16. 3. 2022

O víkendu náš „A“ tým odehrál dvě poslední utkání základní skupiny B v 2. lize. V neděli čekal na naše áčko 1. tým v tabulce BA LYNX Liberec. Soupeři jsme měli rozhodně co vracet, neboť na jejich palubovce jsme prohráli rozdílem 20 bodů. Abychom mohli pomýšlet na 1. místo v tabulce, museli bychom soupeře porazit o 21 bodů.

BK NAPOS Vysoká n. Labem vs. BA LYNX Liberec – 54:63 (20:21, 27:38, 39:51)

Poslední utkání sezóny jsme začali výborně. Dokázali jsme zaskočit soupeře a rychle si vytvořit mírný náskok. Po úvodní euforii našeho týmu se ale soupeř vzpamatoval a brzo začal hrát svojí disciplinovanou hru. Do druhé čtvrtiny už přišla rozjetá liberecká mašina a tým NAPOSu nemohl najít recept, jak ji zastavit. Soupeř skvěle bránil, nedovolil našemu týmu jednoduchou střelu a na našich hráčích se brzo začala projevovat únava. Tým Vysoké se na útočné polovině spíše trápil – za druhou čtvrtinu jsme dali pouze 7 bodů a liberecký tým si rychle vytvořil 11-ti bodový náskok, který se ukázal jako klíčový.

V druhém poločase se toho moc nezměnilo. Tým Liberce předváděl zodpovědnou obranu, která nám znepříjemňovala život. V útoku nás naopak školili na základních věcech, jako je přebírání clon nebo odstupování ze slabé strany. I přes to jsme nedovolili soupeři, aby se dostal do většího bodového náskoku. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali se ztrátou 12 bodů. V poslední části hry jsme se snažili na soupeře dotáhnout a zvrátit tak stav utkání. Pět minut před koncem jsme k tomu měli i našlápnuto, ale soupeř zachoval chladnou hlavu a došel si pro první místo v tabulce skupiny B.

Náš tým čeká playoff, kde vyzveme BVK Holice. První utkání odehrajeme v Holicích v sobotu 26.3. a druhé pak v neděli 27.3. doma.

Body a sestava: Andres P. – 19 b, Štěpán D. – 10b, Kiršbaum T. – 9b, Mahler T. – 5b, Mráz J. – 5b, Hanzlík Z. – 3b, Vejražka R. – 3b, Sejpka a Hrdlička bez bodů.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY