15. 12. 2022

V posledním hracím víkendu tohoto roku čekal náš “A” tým už dlouho známý rival z Holic. I přes to, že jsou Holice ve spodní části tabulky, věděli jsme, že utkání nemůžeme podcenit. 

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BVK Holice – 75:66 (15:12, 33:28, 47:49)

Rozjezd utkání v NAPOS aréně do prvního utkání byl z naší strany výborný. Dokázali jsme v rychlosti vstřelit 8 bodů a nedovolili jsme soupeřovi. Možná i trochu ze satisfakce z naší strany jsme ale polevili a hráči Holic toho náležitě využili. V krátkosti náš náskok snížili. Druhá čtvrtina se nesla v duchu velmi malého počtu vstřelených bodů z obou stran. Nás trápila hlavně střela z 3 bodové vzdálenosti, když jsme trefili pouze jednu trojku.

V druhé půlce se nám opět moc nedařilo v útoku, proměňovali jsme koše pouze z blízké vzdálenosti a střelecká impotence pokračovala. Toho soupeř využil a na konci čtvrtiny si vzal 2 bodové vedení. V poslední čtvrtině jsme už museli zabrat, abychom zvítězili. Konečně se nám povedlo dát několik košů z rychlého protiútoku. Tím jsme trochu unavili soupeře a došli si pro vítězství.

Body a sestava: Baťa – 15 bodů, Svojanovský – 15 bodů, Štepán – 14 bodů, Andres – 12 bodů, Mahler – 8 bodů, Mráz V. – 6 bodů, Mráz J. – 2 body, Harčár P. 2 body, Kiršbaum – 1 bod, Zadražil bez bodu. 

BVK Holice vs. BK NAPOS Vysoká n. Labem – 66:80 (22:24, 34:41, 52:58)

V nedělním utkání jsme se chtěli poučit z chyb z předešlého zápasu a soupeře nepodcenit. Vstup do utkání se nám opět povedl. Hlavně jsme v první čtvrtině trefili nějaké body z dálky a sebevědomí střílet bylo o něco větší. I přes to s námi ale Holice drželi krok. V druhé čtvrtině se nám podařilo utéct soupeři na rozdíl 5 bodů, který jsme si drželi do konce utkání. I přes snahu Holic o vyrovnání zápasu, opět jsme v koncovce zabrali a došli si pro 12. vítězství v řadě.

Body a sestava: Mráz J. – 19 bodů, Baťa – 15 bodů, Štěpán – 14 bodů, Harčár – 10 bodů, Svojanovský – 9 bodů, Kiršbaum – 6 bodů, Andres – 5 bodů, Synáček  – 2 body, Mráz V. bez bodu.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY