jednoduché koše. Navíc jsme dokázali s mladíky z CZ.ACADEMY držet krok při jejich rychlých protiútocích. Do poločasu jsme šli s 14-ti bodovým vedením. Vstup do třetí čtvrtiny byl jak z partesu. Soupeři jsme nedovolili lehké střely a my jsme naopak kolektivní hrou hráli velmi dobře v ofenzívě. Vypracovali jsme si tak 30-ti bodový náskok, který nám vydržel až do konce utkání.

Body a sestava: Andres P. 24 bodů, Svojanovský 16 bodů, Baťa 15 bodů, Štěpán 13 bodů, Mráz J 10 bodů, Kiršbaum 8 bodů, Mahler 5 bodů, Mráz V. 5 bodů. Synáček 4 body.

 

Sokol Vyšehrad vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 69:80 (19:17, 35:39, 53:58)

V nedělním utkání nás čekal značně těžší a zkušenější soupeř – Sokol Vyšehrad. Účastník 1. ligy z předchozí sezóny sice přišel o několik klíčových hráčů, i přes to ale má Sokol Vyšehrad velmi silný kádr.

Vstup do utkání byl z naší strany nepovedený. Nechali jsme se zaskočit tvrdou hrou Vyšehradu a opět jsme spali na obranném doskoku. Díky tomu soupeř trefil několik košů takřka zadarmo. Postupně jsme se dostávali do hry, ale soupeř nepolevil. Po první čtvrtině borci z Vyšehradu vedli o 2 body. Druhá čtvrtina byla už o něco lepší, ale stále jsme hráli za očekáváním. Malá hala na Vyšehradě nám znemožňovala roztáhnout hru a hrát rychlé protiútoky. Z toho těžil soupeř a trefoval někdy i těžké střely. Do poločasu jsme šli s 4 bodovým náskokem. Třetí čtvrtina byla dále ve znamení těžkého boje, jak v útoku tak v obraně. Soupeř z Vyšehradu hrál velmi tvrdě a nám to bohužel nesedlo. Ve čtvrté čtvrtině jsme si už zkušeně pohlídali náskok a nakonec jsme si z Prahy odvezli velmi vydřené 11-ti bodové vítězství.

Body a sestava: Svojanovský 28 bodů, Mráz J. 12 bodů, Kiršbaum 11 bodů, Mahler 10 bodů, Štěpán 9 bodů, Andres 6 bodů, Baťa 2 body. Mráz V. 2 body, Zadražil bez bodu.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY