8. 2. 2022

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. Sokol Žižkov – 88:74 (26:17, 50:39, 65:53)

V neděli 6.2. čekal náš A tým podstatně těžší soupeř. Sokol Žižkov je na 4. místě a v jeho sestavě je několik kvalitních hráčů. Do utkání jsme opět nastoupili v 8 hráčích, takže jsme věděli, že nás bude čekat urputný boj.

Vstup do utkání byl podle představ. Už od začátku jsme diktovali tempo hry a podařilo se nám udělat 10-ti bodový náskok, který jsme drželi až do konce utkání. Po oťukávání v první čtvrtině, jsme v té druhé už začali hrát velmi pohledný basketbal. Hru zdobily kvalitní přihrávky a hlavně precizní obrana, která soupeři nedovolila skórovat jednoduché koše. V útoku jsme nejvíce těžili z toho, že Sokol Žižkov neměl dostatek podkošových hráčů. Tím pádem jsme hodně akcí hráli na naše pivoty, kteří dohromady zaznamenaly neskutečných 59 bodů!

Druhý poločas jsme už kontrolovali hru a pokračovali v týmové hře. Za zmínku určitě stojí zlepšení v týmové obraně, když jsme soupeři dovolili vstřelit pouze 74 bodů za celé utkání. Na útočné polovině jsme mohli zaznamenat taky výrazné zlepšení. Nová podkošová posila Dominik Štěpán se už rozkoukal a začal dominovat pod oběma koši. Konečný výsledek 88:74 nás udržel na 2. místě v tabulce B 2. ligy mužů.

Body a sestava: Kiršbaum 25 b, Štěpán 22 b, Synáček 12 b, Mráz J. 11 b, Hanzlík 10 b, Andres P. 7 b, Andres D. 1 b.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY