1. 11. 2022

Muži A – Jasná výhra nad Teslou v Českém Poháru

Na státní svátek v pátek 28.10. jsme přivítali v NAPOS aréně rivala Teslu Pardubice v 1. kole v Českém poháru. S tímto soupeřem jsme se ještě v této sezóně nepotkali, ale z minulé sezóny jsme věděli, že se jedná o velmi kvalitní tým se zkušenými hráči. Pardubice však přijeli v zúžené sestavě bez dvou nejlepších střelců. Našemu týmu zas chyběl hráč základní sestavy Honza Mráz.

Do úvodu zápasu jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli. Díky vlažnému startu soupeře jsme se chopili dvouciferného vedení, které jsme si udrželi do konce utkání. Pardubice hráli velmi pomalý basket a toho jsme využili, když jsme chodili do rychlých protiútoků. Naši hru zdobila týmová spolupráce a pohledné akce. Třešničkou na dortu byla akce alley-oop, kterou zakončil náš pivot Dominik Štěpán.

V příštím kole vyzveme prvoligový tým Tuři Svitavy.

Body a sestava: Mahler 20 bodů, Baťa 18 bodů, Štěpán 18 bodů, Mráz V. 12 bodů, Zadražil 7 bodů, Kiršbaum 6 bodů, Andres 5 bodů, Svojanovský 5 bodů.

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY