23. 2. 2022

BK Brandýs nad Labem – BK NAPOS Vysoká nad Labem – 72:86 (16:17, 26:42, 48:64)

V sobotu 19.2. hostoval tým mužů v 2. lize o kousek dál po proudu v Brandýse. V letošní sezóně se Brandýsu vůbec nedaří na půdě soupeřů a patří mu proto průběžné 8. místo tabulky, ale o to s větším nasazení hájí s vysokou úspěšností domácí palubovku.

Tým Vysoké vstoupil do utkání s respektem k soupeři a tak trochu vyčkával, jakou hrou se budou domácí prezentovat. Sic první čtvrtina skončila výsledkově takřka shodou, herně měl NAPOS navrch a jen vinou chvilkových individuálních selháních v obraně a trochou smůly při střelbě se nepodařilo Brandýsu odskočit. Potěšující ale naopak bylo, že hned v prvním období se bodově prosadila celá základní pětka, což důležité pro další sebevědomí hráčů. To se zúročilo hned v následujícím herním období. Druhá čtvrtina začala 0:10 ve prospěch Vysoké, sic to stálo řadu sil, ale jak se ukázalo soupeře víc a tyto 4 minuty byly to jednoznačně rozhodné období pro další směřování zápasu.

Druhý poločas byl celý více než vyrovnaným, o čemž svědčí i skóre 46:44. Vysočtí hráči však hru kontrolovali a jakýkoliv pokus o smazání manka ze strany domácích celkem pohodlně odmítali. Potěšující je, že hned čtyři hráči zaznamenali více než dvojciferný bodový zápis. Herní klid a střeleckou jistotu celku NAPOSu dodával zejména Petr Andres, který jak ochotně distribuoval míče spoluhráčům a do koše soupeře, tak ochotně sdělil i svůj názor sudím na jejich počínání s píšťálkou, kteří ho (opět ochotně) ocenili technickou chybou, což byla ale jediná kaňka na jeho jinak vynikajícím výkonu. Ale velmi dobrý výkon předvedli všichni hráči, kteří zasáhli do utkání. Klid, nadhled a kolektivní výkon byly klíčem k vyloupení brandýské tvrze.

Sestava a body: Andres Petr 22, Štěpán Dominik 18, Mráz Jan 12, Vejražka Roman 11, Hrdlička Michal 9, Mahler Tomáš 6, Hanzlík Zdeněk 5, Piskač Patrik 3, Andres Denis.

Havrda Martin

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY