11. 4. 2022

O víkendu jsme odehráli další kolo playoff 2. ligy mužů. Tentokrát byl naším soupeřem tým Tesly Pardubice. Čekali jsme vyrovnaná utkání. V kádrů Pardubic hraje několik býalých ligových hráčů. Hrály se opět dvě utkání. Kdo z týmů měl po obouch zápasech lepší skóre, postupuje do finále.

Tesla Pardubice : BK NAPOS Vysoká n. Labem – 71:75 (15:18, 31:38, 50:58)

V sobotu nás čekalo první utkání na horké půdě Pardubic. V úvodní čtvrtině se oba týmy nejprve oťukávali. K vidění bylo několik pohledných kombinací a střel ze střední vzdálenosti. V druhé části hry se náš tým už dostal do provozní teploty a začali jsme hrát naší hru. Několik rychlých protiútoků, které jsme proměnili nám přineslo sedmibodové vedení do poločasu. Začátek druhého poločasu byl na jedničku. Naše nová posila Jiří Svojanovský vstřelil 2 trojky, dal několik nájezdů a my se dostali do výrazného vedení. Na konci čtvrtiny trenér Trnka zamíchal sestavou a Pardubicím se podařilo stáhnout náskok na pouhých 8 bodů. Čtvrtá čtvrtina byla ve znamení přethaované z jedné strany na druhou. Pardubice začaly proměňovat trojky a kousek po kousku stahovali náš náskok. Celý zápas vyvrcholil v posledních 10 vteřinách. Náš tým vedl o 2 body. Zbývalo 5 vteřin do konce a suopeř vyhazoval na naší polovině. Po oddechovém čase měli přichystanou akci, kterou zápas chtěli poslat buď vyhrát, nebo poslat do prodloužení. Vidle jim ale do toho hodil náš rozehrávač Jan Mráz, který chytře vychytal pomalou přihrávku hostí a osamocen směřoval k soupeřově koši rozhodnout utkání v náš prospěch. Utkání skončilo 71:75 a my si vezli do NAPOS arény 4 bodový polštář.

Body a sestava: Svojanovský 30, Štěpán 15, Mráz J. 12, Kiršbaum 6, Hanzlík 4, Vejražka 3, Synáček 3, Mahler 2, Mráz T. a Sejpka.

BK NAPOS Vysoká n. Labem : Tesla Pardubice – 82:71 (20:22, 41:43, 65:62)

V neděli odpoledne jsme odehráli druhý a poslední zápas 2. kola playoff. Věděli jsme, že si můžeme dovolit prohrát alespoň o 3 body, ale cíl zápasu byl jasný: zvítězit a nic neponechat náhodě. Vstup do utkání byl v našem podání trochu vlažnější. Možná to bylo absencí Svojanovského (předchozí zápas 30 bodů), který chyběl do rotace. I přes to jsme ale stále diktovali tempo utkání a k vidění byl opravdu pohledný basketbal. Skóre se stále přelévalo z pardubické strany na vysockou. Po prvním poločase měl soupeř 2 bodové vedení. Vstup do třetí čtvrtiny byl opět velmi povedený. Za zmínku stojí určitě výkon Honzi Mráze a Tomáše Mahlera, kteří dali dohromady 43 bodů. Velmi jim ale pomohl i výkon našich zkušených pivotů – Tomáše Kiršbauma a Vojty Synáčka, kteří ke konci utkání dali několik důležitých košů. Od začátku čtvrté čtvrtiny jsme už směřovali k vítězství. Soupeř ztrácel síly a my dali, co se dalo. Kolektivní a chytrá hra v našem podání byl recept na vítězství a tím pádem postup do FINÁLE 2. ligy, kde se potkáme s celkem BASKET Brno B.

Body a sestava: Mráz J. 22, Mahler 21, Synáček 12, Kiršbaum 11, Štěpán 9, Hanzlík 5, Mráz T. 2, Vejražka a Sejpka.

 

Posted in Menu, Muži, Muži A, NOVINKY